Romantiline nädalalõpp maikuus Prahas

Mida soovitaksite teha kahel armunud eurooplasel maikuus Prahas pikal nädalalõpul? Kus ja mis nimelised on Praha kuumimad ööklubid? Sooviks ka soovitusi hotellide kohta, mis oleks armsad ja erilised.

Olen Prahas palju käinud, kuid selleks et midagi soovitada - mida te sinna otsima lähete? Hea õlu, armsad kõrtsid, linna ilu, ööelu, off-turisti ala?

Majutus - palju on ööpäevase maksumuse ülempiir? Kas on oluline olla linna südames?

Hotellide osas aitab nt ka www.booking.com, lööge oma soovitus kuupäevad ja hinnaskaala sisse ja valige sobiv välja :) Varasemate külastajate kommentaarid on seal üsna täpsed ja asjakohased. Praha on üks minu lemmiklinnasid ja väga romantiline. Käsikäes jalutamist jagub mitmeks päevaks: vanalinn, Karli sild, lossid ja Saint Vituse katedraal teisel pool jõge, juudi kvartal jne jne. Vahepeal võite mõnes mõnusas kohvikus maha istuda ja jalgu puhata. Vanalinnas sai minu mäletamismööda ka igasuguseid jõetrippe, kristalli tehaste külastusi jne osta. Ööklubide kohta nõu ei oska anda, aga kui trip.ee otsingut kasutada, siis minu meelest on siin enne nendest juttu olnud.

Otsima lähekski romantikat... Õhtul tahaks minna kindlasti ööelu nautima, mõni romantiline restoran, kus õhtustada? Ööklubi kindlasti. Päeval jalutaks ehk niisama ja naudiks linna. Kas see purskkaevude etendus vääriks osalemist? Hotell kuni 2000 krooni öö, kesklinn oleks hea.

Noored mul on teist kahju. Kui te veel kuukese siit oma romantiliseks nädalalõpuks plaane koote, siis lõpeb see armastus enne ära, kui te seda reisi nautima jõuate hakata. Ärge kulutage nii palju energiat planeerimisele, muidu on reisi nautimise ajaks jäänud sellest unistusest vaid tühine karkass. Olles armunud, pole vaja kunagi asju planeerida, muidu ei ole vanemas eas midagi ilusat meenutada.

Ma ise lendan homme Prahasse kevadet vastu võtma. Paraku ilmselt alles talv seal aga no see ei heiduta. Mina kasutasin hotelli otsinguks bookinghouse'i ja leidsin vägagi mõistlikud hotellid ning hinnad. Samas turisti hooaeg pole veel alanud ka.

Kevad on juba mitu nädalat praegu nii Tshehhis kui Saksas ja seega igalpool veel lõunapoolsemates kohtades. Ja ka turiste on nendes piirkondades aastaläbi näha, eriti alates veebruari keskpaigast. Aprilli lõpuga algab Kesk-Euroopas juba suvi...

Kindlasti sõltub mis muusika on (kui meie käisime, olid tuntumad hitid muusikalidest- Evita jne). Ja sõltub muidugi hetkemeeleolust. Mul oli sel päeval hing väga hell ja elamus oli selline, et aeg justkui peatus hetkeks... Nii ilus oli:)

Päris kevad pole Prahhas veel peal, sest alles temp tõusis üle nulli, Tänagi oli päeval 6-7 kraadi ja rohelust on vähe siiski, Rääkimata lillede õitsemisest. Eks see aasta külm on ka pikemalt aga ilmselt on aastati erinev ja sellegi poolest on siin ilus. Turistide üle muidugi siin kurta ei saa, Tundub, et Euroopa lastel on koolivaheaeg ning kohekohe lihavõttepühad algamas.Igasugused turud/laadaplatsid on valmis ja nädalavahetusel siin tõsine kauplemine. Turistide osas on sul tuline õigus ilmselt. Siiski - õlu on odav ja elu on ilus :) Siia tasub tulla ilmselt igal ajal.

  1. aprillil veel kl. 20.30 oli Prahas +24 C!!!