Rohtude hankimine Austraalias olles

Plaanime minna aastaks whm viisadega Austraaliasse. Probleem on aga selles, et elukaaslane on suhkruhaige. Saaksime terve aasta rohud (ühekordsed süstlad) kaasa võtta aga probleem on selles, et neid mida hetkel ei kasutata tuleb hoida külmkapis külmas. Aga sedasi seigeldes mööda Aussi ei suuda vist sellist keskkonda tagada. Kas oskab keegi rääkida kuidas oleks võimalik neid rohte sealt kohapealt hankida...Oskab keegi miskit soovitada või endal kogemusi samalaadse probleemiga? Tänud ette!

Su elukaaslasel tuleb võtta oma arsti juurest kiri, kus on ära näidatud kõik ravimid, kelle nimele ja mitu korda kasutada ja millises doosides.

Siis lähed kohaliku doctori juurde (GP) , probleem et sa maksad täie rauaga vastuvõtu ja ravimite eest. Ja kohalik arst annab sulle retsepti,millega saad osta Insullini igast apteegist.

Pealegi ma pole kindel, et sa saad süstlaid terve hunniku kaasa vedada. Kui on võimalik vaheta süstlad insuliini pen (pliiatsi...see on automaatne doseerimis süstal,mis näeb välja nagu pliiats).

Mis on selle insulini nimi ,mida ta kasutab?

Absoluutme hädavarjant! : On võimalik loomulikult ringireisimiseks osta väike ESKI ja bensukatest jääd või hoida neid kellegi eestlase juures, niikaua kuni on vajalikud.

Ei oska öelda, kuidas rohtude hankimisega kohapeal lood on, aga muidu on olemas ju mingid kaasaskantavad külmakapid vms. Võib olla polegi süstlaid nii võimatu endaga kaasas kanda... arvata võib, et kohapeal arsti juures käimine läheks väga kulukaks.

Tal ongi kasutusel need nö pliiatsid. Nimeks on neil Protaphane Flexpen ja Novorapid Flexpen.

Emme, kas sa oskad öelda palju see arstivisiit retsepti kirjutamiseks võiks maksta? PAlju need rohud maksavad sealt apteegist ostes? Mis on ESKI?

Kuna mul sama tõbi küljes, siis küsisin enne Islandile tööle minekut järgi ravimiametist. Vastus:

insuliini kaasavõtmisel kehtivad nn üldised piirangud, mis tähendab, et ilma Ravimiameti loata võib kaasa võtta kuni 5 erinevat nimetust ravimeid ja ühte ravimit kuni 5 pakendit ning ühe pakendi suurus süstitavatel ravimvormidel on 10 ampulli. Kui kaasavõetavate ravimite kogus on lubatust suurem, on vaja taotleda Ravimiametist luba ravimite kaasavõtmiseks. Loa taotlemiseks tuleb esitada vabas vormis taotlus, kus on järgmised andmed:

  1. taotleja nimi ja kontaktandmed (aadress, telefon)
  2. andmed sihtriigi kohta
  3. ravimite nimekiri (nii retsepti kui ka käsimüügiravimid)
  4. retseptiravimite puhul arsti teatis ravimite vajaduse kohta. ========= Praktiline kogemus on selline, et diabeetik saab oma insuliinid tasuta ainult selles riigis, kus on ravikindlustatud. Ei hakanud ise mingit luba taotlema ja võtsin oma poole aasta kraami kaasa külma kõhuga, toll loomulikult ära võtma ka ei hakanud, aga ütles, et kui järgmine kord tuled, olgu kas Eesti või Islandi arsti paber kaasas.

Ei julgeks kellelegi soovitada kohapealt hankida mitte ainult hinnaprobleemi tõttu, vaid ka seepärast, et keemiline koostis võib natuke harjumuspärasest erineda.

Eski on kaasaskntava külmkott. Arstivisiit maksab ligikaudu 54-55 dollarit ja rohud sama lisaks.

Nii, Flexipen ongi see spets. pliiats süstal. Protophane Insuliini pole ma siinmail kuulnud.

Nagu ma näen ta kasutab 2 tüüpi insuliini ja kuna Novorapid(saadav siinamail) on segu( pika ja kiiretoimeline) ,siis Protaphane peaks olema kas kiire või üleöö aeglase toimega???

Nii, kui on Protohpane kiiretoimeline sis, lasta kiire ära muuta ACTRAPID ja kui on aeglane siis LANTUS või midagi sarnast.

Kindlasti proovida eestis jargi toime!

