Rolleri rent Tais, drop-off teises linnas

Tere,

Kas keegi on Tais rentinud rolleri nii, et selle drop-off koht asub teises linnas?

Sooviksime rentida rolleri Bangkokist ning sõita mööda mereäärt (Pattaya, Trat, Kambodža piir).

Guugeldades ei leidnud selle kohta väga palju infot. Enamikes kohtades väidetakse, et selline laenutus pole võimalik. Lisaks ei saa jätta passi tagatiseks.

Unustage parem selline mõte, sest niimoodi asjad Tais ei käi. Reeglina on mootorratta laenutus väike kohalik äri. Tagastamisvõimalus on ainult seal, kust ratta said. Kohalikuks liiiklemiseks saate rentida ratast muidugi, kuid linnadevahelised etapid peaksite siiski läbima bussi või minivaniga.

Tai kohta ei tea, aga Vietnamis on täiesti võimalik võtta ratas koos juhiga, kes sind ka mitme päevateekonna kaugusele veab. Pole päris sama kui ise sõita, aga peatuste ja marsruudi suhtes sama paindlik.

Teine võimalus on ratas osta, mis aga eeldab pisut mehaaniku teadmist ja väikest kohalikku kontakti, kasutatud rattad on kindlasti alla 500 EUR. Kui pikemalt sealkandis ringi sõita (paar kuud) siis tasub täitsa ära ja saab lõpuks edasi müüa.

Minu arust võib juba Bangkokist,kas või suvarnabhumist rolleriga Pattaya poole sõit päris õudne olla.

Nagu olen aru saanud, ei saa Tais niisama turistina mootorratast osta (registreerimise mõttes). Füüsiliselt võid osta jah, aga politseiga tuleb probleem, kui kinni peetakse. Et liiklusregistris oma nimel arvele võtta, on vajalik elamisluba või pikaajaline viisa registreeritud aadressiga.

Ilmselt võid selle ära unustada. Juhiga motika võid saada aga odav see küll ei oleks. Ja ma tõesti ei soovitaks Tais nii pikki otsi motikaga sõita. Ühistransport on siin muide jube odav ja kvaliteetne. Bangkok - Pattaya buss on 2,5 EUR.

Saab päris keeruline olema kuna scootriga suurtele maanteedele sõitma ei lubata. http://en.wikipedia.org/wiki/Regulation_of_motorcycle_access_on_freeways