Rongiga Eestist välja.

Kas Eestis on mõni rongifirma mis sõidab ka välismaale, tean, et Venemaale sõidavad, kuid endaloleks plaan sinna Euroopa poole suunduda.

Vastust ootav Teele!

Suvel hakkab vist Läti Raudtee (või mis iganes) Valgast Riiga sõitma, see ka rahvusvaheline liin siis ;)

Eestist välja käivad rongid ainult Moskvasse ja Peterburi.

Euroopasse saab hetkel nii, et sõidad rongiga Valka (see võtab oma 6 tundi aega, aga õiget reisiselli see pisiasi ei morjenda), sealt võtad takso ja sõidad 6km edasi Lätti Lugazhisse, kus siis saad istuda Riiga sõitvale rongile. Noh, ja Riiast vaatad juba edasi :) Tallinn-Riia ots sel moel võtab sul aega terve päeva. Hommikul umbes 6-st hakkad sõitma ja õhtul kell 9 oled Riias kohal.

Märtsis peaks jah natuke lihtsamaks muutma, siis hakkab seni Lugažis lõpetanud rong Valka välja sõitma, taksot enam võtma ei pea, aga kogu rongisõit võtab endiselt terve päeva aega.

Edu!

Nüüd on see lubatud Valga - Riia olemas , aga Tartust Valgani sellest kevadest enam Valka ei saa. soovitatakse kasutada külavahebusse.

Aastanumber on muutunud ja üks suurimaid saladusi on Edelaraudtee uus sõiduplaan, mis hakkab kehtima mai viimasest nädalavahetusest. Kodulehe otsing näitab jätkuvalt. Kui sisestada mai lõpu või juuni alguse kuupäev "Reisid puuduvad". küll aga annab Läti raudtee koduleht ilusasti ka Riia - Valga rongi uued sõiduajad. Neil on muutus, et Riia - Valga lõunane rong väljub Riiast varem, kell 13.20 ja jõuab Valka 16.35. Valga - Tallinn väljub aga veidi varem, s.o 16.27. Meili teel küsisin Edelaraudteelt infot Valga Tallinna rongide kohta aga sain vastuseks, et kehtib ikkagi vana sõiduplaan plussmiinus paar minutit.Siit järeldus, ka sellel hooajal ei saa rongiga Riiast Tartu ja Tallinna. Tundub, et Tallinn Riia ümberistumisvariant säilib. Ainult tühine 5 - 7 minutit ja Rail Baltica tiguversioon ei hakkagi toimima. Ega asjata öelda, kus lõpeb mõistus - seal algab raudtee.