Riided Saksamaal ja Rootsis

Paljud räägivad et Saksas ja Rootsis on Eestiga võrreldes tunduvalt odavamad riidekaubad.

Ei ole endal kummagi riigiga kokkupuudet olnud. Millistes kohtades Saksas ja Rootsis ostmas olete käinud? Saksamaal veel kaks osa, Lõuna- ja PõhjaSaksa. Kuhu tasuks minna? Plaan oleks kui tööst vabad päevad, siis ka järgmisel või ülejärgmisel kuul minna vaatama.

Millistel kuudel tehakse talve- ja millistel suveallahindlusi?

Eks igas riigis ole odavaid ja kalleid kohti, veel odavamad kui Saksamaal ja Rootsis, on riideid muideks Tšehhis ja Kagu-Aasias. Väikseks vihjeks veel, et ka Rootsil on kaks osa: Põhja- ja Lõuna-Rootsi. Saksamaad saab veel ka Ida- ja Lääne-Saksamaaks jagada, Rootsiga on see keerulisem, ta, sinder, on selline kitsas niru... Muidu vastuseks esimesele küsimusele, olen käinud ostmas Stockholmis ja Münsteris, aga mitte spetsiaalselt poodlemisreisina, vaid on muidu asja olnud neisse linnadesse. Hilbuostureisile läheks ise nt Prahasse või Milaanosse.

Üldiselt on igal pool enam-vähem ühel ajal allahindlused, sh Eestis. Talvekraam hinnatakse alla peale Jõule-jaanuaris, suvekraam peale Jaanipäeva-juulis. Mis puudub aga odavusse, siis IMHO on väga odavad riided ülidslet ka väga halva kvaliteediga.

Minu arust ei ole näiteks Rootsi odavad riided halva kvaliteediga (H&M, KappAhl jne. Olen kuulnud et Saksamaalt saab odavaid riideid, aga pole sinna kunagi jõudnud, kuskilt kuulsin ka, et sealt pidi saama väga lihtsalt ilusaid saapaid naistele- nr 41-43(mis Eestis on peaaegu võimatu)

Saksamaal on üks terve linn täis firmamärkide outlet pood ja hinnad on seal tõesti odavad. Linnaks on Metzingen. Muidugi tuleb arvestada, et terve linn on üleujutatud lähiriikide kodanikest, enamasti ida poolsetest riikides, kes kõik odava jahil. Uuri siit:

juhuks lisan, et sai just tuldud Viinist. Ja seal olid ikka tohutud pühade-eelsed aled! Igas poes ja ikka väääga rängad! Polnukski vajadust olnud sealsesse outlet-linnakesse sõita. Jalanõude poode on Viini kesklinnas lademes, hinnad ja valik sihukesed, et silme ees läheb kirjuks. cosmicthing-ile - Austrias näiteks ongi kombeks poodides jalanõud suuruste kaupa lahterdada ja tava kingapood on ikka sihuke, et annab ruumi lõppu otsida. Jah, seal on ka sellistele suurustele (41-43) laia valikut. Tegelt mul suva, kus tehtud, aga ilusad on nad jah küll. Kingad, saapad olid 10-20, 30 euri, hilbud olid näiteks H&M-is alates 3, 5 eurist - no lihtsalt ei saa neist mööda minna... Ah seda veel igaks juhuks, et Saksamaa kalleim linn on München - teema püstitus oligi ju Saksa...Ilusat shoppamist teile kõigile!

Praegu on Stockholmi kaupluste vaateaknad kaetud suurte kirjadega REA 50%/70% või SALE SALE SALE!!!

Kas sa käisid ainult Viinis või mujal ka? Ma ise olen iroli kandis, siin kõik nii kallis, ja mõtlen, et kuhu sõita, et jalanõusid ja riideid osta.. terv

Saksas on äärmiselt hea jalatsivalik. Korralikud poed on keskmist sorti kaubamaja möötmetes, korruste kaupa kingi, kingi ja veelkord kingi. Kui ale-aegadel sinnakanti sattuda, siis tundub, et tegemist on väikest viisi maapealse paradiisiga :-) Mis pöhiline - on ka suuremaid numbreid (41-43) väga ilusaid ja kohalikke tippklassi (Salamander, Paul Green jne) kingi. Lausa patt tyhjade kätega tagasi tulla :-)) Off topic: Henkka-Maukka(H&M) toodete kvaliteet on viimastel aastatel paranenud, aga teinekord väljanägemine ja ka materjalivalikud on väga kysitavad.