trip-krainetrip-ukraine-dark
Riia lennujaamast Tallinnasse haaletada - kiire

Kuidas oleks k6ige otstarbekam saada Riia lennujaamast sobiva tee peale, kust oleks hea Tallinna haaletada? Bussijaama pole ju m6tet minna, see asub paris linna keskel..

Buss läheb ka lennujaamast Eesti poole.

Ja sobiv tee jääb teisele poole bussijaama ja kesklinna.

Jah, asi selles ongi, et tahan bussiga s6itmise asemel haaletada. Seeparast uurin, kust oleks k6ige sobivam. Kuhu peaksin lennujaamast hoidma. V6iksin muidugi pisikese otsa ka bussiga s6ita, kui see sobivale teele j6uda aitaks. Oskab keegi midagi soovitada? Kindlasti on ju hasti paljud seda teed haaletanud.

Krt., raske öelda - lennujaam on täpselt teisel pool linna v6rreldes sulle vajaliku suunaga. Kui saad kuidagi linnast läbi ja siis Brivibas ielale - see läheb Valmiera suunas, aga kui soov on Tartu v6i Valga asemel Tallinna saada, siis pead ühel suuremal ristil Ikla suunale ümber istuma, kui auto ikka Valmiera poole tahab kimada. Vaata, www.riga-airport.com on pisike kaart olemas lennujaama asendi kohta. Edasi Tallinna suunda soovitan vaadata nt. http://maps.google.com.

Lennujaamast mine bussiga number 22 või 22a kesklinna: number 22 pealt tule maha Stockmanni juures, mine tunneli kaudu teisele poole teed ja hoia veidi paremale, seal peaks nurga taga olema number 6 trammi peatus. 22a pealt... ma ei tea täpselt, kuidas ta kesklinnas ringi pöörab, aga kui sa tuled maha Esplanāde lõpp-peatuses, siis peaks trammitee jääma vasakule. Igatahes mine mööda Merķeļa iela tänavat, kuni trammiteeni, üle ristmiku ja veidi vasakul on Merķeļa iela trammipeatus, kust saad number 1, 3 või 6 trammiga õigesse kohta. Bussipileteid saab osta konduktorilt, kes bussis ringi käib, või kui teda pole, siis bussijuhilt. Pileti hinda tõsteti hiljuti 30 santiimile, sama palju maksab ka trammipilet, aga neid saab osta kioskitest või trammijuhilt ja need tuleb ära komposteerida.

Edasi sõida trammiga lõppu, Jugla peatusesse. Vaata http://www.trip.ee/node/23188 ka, sinna kirjutasin ma paar päeva tagasi veel veidi (võib-olla isegi liiga palju ;) sellest, kus seal täpselt hääletatakse ja kuidas üldiselt peale saab.

Lennupileti Riiga jaksasid osta ja sealt enam bussipiletit Tallinnasse mitte? Ma mõtlen et kohvritega pole mitte just kõige mugavam hääletada.

Ainult tramm nr 6 läheb minu mäletamist mööda ainult õigesse kohta ehk Juglasse (Riia linnaosa). Seal on tavaliselt väga palju hääletajaid, nii et kui otsustad Juglasse minna, siis on väga hea mõte käia ca 500 meetrit edasi, sest kaubanduskeskuse juures, kus enamus inimesi hääletab, on väga raske peatuda. Liiklus väga pingeline. Samuti tee silt "EST", "Tallinn", "Tartu". Kui näen Eesti silti võtan alati hääletaja peale Riiast ja nii teevad ka paljud teised juhid. Veel parem - hangi väike Eesti lipp!

Kuna trammiga sõidad kesklinnast Juglasse ca 45 minutit kuni 1 tund, siis ma arvan, et mõistlikum on sõita Rongiga Saulkrastisse hoopis. Rongijaam on peaaegu lennujaamabussi peatuse kõrval. Rong sõidab täpselt üks tund ja maksab alla lati kuskil (vähem kui 25 EEK). Saulkrastis kiirusepiirang 50km/h ja hääletada lihtsam. On ainult üks suund ja see on Eesti poole. Ronge Saulkrastisse läheb peaaegu iga tund. Skulte või Saulkrasti suuna rongi on sul tarvis.

Selles mõttes on üle-eelkõnelejal muidugi õigus, et selle alla 200-kroonise rahasumma pärast end reisi järel veel koduukse lävel nõnda vaevata, tundub üsna tobe. Kui see kulgemine ise muidugi eraldi eesmärk pole?

üle-eelmisele: jah, Juglast edasi kõndida on väga hea mõte, ka kõige muuga nõustun, aga teeksin paar täpsustust trammide osas - esiteks sõidab tramm kesklinnast Juglasse umbes pool tundi, ma olen mõõtnud. Praegu vaatasin sõiduplaanist igaks juhuks veel kontrolli mõttes järele ning näiteks 17.00 väljuv tramm peaks 17.34 kohal olema. Trammiga saabki sinna kõige kiiremini, sest see sõidab mööda väiksemaid tänavaid ja üldiselt muust liiklusest eraldi, nii et ummikud ette ei jää.

Liinid 1 ja 3, mida ma mainisin, lähevad ka Juglasse, aga nad on päris uued, paar aastat tagasi neid veel polnud. Vahe on selles, et nad ei tule mitte kesklinnast, vaid kaugemalt, aga kesklinnast edasi on neil täpselt sama tee nagu number kuuel, nii et vahet pole, mille peale minna. Nagunii käib 6 mitu korda sagedamini kui 1 ja 3 kokku.