Rong Tais

Riskin siiski teadjate käest üle küsida Tai rongide kohta. Kui olen 3.12. Bangkokis, kas on reaalne ülejärgmiseks õhtuks saada soft sleeper pilet Bkk-Surat Thani öörongile? Mure siis selles, et kas bronnida Samuil hotell ära, aga kui ei saa piletit? On keegi rongiga läinud Samuile? Tänud vastajatele.
Riskin siis selles mõttes, et järgmises postituses teatab keegi, et olen loll ja saamatu või suunab mind Niiluse teema juurde.

Aga miks sa ei taha rongipiletit ette ära osta/bronnida?

Õpeta mind siis kuidas seda teha saaks, mina sain aru, et rongipileteid ei saa bronnida.

Siit leiad kõik, mis sul vähegi teada on tarvis:

http://www.seat61.com/Thailand.htm

m.h seal ka sektsioon "How to buy tickets"

olen rongiga soitnud Surat Thanisse ja sealt edasi Samuile vast 4 korda..Viimane kord aga läksin maha Chumproinis sinna soitsin 7h.Sealt edasi juba praamiga läbi Tao ja Phangani Samuile.Hinna poolest tuleb sama.Aga pead vähem bussis rongis magama.Muidu hindasin neid magamis vaguneid väga aga viimane kord sai sober sealt linade vahelt endale herpese:D Aga kui kaks päeva pilet ette osta saad alati rongile.Ei ole sellel ajal mingeid pyhasi kah et peaks jubedat liikumist olema.

No kuidas saab väita, et keegi sai linade vahelt herpese? Tõenäoliselt oli see herpes tal varem küljes. See ebameeldiv viirus istub organismis kuude või isegi aastate kaupa peidus, ilma et mingeid märke oleks ja siis äkki lööb välja.

loi see seal rongis välja.ja terve ringkere oli löövet täis mis paranes seni kuni joudis eesti kylma kliimasse seega kuu aega.vb see polnud herpes aga kui lugesin arsti poolt määratud kreemi ingliskeelset infot siis seal oli esimene herpes.

Omal ka plaan Bangkokki saabudes öörongiga 30nov Surat Thani põrutada. Kas on kindlasti vaja ette broneerida rongipilet, liigub ju neid suht tihedalt? Kas kohapealt võttes siis samaks õhtuks lootust peale saada pole ja kõik eelnevalt väljamüüdud?

Thaifocusest on hinnad palju kallimad. Seat61 on hinnad normaalsed, saatsin päringu ja sain meiliga lingi vastu, kust broneerida. Sealt annab Visaga bronnimiseks mingi imeliku lehe ja 1. ma ilmselt ei saa aru ning 2. ma ei julge sealt bronnida. Seega loobusin ja otsustasin ikka BKK jõudes asja uurida. Lihtsalt kuna 5.12. on reede ja tahtsin 2-in. kupeed, siis ilmselt seda varianti ette bronnimata ei saa, aga pole ju ka eluliselt oluline, eks rongis muid kohti ikka on. Äkki nii ongi põnevam!

Üks variant on veel http://www.traveller2000.com see annab soodsaima Second Class Sleeping Berth ( Upper berth ) (Train + Bus + Boat) kokku hinnaks 998bahti ja lisaks tuleb nt piletite rongijaama toimetamise tasu 300bahti. Rong väljub 19:30 ja 06:27 jõuab Surat Thani ning sealt väljub 8:00 buss. Samaks päevaks on vist vähetõenäoline kohapealt saada rongipileteid. Kes on käinud sama marsuuti pidi, oskab äkki nõu anda.

See sama oligi Seat61-s, mida ma proovisin. Kui ära bronnid anna teada, kuidas töötab!

Ostsin ära öörongi+bussi+laevapiletid kahele Bangkok - Surat Than - Samui http://www.traveller2000.com kaudu. 900 eeku on broneeritud krediitkaardilt. Vähe kahtlasena tundus algul, et peab saatma täidetud allkirjastatud vormi koos krediitkaardi andmetega, aga vast kurjasti ei kasutata neid. Lisaks läheb juurde 500bahti lennujaama kohaletoomine. 300bahti oli rongijaama mingis putkas aga see oli vist 16:30-ni lahti. Ei pruugi jõuda selleks ajaks sinna. Eks võibolla kokku 1040 eeku on ülemakstud hind kahele aga on kindel, et saab kohe liikuma Bangkokist. Plaan vajab täitmist Bangkok-Samui-Phuket-Phi Phi, Krabi ja sealt lennukiga Bangkoki. 15 päeva kogu reis, 2-3 päeva paigal, ekskursioonid ja edasi, programm on tihe aga saab ülevaate kuhu kunagi võiks pikemalt puhkama tulla.

Nonii, kellel Tais vaja rongiga ringi kolistada, siis nüüd on täitsa töötav süsteem piletite ette ära ostmiseks. Kui ei eksi siis saab kuni 60 päevaks ette. Tasuda saab krediitkaardiga ja kohe samas tulevad ka pdf failine piletid mida saab välja trükkida.
Vajalik ennast ainult ära registreerida.
Link siin: http://www.thairailwayticket.com/Default.aspx?language=1
Edu kõikidele rongisõpradele :)
Millegi pärast sealse kohaliku ajajärgi 23.30 - 00.30 süsteem ei tööta, ju on mingi süsteemide hooldus või korrastus.