Ringreis Aasias

Tere armsad tripikad!

Mul on teile suur ja tähtis küsimus. Asun ise hetkel Austraalias, Perthis ja on plaanis teha Eesti tagasitulles ringreis Aasias VÕI külastada 1-3 riiki vahepeal ja tulla Aussi tagasi, see oleks nö puhkuse variandis siis. Kumba soovitate? (Aussist minnes oleks kindlasti rohkem pagaseid mis oleks takistuseks veidi samas oleks sealt otse koju sõita väga hea)

Kindlasti tahaksin ära näha Laosi, Vietnami, Cambodia ja Bali aga kas on veel mõni riik mis oleks 100% tasub minna koht?

Kuidas on viisadega? Kuulsin et vaid Vietnami oma tuleb ette teha ja teised piiril aga peab olema maksmiseks USA dollarid ja alati küsitakse rohkem, seega kas keegi on viisade hindadedga ja/või sellise kogemusega kohtunud?

Turvalisus? Võtta odav hotell/motell/külalistemaja oleks muidugi tore, kuid kui jätan sinna oma kohvri päevaks kui lähen välja uudistama, siis kui tõenäoline on et see jääb omale kohale? Millised on teie kogemused?

Hinna suhtes olen suht eelarve peal ja üldiselt mida odavam seda parem.Seega kuidas riikide vahel odavalt edasi trippida? Bussid, laevad, rongid, lennukid? Millised on teie soovitused? (Reisin koos elukaaslasega kuid hääletamist variandina ei võta)

Kõik muu info ehk millised on kohalikud, kuidas nad turistidesse suhtuvad ja milliseid nö tõmmekaid tehakse, mida kindlasti kaasa võtta, kuhu kindla peale minna jms info on VÄGA teretulnud!

Olen ise suur arhitektuuri ja kunstihuviline, hindan väga kohalikku kultuuri ja tahaks näha võimalikult palju päris elu, seega kõik erakordsed kohad kuhu soovitaksite nendes riikides minna pange kindlasti kirja! :)

PS: Kui kellelgi on säilinud reisiplaan a la (siit-sinna-sellega-seda vaatama) võiks kindlasti jagada!! :)

Hindan iga vastust, vabandan kui mõni küsimus on kordunud, olen foorumis uus niiet kui on juba mõni väga väga hea teema selle kohta tehtud siis võite julgelt linki loopida.

Aitäh! :)

Aga miks sa ise ei otsi vastuseid siin foorumi ajaloos või mujal netis?
Kui leiad, pane siia välja, loen samuti huviga.

Oeh... Kas maailma kogemiseks esmase info leidmine on tänapäeval endiselt nõnda keeruline? Kui ikka konkreetne plaan motellides ööbida, siis otsingusse lennupiletid SYD/MEL - LAX/SFO/MIA/ORL, rendi auto ja tuleb neid motelle. Kiirteed ja teeäärne motellindus pole vast päris selline Kagu-Aasia teema. Kõige erakordsema koha külastuse plaani võid juba eos maha matta, kui sul pole kohalikku pädevat kontakti.

Cambo kohta võin vastata küsimustele, kui esitad need sõnumitesse ja konkreetselt, mis seal huvitab. Elasin seal veel aasta tagasi, aga olen siin nii palju sel teemal kirjutanud, et üldsust see inf enam ei huvita.

Kui kohalik kultuur meeldib ja miskit teistsugust tahad, siis võid uurida Toraja külastust Sulawesil...

Olen viimase paari aastaga reisinud nii Myanmaris, Cambodias, Laoses kui Vietnamis. Kagu-Aasia on päris suur kant, riigid on erinevad, kombed erinevad, odavalt hakkamasaamine erinev, petta saad ka erinevat moodi. Palju sõltub ajast - kui on soov näha kuu ajaga kolme riiki, siis see graafik on märkimisväärselt teistsugune kui kolme riigi nägemiseks oleks aega kolm kuud.

Ehk kui saad plaani pisut täpsustada, siis saaks pakkuda ka konkreetsemaid mõtteid. Üldised rusikareeglid muidugi - odavaim on sõita kohalike bussidega, süüa toitu tänaval, viisad saad piirilt dollarite eest (Laos, Cambodia) või pead taotlema ette (Vietnam, Myanmar). Kaasa tasub võtta nii vähe kui võimalik, käsipagasi mõõdus 40l seljakotiga on mõni kuu Kagu-Aasias kenasti elatav. Kõige odavam on ööbida backpackerite hostelites või kodumajutustes.

Lihtsalt infoks - selle riigi nimi eesti keeles on Kambodža. Kambodža. Kambodža. Kambodža.