Rio de Janeiro või Sao Paolo

Tere. Plaanin esimest reisi Brasiiliasse ja kuna hetkel on pakkumisi mõlemisse sihtkohta siis ehk oskab keegi soovitada kumba valida.?  Ehk siis head ja halvad küljed? Või üleüldse mida peaks sinna reisides silmas pidama.

Oleneb, mis reisilt ootad. SP on metropol, kus saab nautida suurlinnale omast melu - raju luksust, hipsteri-värki, toredaid parke, põnevaid muuseume. 

Rio kohta ei saa ka öelda, et oleks väikelinn, aga eelkõige orienteeritud rannaelule (vähemalt turistide puhul), mis on samas väga vahva - maailmas pole just palju nii suuri linnu, kus oleks nõnda palju rannaala. 

Kui tahaks mõlemast veidi osa saada, siis ilmselt umbes sama raha eest võimalik ka multi-city: lendad nt SP-sse, sealt lennuki või ööbussiga Riosse ja Riost tagasi Eestisse. Kallimates ööbussides istmed pm täisvoodiks käivad. 

Mõlema linna puhul räägitakse enamasti probleemidest turvalisusega, Rios olla olukord peale olümpiat isegi kehvemaks läinud. Olen 5 reisi käigus kokku umbes 3 kuud neis linnades veetnud ja endal pole ühtegi vahejuhtumit olnud, samas ka siin foorumis leiab omajagu neid, kellel nii hästi pole läinud. Hea ettevaatusabinõu on uhked ehted ja kaamerad koju jätta ning ohtlikemaid piirkondi vältida. Teha tasub omale ka kohalik SIM kaart neti jaoks (nt TIM - aega võtab vähemalt tunnikese ja pass peab kaasas olema) - siis saab mugavalt kasutada Uberit, mis on odav ja turvaline liikumisviis.

Miks mitte külastada mõlemat, nagu mina tegin?

Bussiga saab mugavalt ühest teise. Pole ööbussi vajagi, mugav päevane buss sõidab mööda kiirteed.

Turvalisuse osas jättis Sao Paulo parema mulje, igal pool olid politseipatrullid väljas. Tekitas turvatunde. Samas minu reis oli juba 4 aastat tagasi...

Meie käisime eelmisel aastal Rios, viibisime seal paar päeva ja ülejäänud aja seiklesime ringi. Sihtkohta valides tasub mõelda ka sellele, mida veel teha plaanid ning kummast linnast mugavam/soodsam edasi liikuda oleks.

Mulle isiklikult meeldis Rio de Janeiro rohkem ja Sao Paulo oleks võinud üldse vahele jätta. Rios on mõnus atmosfäär, väga ilus loodus, palju teha ja näha ning kordagi polnud juhust kus poleks end turvaliselt tundnud, sest politseipatrullid olid Copacabana ja Leblon randades väljas iga 100 meetri järel ning samuti olid turvatud kõik vaatamisväärsused. 

Sao Paulo oli minu jaoks liiga ärile orienteeritud suurlinn kõrgete majade ja asfalteeritud teedega. Isegi nende palju kiidetud toit ei avaldanud muljet. 

Samas soovitan kindlasti ära käia Ilha Grandes ja Paratys. Eriti Paraty ületas igasuguseid ootuseid. Mõlemad on väga looduskaunid ning kuna tegu on väikeste kohtadega, siis üleüldine turvalisus on palju parem kui suurlinnades.

Oleneb, mida reisilt ootad. Kui soovid külastada muuseume, olla rohkem nö suurlinnas ja Brasiilia gastronoomia mekas, siis on selleks Sao Paulo. Kui soovid vabamat atmosfääri, randu ja ilu, siis on selleks Rio.

Soovitaks ära käia mõlemas. Näiteks alguspunktiks Sao Paulo ja sealt bussidega reisida Rio de Janeirosse, tagasi võtta siselend Riost Sao Paulosse (juhul kui ei ole valikus multicity varianti). Siselennu plussiks on veel ilusa ilma korral fantastiline vaade lennuki aknast- lendab üle Cristo Redentor kuju, Copacabana ja Ipanema ranna :)

Ja nõustun 100% eelneva kommentaarijaga, kes soovitas Paratyd ja selle ümbrust. Jääb täpselt Sao Paulo ja Rio de Janero vahele rannikule. Minu jaoks oli see vaieldatult reisi highlight. Kontrollida tasuks enne selle koha ilma, kuna asub vihmametsa ääres rannikul ja seega vihma keskmisest rohkem. Samas seal need pilved tulevad ja lähevad, aga kui näitab, et nädal aega lausvihm, siis tasub seda uskuda, kui vahelduv pilvisus, siis saab päikest küll ja veel :)

Paraty oli meiegi jaoks linnake, mis võttis õhku ahmima :) Üks parimaid.

Tore üllatus (kuna sattusime sinna tegelikult suht juhuslikult) oli Penedo - endine soomlaste külake keset Brasiiliat, koos jõulumaa ja saunaga :)

Kui sa ise Brasiilia peale motled, mis pilt silmade ette tuleb?

Millegiparast ma eu usu, et se midagi Sao Pauloga seotut on.

Kui juba Brasiiliasse, siis peaks ikka Rio's ara kaima, muu on juba vastavalt voimalustele ja huvidele.