Rolleri rent?

Olen lugenud, et Vietnamis kehtib ainult Vietnamis väljastatud juhiluba ja seda on võimalik saada ( osta vms ) ainult viisaga, mis kehtib 3 kuud. Samas, üldjuhul, on viisa kehtivusaeg 1 kuu, kuid nagu blogidest ning foorumitest lugeda võib sõidavad kõik rolleritega. Kuidas see siis toimib? Maksavad kõik igal tänavanurgal politsele mingit nö trahvi või kuidas?

Meie rentisime rollerit nii Phu Quocil kui ka Mui Nes. Mitte mingit probleemi meil ei olnud, ei küsinud politsei kordagi meie käest juhilubi. Sama ei teinud ka rentijad, sest neid on sul igal tänavanurgal.

Reisisime 2008 läbi Vietnami põhjast lõunasse. Igas kohas, kus peatusime, võtsime rollud. Pakkumine ületas nõudluse, hinnad olid igal pool vist 5-7$ päev, sõltuvalt ratsu seisukorrast. Üldjuhul keegi mingeid pabereid ei tahtnud, kui ülkdse, siis rahulduti passikoopiaga.

Kuid vaadake rollud hoolega üle, iga viimane kui vigastus ja kriimustus, mõlk pildistage üles, muidu võib rendisumma hiljem palju kallimaks osutuda. Pildistamine välistab eos sellise võimaluse.

Kui huvitab, siis reisijutt ja pildid in siin: http://valdek3vietnam.travellerspoint.com/

Saan siinsest jutust aru, et rolludega sõitmisel juhilubade olemasolu vastu ebatervet huvi ei ilmutata. Oskab keegi öelda, milline on kohalike korravalvurite huvi õllelõhnaste rollujuhtide vastu? Tais, ega Cambodias "lõhnade vastu" huvi ei tuntud, kui just nähtavaid-kuuldavaid motoorika-, või artikulatsioonihäireid ei olnud.

Kui sõita rolleriga mida rendile pakutakse- 49m3 siis lubasi vaja pole, üle selle ja auto jaoks on vaja Vietnami lubasid, osta neid ei saa, turistina vähemalt mitte, kui elada seal siis võibolla. Väikse õllega võib alati sõita, sõidavad ka kohalikud ja kohati väga koomas, turiste, eriti turistipiirkonnas keegi koinima ei hakka.