trip-krainetrip-ukraine-dark
Rongiga Itaalias?

Tervist! Plaanime emaga käia Itaalias märtsi lõpus (1 nädal). Seni oleme aru saanud erinevatest tekstidest, et odavaim viis ringi liikuda Itaalias oleks rongiga. Ometigi vaadates trenitalia leheküljelt rongipiletit Milaanost Rooma, tuli välja, et see maksab 100+ eurot. Kas see peabki nii olema, või vaatasin ma midagi valesti? Ja kui juhuslikult rongiga liiklemine ei ole kõige odavam, siis mis oleks odavam? (Marsruut umbes selline: Milaano ->Rooma ->Firenze ->Veneetsia ->Milaano.)

Kui varakult broneerida, siis näiteks Milaanost Rooma saaks lennukiga poole soodsamalt. Vt hindu www.ryanair.com, www.easyjet.com

Oh! Ideaalne! Ei tea, miks me ei tulnud selle peale . Suured tänud :)

Itaalias on palju eri sorti ronge ja Milano-Roma €109 maksab ülikiirrongi AV esimene klass, kõik teised maksavad alla saja euro (ülikiirrongi teine klass samal teel maksab €89). Sõidab 3 - 3,5 tundi. Esimeses klassis ei ole vaja reisida, kui raha tahta kokku hoida.

ES (eurostar): sõiduaeg 6:40, hind teises klassis €64.50 IC (intercity): sõiduaeg 6:34, hind teises klassis €46 E: sõiduaeg 8:10, hind teises klassis €63

Milano-Roma on muidugi see vahe, mida on kõige ebasoodsam sõita, sest see on peamiselt ärimeeste liin. Kui neid hindu ja reisiaegu vaadata, siis kui tahta raha kokku hoida on IC kõige mõistlikum.

Samas, kui veab, siis võib lennupileti Milano-Roma saada ka €30 eest, kui Eestist lennata Malpensasse ja sealt edasi Rooma ei ole see üldse paha variant, keskmine lennupilet on siiski €50 kandis sellel vahemaal. Muidugi, Milano-Roma on ilus sõit rongiga, kuid kuus ja pool tundi intercitys on siiski küllalt ekstreemne või tsipa tüütu, eriti kui sa itaalia keelt ei räägi ja teiste kaasreisijatega vestelda ei saa.

Rongidest jätkates, teiste sinu poolt pakutud linnade vahelised sõidud on üldselt IC/EC-ga €30 ringis ja AV-ga eksistentsi korral €45 kandis (teine klass, jätkuvalt).

Võid ka uurida bussihindu, need võivad ehk olla odavamad, aga need on ebamugavamad ja väljumisajad segasemad.

Lennuk on ka variant, eriti kui äraantavat pagasit pole, muidu läheb kohe hind kallimaks. Lennuki puhul arvesta ka lennujaama ja linna vaheline transpordi hind, võib 20 Eur tulla. Aga rongipileteid saab ka oluliselt soodsamalt kui 100 eur, see on Eurostari 1.klassi hind. Kui juba praegu täpne plaan paigas, siis saab osta kohtade olemasolul ka eurostari hinnaga alates 49,5 EUR. Plaane vaadates, konkreetse rongi juures valida continue ja siis näeb erinevaid hindu, piletid saab netist ära osta ja lihtsalt välja printida.

Seni antud variandid on kõik üsnagi normaalsed. Aga kuidas autoga liiklemine on? Kui see kõne alla tuleb, siis oleks plaanis sõita ainult linnast väljas pool. Linnas sees jalgsi või ühistranspordiga...

Mina ei soovita näiteks Malpensasse sõita autoga, kui lend satub olema niisugusel ajal, kui Milanos Fiera's on mingi suurem näitus või kui on muidu tipptund (ma olen ühe korra lennukist maha jäänud niimoodi). Muidu on sinu pakutud kandis autoga väga mugav sõita, olete vabad, saate igasuguseid väikekülakesi vaadata, kasutades ka tavateid.

