Riia restoranid (eksootiline köök nurgatagustes)

Kas keegi oskab soovitada Riias eksootilist kööki, mis ei asu kuskil vanalinna peatänavatel vms? Pigem siis sellised väiksed nurgatagused kohad, mida kohalikud teavad ja hindavad juba aastaid, aga kuhu tõenäoliselt turiste massiliselt ei satu. Võrdluseks siis Tallinnas Hanköök, Siiam Väike-Tallinnas, äkki ka Kurze jne.

Igati hea resto Pārdaugava piirkonnas on Fazenda Bazars. Natukene nagu meie Kohvik Moon, Kolm Sibulat vms.

https://www.fazenda.lv/fazenda-agenskalns

Kui tahta seda head ja õiget šašlõkki, siis selline koht nagu Šašliki Mangaļos.

Neil kodulehte pole, kaardiga maksta ei saa ning toit tuleb ise letist lauda tuua.

Aga hind on super ning maitse veelgi parem.

Waze või google maps juhatab kohale.

4
0

Väike täpsustus Fazenda Bazars osas - selle nimeline koht asus aastaid kesklinnast Tallinna suunal (Lacplesa ja Baznicas iela nurgal ja oli tõesti väga hubane koht ja super köök/söök, kuid kahjuks sulges Covid-perioodil antud asukohas uksed ja kui käesoleval suvel sammud sinna seadsin, siis oli see asendunud mingi suvalise kõrtsiga. Seega ettevaatust, kui jõuate sinna nt. Tripadvisoris näpuga järge ajades, siis see kuvab Fazenda Bazars nime puhul veel vana asukohta (ja kõik pildid ja jutud jm on ka küll selle koha kohta, kuid seal siis miskit eest ei leia).

Kuna triplekix tõi välja Fazenda Bazarsi asukohaga Pardaugava piirkonnas, siis paistab et tegu on siis nö. uue asukohaga ja tegijad samad ja kontrollisin ka Tripadvisori üle, sealt leidub see siis täpsemalt Fazenda Bazars Nometnu nime all. (piirkond on siis hoopis nö. üle jõe, kesklinnast lennujaama suunal). Aga paistab igati tipp-topp, seega tuleb siis järgmine kord sinna end sättida.

2
0

Haoli Bistro googelda, tunne nagu Hiina oleks sattunud. Tegutsenud juba ammu, hinnad imeodavad. Õhtupoole minnes on valik juba kesisesem, tegu on ikkagi meiemõistes sööklaga. Eksootiliste köökidega on Riias kehvasti, näiteks viimane autentne Tai köök pani oma uksed kinni vist 15 aastat tagasi. Mõni hiinakas veel on ja kesk-aasia kohti oli varem ka, aga pole kursis mis neist peale covidit saanud on.

1
0

Käisin paar aastat tagasi sellises kohas: Hum Asian Kitchen - Ģertrūdes iela 9. Mõnus kelder, väga hea hinna ja toidu suhe.

1
0

TarmoK:
Tegelikult on Fazenda Bazars Nometnu juba palju aastaid seal sama koha peal asunud.

Riias on neil kaks kohta küll, kuid teine asub Pūces iela 32a, Vidzeme eeslinnas.

https://www.fazenda.lv/

2
0

ok, tänud täpsustuse eest, kahtlustasin ise ka, et ju need Fazenda´d eksisteerisid paralleelselt juba mõnda aega. Tuleb see Nometnu ka lihtsalt ära proovida.Tahtsin reisumeeste tähelepanu pigem juhtida sellele, et Tripadvisor kuvab otsingu põhjal Fazenda Bazari jätkuvalt esmajoones kesklinna, kuid sealt seda siis enam kahjuks ei leia. Waze muidugi juhatab kohe õieti, Nometnu juurde.

2
0

Lisaks üks mu viimaseaja avastusi ning koht, mida katsun nüüd igakord Riias olles külastada on Ramen Riga.
Suurepärase kvaliteediga ramen ning vokid.

https://www.facebook.com/ramenriga/?paipv=0&eav=AfZTeXYkdnnKZ6haFC4VU_0AwS0ZDo9PMAL8N6t0cIOQuSjesTruIEtEh1caB5KizXc&_rdr

1
0
Lennupakkumised
Reisikaaslased