Palun targematelt nõu. Millal oleks õige vormistada reistõrkekindlustus, kas niipea kui reis on kindlaks määratud? Kas kindlustus peab kehtima juba enne lennupiletite ostu või võib piletid ära osta ja siis kindlustuse vormistada? Kardan just kõige rohkem, et lennupiletid tühistatakse enne väljalendu või haigestub keegi covidisse. Plaan minna 31.08-05.09 Itaaliasse, Napolisse. Praeguse seisuga ostaksin piletid Ryanairi kodulehelt. Ja siin ka küsimus, kas peaks piletid esimesel võimalusel ära ostma või ootama veel, et äkki muudetakse lennuaegu? Hotelli on juba broneering tehtud, aga selle maksekuupäev tuleb alles augusti lõpupoole. Olen esimest korda niimoodi omal käel reisimas. Aitäh vastajatele!
Ps! Oskab keegi arvata, kas suve lõpp-sügise algus hakatakse jälle reisimisel koroonapassi või muid tõendeid nõudma? Mul on pass ära aegunud ja ei tahaks väga minna uut süsti tegema.
Enamus reisikindlustuste reisitõrke osa hakkab kehtima kolm päeva peale lepingu sõlmimist. Vahet pole, millal sa selle siis ostad, ei ole oluline kas ostad piletid enne või pärast. Reistõrge reeglina katab olukordi, mis ei olene lennufirmast, nt jäid enne reisi haigeks, transpordivahend lennujaama läheb katki, vms. Reisitõrke kindlustus ei kata EL siseseid lennupiletite tühistamise või lennuaegade liikumisi, EL on see vedaja, ehk lennufirma kohustus.
Covid kindlustus on eri firmadel erinev, soovitan tutvuda ja lugeda.
Kindlustust ostes jälgi, et see kehtiks kogu reisi vältel. St, lennu alguse kuupäevast kuni lennu lõpukuupärvani. Nt, kui lennuk jõuab tagasi öösel kell 01.00, siis see öö peab ka kuupäevana sees olema, mis sest, et lennu väljumise päev on eelnev kuupäev. (kui lidagi ei juhtu, pole see probleem, aga kui lend siis hilineb jne, siis võib olla teatavatel juhtudel kindlustust vaja.
Ryanairilt pilet tasub osta siis kui hind on teile aktsepteeritav, need muutuvad ajas. Ryanair ise ei ole väga tihe tühistaja, kuigi tänastes oludes on vb lood teised. Kui Ryanair lennu rohkem kui kaks nädalat enne reisi tühistab, peab ta vähemalt teile kogu piletiraha tagasi kandma või asendust pakkuma, kui ta tühistab vähem kui kaks nädalat väljalendu, siis lisaks tagasimaksele on õigus ka kompensatsioonidele. https://europa.eu/youreurope/citizens/travel/passenger-rights/air/index_et.htm
Seda kas edaspidi passi küsitakse, ei tea, aga usun, et kui midagi küsitakse, siis testiga saab alati. Euroopas neljandat süsti hetkel niikuinii ei saa, see on vaid vastavate tervisehädadega inimestele, kellel oleks lisa vaja.
Siis võtad kindlustusega eraldi ühendust ja räägid asja ära. Nad ilmselt saavad aegu vajadusel päev siia sinna liigutada.
Või osta aastane reisikindlustus, siis ei ole üldse vahet. Aastane enamasti tuleb odavam, kui kahe reisi kindlustamine, seega kui on aasta jooksul plaan reisida kaks ja rohkem korda, tasub uurida. Samuti kui sul on mõne panga kuldkaart, võib sellega ka reisikindlustus juba kaasneda.
Eks see sõltub, mis su lepingus kirjas on. Nt Swedbanki oma reistõrge kehtib "alates reisi algusest" (ärajäämise kaitse 3 päeva peale lepingu sõlmimist) ja reisiks loetakse "Reis on ajutine viibimine ühes või mitmes välisriigis koos sinna mineku ja sealt tagasi tulekuga. Reis algab, kui lahkute kodust või töölt, et suunduda reisile, ning lõpeb jõudmisega reisilt tagasi koju või tööle."
Seal algavad meditsiini ja õigusabi kindlustus alates Eestist lahkumise hetkest.
St, teie väide võib küll õige olla, aga ilmselt ei käi see iga kindlustaja kohta, mina aga kõigi tingimusi peast ei tea ja nagu enne ütlesin, tasub tingimused ka läbi lugeda.
Ostad kõik (lennuki)piletid ära, ehk ametlikult on reisiplaan ja seega algus- ja lõpukuupäevad paigas ja siis teedki reisi(tõrke)kindlustuse ära.
Mida varem reisikindlustuse ära teed, seda parem, sest siis pole vahet, millal reisitõrge tekib - näiteks muudetakse lennuaegu, juhtub mingi raskem õnnetus või terviserike vms.
Lisaks tuleb üsna hoolikalt jälgida kindlustustingimusi, peamiselt aga välistusi, mida iga kindlustusfrima ei kata (näiteks lendurite streik vms).