Rendiautod Sri Lankal? Kas on?

Kas kellegil on kogemusi auto rentimisega Sri Lankal? Plaan minna jaanuaris ja väga meeldib liikuda omal käel, kas see ka selles riigis võimalikuks osutub.

Rendi auto koos juhiga ja liigu siis omal käel. Ei kujuta ette sealse liikluse ja sealstete teedega ise autoga sõitmist.

Võta koos juhiga, kohapealne liiklus pole eriti Eurooplase mõistuse ja arusaamade kohane.

Lühikesel reisil Sri Lankale ei julgeks ma soovitada rendiauto võtmist, kuna liiklus on ettearvamatu ja võõramaalasd võivad kergelt eksida. Igal maal omad seadused, palju mõnusam ja kindlam on rentida auto koos autojuhiga! Julgen soojalt soovitada autojuhti Manjulat, mob +94-776567309, kes on usaldusväärne ja väga sõbralik mees. Saadke talle sms ja ta ootab teid Negambo lennujaamas, et siis võrratule Sri Lanka ringreisile sõita.

Pakkuda võiksin ka enda autojuhti Tissat: tissagurusigha@gmail.com. Oli meie autojuht, auto mugav ja mees sõbralik. Ta on Karnali sugulane. Karnal saab panna paketi kokku või tulla giidiks, Tissa on ok autojuht. Hikkaduwast võiks soovitada Anurat: anurasrilal@hotmail.com.

Peale kodusõja lõppu on teeolud silmnähtavalt paranenud, Colombos muudkui ehitatakse-parandatakse ja tehakse uusi teid. Liikluskultuur vajab harjumist, iseenesest nende sõidukiirused pole eriti hullud (sest enamus liiklusvahendeid on parajad romud), kuid mis teeb asja eriti segaseks on puuduvad teeviidad. Need on küll olemas, aga selleks peate oskama lugeda kas singali- või tamilikeelseid silte. Ingliskeelseid silte on väga vähe ja igast külast keerab sada teed vasakule ja paremale, nii et äraeksimisvõimalus on suur. No ja muidugi vasakpoolne liiklus, kuid ka sellega harjub. Hoopis reaalsem on omapäi autosõit ette võtta ida- ja kirdeosas, kus esineb suurepäraseid peaaegu autovabu maanteid. Kui poleks oma silmaga näinud, siis ei usuks. Autojuht-giide leiab igalt poolt (eriti hotellidest). Kuna inimeste eelistused ja maitsed on nii erinevad, siis kohapeal olles näeb kiiresti ära, kas tekib soov ka reaalselt antud juhiga kuskile sõita. Edu!

Sri Lankal võib hoopis tsikli rentimise peale mõelda. Sellega on palju libedam mohalikus liikluses hakkama saada, kui autokolakaga :)

Kuurortites võib sõita tõesti mootorolleritega, aga siiski ettevaatust liikluses sest kuigi ametlik piirmäär on 70 km/h, siis kiirust ületatakse kõvasti, eriti bussid. Mägedesse ei soovita kindlasti ise sõita. Viitasid pole praktiliselt üldse ja teed on nii nigelad, et aru ei saa kas oled peateel või kõrvalteel. Seal polnud augustis igal juhul veel näha, et hakatakse teelaienduste vms peale mõtlema.