Rollerisõit Balil, rahvusvahelised load ja politsei.

Tere,

Palun tagasisidet kokkupuutest politseiga Bali ja Lomboki saartel.

Endal mul senistel rollerirentimistel Aasias pole olnud õnne kohaliku seadusesilmaga kohtuda. Rahvusvahelisi lubasid pole ka siiamaani teinud.
Nüüd aga tuli värin trahvitamise pärast sisse.:) Niipalju kui internetis inimeste memuaare olen lugenud tundub, et just Bali politseinikud on eriti aktiivsed andami kogumisel isiklikku taskusse.

Kas nendel saartel Eesti juhiloaga rolleriga sõites ja politsei poolt tee äärde viibates noritakse rahvusvahelise loa puudumise üle või siis rohkem A1 märgistuse puudumise üle?

Eesti juhilubadel on mul vaid B täht aga siin riigis rolleriga sõita ma ju võin. Kuidas rahvusvahelistel lubadega on? Kas nende peale märgitakse soovi korral nii B kui A1? Või siis peab ka mingi eksami tegema jne.

Kui Balil roller rentida - kas sellega võib ka Lombokile minna?

Kui kinni peavad, siis mängi lolli, et ei saa aru midagi ja kui minema ei lasta siis 500 000 kohalikku aitavad, nad muidugi tahavad rohkem aga sellega lasevad minna .Oma lubasid ei tasu neile anda! Ja rendipunktis tehakse ka sulle vastav instruktaas.

Norida võivad ikka aga kui sul on kuni 50cm3 roller, siis ei tohiks küll mingit jama üldse tekkida, kui aga suurem, siis peab ikkagi vähemalt A1 olemas olema. Pole ise indoneesia seadusi lugenud aga ma arvan, et neil peaks liigendus analoogne meie omaga olema, kuigi idamaades on levinud ka surtemate mobode kasutamise võimalus, B kat olemasolul. Lihtsam on rätik või puff ( http://blog.tattersallsclothing.com/wp-content/uploads/2010/01/1004_buff_montage.jpg ) ümber näo tõmmata ja võimalus, et kinni peetakse on poole väiksem.

Me kütsime 2009 nii Balil kui ka Floresel ja Lääne-Timoril rolludega pidevalt ja igal pool ringi. Politseid küll nägime, kuid meid peeti kinni vaid korra Floresel (mul polnud siis kiivrit) ja L-Timoril lihtsalt niisama, kontrolliti ROLLERI dokumente, minu load neid ei huvitanud. Poisid olid viisakad ja isegi ei vihjatud, et tahaksid mingit presentit saada. Et kiivri sain juhuslikult samast kõrvalt poekesest rentida, siis sõitsin probleemideta edasi. http://indoneesia-valdek.blogspot.com/

Mul puudus rahvusvaheline juhiluba ja pidin 100 000 kohaliku maksma otse nende tasku.(seaduslikult oleksid tahtnud 500 000 kohaliku raha)Roller oli 125cm3 aga omasin vaid B-katekoorjat selle kohta ei üteldud midagi.

Olles pikemalt Balil peatunud ja rolleriga üle 3000 km läbinud, siis on mind umbes 3-4 korral kinni proovitud pidada. Mõnikord tehakse nö roadblock, kus paarkümmend politseinikku peatavad niipalju autosid/rollereid, kui jõuavad ja kontrollivad dokumente. Tavaliselt põhjustab see tegevus juba eemalt suurema ummiku ja tasub silmad lahti hoida. Soovitan sõita mõne suurema veoauto varjus, kui neist möödud, suur võimalus on, et sind ei märgata. Veel soovitan kasutada päikeseprille ja kui keegi vilistab ja vehib, siis vaadata otse/teises suunas ja rahulikult edasi sõita teeseldes, et sina ei saa midagi aru ja pole kedagi näinud. Järgi nad ei vaevu tulema. Linnas foori taga oodates, ei tasu tikkuda kõige ette: ristmikul võib olla politsei ja nii näeb ta sind paremini ja tal on aega sind peatada. Kui sind on juba peatatud ja uuritakse juhiloa kohta, tasub rääkida ja kiita oma euroopa luba ja väita, et see ongi uus rahvusvaheline luba ja kõik on ok, et varemgi kontrollitud. Kui tõesti tekib soov politseinikule maksta, siis 50 000 oleks mõistlik rahakotis hoida. Ülejäänud raha hoida peidus, nii on võimalik näidata, et rohkem raha sul kaasas polegi ja on lihtsam politseionu veenda. Kohalikud soovitavad maksta 10 000 - 30 000, kui neil on mingi probleem, kuid 500 000 on kindlasti üle makstud. Balil renditud rolleriga vaikimisi ei tohi teistele saartele minna, kuid teavitades rendile andjat, ei tohiks probleeme olla. Seda peaksid nad juba rendilepingut koostades sinult küsima. 1 kuu rolleri rent maksab 500 000 IDR.