Või kaasa tassida terve hunnik. Ka on tal kindlasti veresuhkru mõõtmise masin....näppu torkamisega, mis on vaja kindlasti kaasa võtta.

...ja üleültse kirjuta palun emailile. ericandmom@gmail.com

Muidu jaura siin avalikult isiklikkest asjadest... :) su naise selja taga ka veel...

Novorapid on ikka lühitoimeline

Novorapid töötab kauem,kui Atrapid. Seda ma mõtlesin. Novorapid toime cellular level on 6 tundi ja tema toime on ühtlasem,kui Actrapid insuliinil. Samas superkiir toimeks kasutame siiski haiglates Actrapid infusion koos Dextrose lahusega... No aga see polnus siin küsimus.

Vähemalt minu teadmiste järgi näiteks USA Novorapidit ültse ei kasuta.

Aus on see olemas.

Protophane pole ma siinmail näinud! Sorry!

Loomulikult võib leida igasuguseid ravimeid ja tõenäoliselt võib ka seda kudagilt hankida ,aga selle kohta ei oska ma kommenteerida...

Probleem on muidugi säilitamine ilma külmikuta. Probleem tekib inuliini lagunemises ilma ühtlase +2-3 kraadita. (ja me räägime suurematest kogustest aastaks või nii)...

Niiniii…mure on siiis selline, et plaan on võtta 8kuune reis Austraaliasse, AGA..mul on ravimid, mida pean igapäevaselt tarvitama süstide näol ning need vajavad külma l. Lühematel reisidel saan tõendiga, mille arstilt kirjutas hakkama. Ning pole muret ka nende külmas hoidmisega. Kas keegi teab, kuidas ja kas on üldse võimalik, kuidagi need ka sealt saada või kasvõi saata., sest ilmselgelt nii pikaks ajaks ma käsipagasiga neid kaasa ei saa võtta.Ravim nimi on Copaxone ( SM raviks) kui see midagi ütleb. Ravimid on väga kallid ning seegi võib probleemiks saada.

( Tean, et asi tundub takistusi täis ning lihtsam on öelda, et püsi Eestis, kuid ma ei mata veeel oma reisimõtteid maha)

JUba tahaksin ette tänada nõu eeest ka :)!

http://www.msaustralia.org.au/medication-copaxone.asp Taitsa olemas. Seal on ka link hinnakirjadest...mis on JUBE kallid loomulikult turistidele,kes peavad maksma 100% ravimi hinnast valja. Aga on olemas. Veel on voimalus, et tuua kaasa ja siis seda siin kellegi juures hoida ja kaia nn. oma varusid aeg ajalt taiendamas.

Tere

Selline küsimus on, et kas kegi oskab plusse ja miinuseid öelda pooleks aastaks minekuks Austraaliasse WHM viisaga. Tahaks nagu siit natukesekski ära saada ning kuupäevad jääksid november kuni aprill, aga kuna ma tarvitan regulaarselt ravimeid, mida ma suures koguses kaasa ei saa võtta, pean Eestisse poole aasta pärast rohtude tõttu tagasi sõitma.

Kas on reaalne, et kui ilusati läheb ja tööd saame, siis saaan tagasisõidu raha kasvõi kokku?

Igal juhul ootan Teie arvamusi:) . . . Postitus tõstetud asjakohase teema alla ja tekst korrigeeritud foorumi nõuetele vastavaks.

ixxx Trip.ee

Tagasisoidu raha saad poole aastaga kokku kull, kui tood saad! Samas ma soovitaskin pileti (vaba kuupaeva vahetusega) tagasi ara osta. Juhuks, kui Su poole aasta ravimitega juhtub midagi enneootmatut ja sa pead oma varusid superkiirusega soetama,siis on sul vahemalt voimalus soita tagasi( kes teab,mis rumal lugu voib juhtuda, istud kogemata otsa voi roo krahmab seljakoti ja laamendab sellega...etc.) Umbes 800 + ...ligikaudu tuhande dollari ringis hoiad kokku kuus! ...noh! kui Sa just suur party animal pole.:) Olen siin nainud kull noori poisse, kes tootavad just selleks, et siis pidu panna. Tudrukud jooksevad samas rohkem hilpude jargi. :)

Hei!

Kas kellelgi on kogemusi antibeebipillide Austraaliasse kaasa võtmisega? Tolli lehel kirjas, et ravimeid võib olla max 3 kuu doos. Kas on kontrollitud? Kui võttagi rohkem kaasa, kas siis tuleb kontrolli käigus trahvi maksta või peab lihtsalt ära viskama?