Samas, pikkade otsade autoga sõitmine võib olla mugavam, aga ei pruugi olla liiga palju odavam kui üksi-kahekesi olla. Via Michelini arvates sõidab autoga Milanost Rooma 5.35 ning raha kulub kuskil €90 kandis (kiirteel, bensiin+tollid). Malpensast 45 minutit rohkem ja mõned eurod kallim ka. Lisaks tuleb leida parkimiskohad, mis võib suuremates linnades olla peavalu, kuigi, ma arvan, et äärelinnadest tasuta/odavaid parklaid ikka leiab (Veneetsias siis parkida Mestresse, kui raha kokku hoida)

Kütusehinnad: http://www.prezzibenzina.it/ Liiklus/ilm/... kiirteedel: http://www.autostrade.it/

Ma mõtlesin rohkem nagu rentida Itaalias auto ja sellega tuuritada seal, aga siiski mitte kiirteedel, vaid tasuta maanteedel vmt. Aga probleem on selles nüüd, et ema ei taha väga sõita manuaaliga (oskab küll, lihtsalt jonnib) ning enamus rendiautodest on manuaalkäigukastiga. Kas sellel on mingi põhjus? Kas itaallased automaadiga ei sõidagi?

Kõigil rahvusvahelistel rendifirmadel on automaatkastiga autod olemas. Üldjuhul siiski kallima rendihinnaga keskklassi autodest alates. Odavalt ei saa kahjuks kõike head.

Itaallased praktiliselt tõesti ei sõida automaadiga, üldiselt vist sellepärast, et autojuhtimisoskus jõudis massidesse enne, kui automaatkäigukast populaarseks muutus. Seega, võib juhtuda, et te ei saa automaatkasti, isegi tuntud firmast (sest neid on nii vähe, et need on välja antud või siis pole hoopiski)

Kiirteede vältimisega soovitan olla ettevaatlik: Milanost Roomasse mitte kiirteel sõites läheb näiteks nii umbes 11-13 tundi, Roomast Veneetsiasse 8-10 :) . Ka Milano-Ancona trassil võib mittekiirtee olla nii ülerahvastatud, et te peamiselt näete ummikuid, kui päevasel ajal sõita. Samas, kui vaadata mingit üht regiooni, siis muidugi tasub kiirteedelt väljas sõeluda. Seega: parem vaadakse kaarti ja valige välja need teelõigud, kus mittekiirteel tõesti on midagi vaadata ning nautida.

Kevadeks on Milaano-Rooma kiirrongil 2.klassis promohind 39 EUR.

Ma küsiks üldse kas 1 nädala jaoks selline marsruut 'Milaano ->Rooma ->Firenze ->Veneetsia ->Milaano' nagu liiga palju pole või ongi reisi eesmärk pidev liikumine erinevate linnade vahel ja Itaalia ühistranspordi või teedevõrgu põhjalik tundmaõppimine? Minu meelest oleks 2 nädalat miinimum sellise marsruudi puhul, kui eesmärk on ikkagi kultuur/arhitektuur/ajalugu ja ehk ka natuke puhata. Vaadata peaks nendes linnades ikka väga palju olema. Ning miks üldse tagasi Milanosse vaja minna? Raisata aega ja raha Roomast Milanosse tagasimineku peale tundub suht pointless. Lenda kohe Roomast tagasi koju. Mina teeks nii: kohe alguses lennukiga Rooma, siis edasi Firenze ja Veneetsia ning lõpuks Milaano, kust lendaks siis tagasi koju. Või siis vastupidi alguses Milaano ja lõpus Rooma.

Piletid on odavhinnaga ammu ära ostetud(lend Tallinnast Prahasse ja sealt Milaanosse, ja tagasi)... ja meil põhiplaan on näha ära Rooma/Vatikan. Firenzes tahaks Uffizi galeriis ära käia..Teistes linnades ei taha palju aega raisata, rohkem nagu linna vaadata mingil määral kui tõesti kõik kohad läbi käia. Tahaks muidugi pikemalt, aga polnud sellist võimalust.

