Riia vanalinna sissepääsutasu?

Tere! Palun täpsustage, mida peetakse selle all silmas, lugesin reisijuhist, et viis latti sissepääs, aga täpsemalt? Kuhu maksta? Millega (mingi kaart?) Kust neid saab? Ja kaua see 5 latti kehtib? Kas iga kord, kui (auto) nina üle vanalinna piiri pistad, muudkui maksad? ja siis maksad veel vanalinnas parkimistasu eraldi?

5 lati ehk kõikide lattide kehtivusaeg lõppeb Läti liitumisel eurotsooniga. Millal see toimub, on teadmata. Latte saad kõikidest valuutavahetuspunktidest, pankadest ja Läti V pinnal asuvatest pangaautomaatidest. Pangaautomaadid vajavad pangakaarte ja see tähendab seda, et sul peab sama panga arveldusarvel piisavas koguses raha olema. Sissepääsu tasu tähendab piletit. Umbes nii nagu läheksid Eestis kinno. Kuhu ja kelle maksta? Siin ei saa abistada. Kindlasti ära anna raha ehk latte bussijaama pudelikorjajale. Tema võib lubada sulle maad ja taevad kokku, kuid tema lubadused ja ajalehest rebitud piletitega sind kuhugi ei lasta.

Ja see pidi viisakas foorum olema....Kas moderaatorid ei saaks põhjuseta iroonitsejate vastuseid ära korjata? Kui lugupeetav vastaja Toivo ei saanud küsimusest aru (ilmselgelt on aru saada, et küsimuse sisu jäi veidi ähmaseks), siis võiks ta tõesti kinno minna. Eestis.

Parkimistsoonid: http://www.rigassatiksme.lv/doc_upl/Tarifukarte0809.JPG Vanalinna parkimistsoonid lähemalt: http://www.rigassatiksme.lv/doc_upl/vecriga.pdf

Kuid kaardi järgi oleks parkimise tunnitasu: 5 latti 1 tund, iga järgmine tund 8 latti.

Europark kohad: http://www.europark.lv/lv/sakumlapa

Üleüldse võiksid auto parkida kuskile äärelinna ning laenutada jalgratta. Riias on see süsteem hästi läbi mõeldud, ei pea tagastama ka samasse punkti, kust võetud.

Ma käisin juuli lõpus ise autoga Riias ja parkisin auto vanalinnas Europark parklasse. Ei pidanud mingit 5 latti kusagil kellelegi niisama maksma..

Aitäh asjalike vastuste eest! Lahendasime hetkel probleemi nii, et vahetasime hotelli väljapool vanalinna asuva vastu ja sel on oma parkla. Vanalinnani 100 meetrit kõnna-kõnna:) meerkat

Meerkat, ära seda Toivot siin tähele pane, ta on väga paha poiss ;)

Hommikul just pakkus mulle privas, et seoses Eesti liitumisega 1. jaanuarist 2011 eurotsooniga hakkab miskine asi, mis algab K- tähega ja lõppeb A-tähega (pole enam kahjuks meeles, mis see sõna oli), varem tuntud kui 69 asemel, kandma nime €4,41. Umbmäärane kirjapilt oli selline: K_ _ _ S_ _ _ A.

Puhake ja mängige parem reedesel õhtupoolikul (facebook´is): http://apps.facebook.com/poomine/?ref=bookmarks

:)

Käisin sel suvel autoga Riias ja selgus, et nädalavahetusel on vanalinnas parkimine tasuta. Ja ka vabu kohti leidus. Ma muidu ise igavene koba parkija. Ka mingit muud sissepääsutasu ei olnud vähemalt pühapäevasel päeval küll :)

Kas igal pool Riias on nädalavahetusel parkimine tasuta?

Vanalinnas pole. Mujal jah.

asko, meie leidsime ka vanalinnas tasuta parkimist. Seda seal oli mitu sorti. Esimesel juhul parkimine oli tasuta väikesel alal, seega oli võimatu kohta leida. Teisel juhul oli märk, et parkimine on keelatud tööpäevadel. Ja seal olidgi vabad kohad laupäeval