Ja plaan on Rooma kohe alguses sõita, et seal viita aega nii palju kui kulub.


Aga nero, see kiirrongi promohind, kas see on ühele inimesele?

Travel Frecciarossa from Milan to Rome and return and it costs you 39€ in 2nd class and 69€ in 1st class!

You can purchase your ticket starting from 1st March for travelling from 12th June. To get the deal you must book 30 days in advance in the ticketless way only on this website, contacting the Call Center (fee paying number), or in the travel agencies.

The seats are limited and depends on the week's day, the trains and the class. You cannot add the deal to any other reduction including the one for children. Ticket change and refund, reservation change and access to a different train is not allowed.

Ai pagan, siis ei saa mitmel põhjusel. Esiteks 30 päeva ette peab tellima, teiseks kehtima hakkavad alles alates 12 juuni. Aga muidu oleks küll päris hea.

Patrick, arvestama peaks seda, et Rooma "ära nägemiseks" võiks planeerida vähemalt neli päeva.

Kui põhiplaan on näha Roomat ja Uffizit, siis mina soovitaksin pigem sõita rongiga Firenzesse, veeta pool päeva seda vaadates, teise päeva Uffizis ja teise päeva õhtul sõita rongiga Rooma (kui öösel sõita, siis miks mitte ka aeglane rong, kus sa magad) ja siis ülejäänud aeg veeta Roomas ning lõpuks hankida endale odavlennupilet Roomast Milanosse tagasi. Veneetsia ma jätaks teiseks korraks, Itaalia linnades on ka lihtsalt jalutades nii palju vaadata, et ei ole mõtet läbi tormata.

Aga see sooduskampaania, jaa, kuidagi peab ju rongide täituvust hoidma ajal, kui ärimehed ei sõida :D

Mõte on hea, aga oskad sa öelda, kust leida seda öörongi? Enamus sõidab näiteks Pariisist Rooma :/

Itaalia rongides magamisest igaks juhuks natuke oma kogemusi: EI SAA MAGADA :D Käisime 2 aastat tagasi sõbrannadega Itaalias ja ööbisime 2 korda rongis. Need aeglased öörongid on täis suhteliselt kahtlast rahvast, koguaeg pead oma vara valvama. Kupees on 6 kohta ja päris kitsas. Mõlemal öö-reisil toimus rongis varguseid ja raudteepolitsei käis meid pidevalt hoiatamas, et istuksime oma käekottidele jne. Samuti oli vahejuhtum, kus üks VÄGA lihav neegriproua ja tema veel lihavam mees istusid meie kohtadele ja keeldusid sealt liikumast ning lõpuks ähvardas naisterahvas mu sõbrannale kere peale anda. Ühesõnaga, need rongi-ööd on elamus, kuid enda ega sinu emale ma sellist ebamugavat ööd küll ei sooviks - magada ei saa sest on kitsas, pluss pidev paranoia oma asjade pärast. Vähemalt olid sellised meie kogemused.

Diana87 : mismõttes üks VÄGA lihav neegriproua. :D Siis oli ju kogemis missugune.

Nüüd ma tahan just selle kogemuse pärast seal magada :)

Soovitan ka vahemalt yks linn valja jatta. Kahju reisi niivisi galoppeerimisele raisata. Lopuks on teil ajud ylekoormatud ja ainult vasimus, ei mingeid ilusaid elamusi. Itaalia ei ole nii hasti ja mobiilselt transpordi suhtes oraganiseeritud. Igasugune liikumine uhest otsast teise voib kujuneda parajaks peavaluks ja narvikodiks. Veneetsia ja Rooma ja Firenze - need on koik nii erinevad ja liiga tosised linnad et neid lihtsalt korraks aravaadata on voimatu.