Rongipiletid Indias

Palun kaasmaalaste kogemusi, mis kanaleid kaudu olete ostnud India rongipileteid? Ise proovisin www.irctc.co.in kaudu, aga pole õnnestunud kontot aktiveerida, kuna puudub India telefoninumber.

Olen kasutanud makemytrip.com. Viimati soovitasid sõbrad Indias ka goibibo.com lehte. Ma pole päris kindel enam, kas neil saitidel ei tahetud ka mitte kohalikku telefoninumbrit, kuna mul alati olemas. Kui oled alles Eestis ja soovid ette broneerida, siis pole väga muret, kuna Indias on turistikvoot ja mingi osa istekohti jäetakse turistidele. Ainult suuremate pühade ajal on vahel läinud keeruliseks

Tänud vastuse eest.
Makemytrip jms. tahavad ka lõpuks irctc loginit. Mind huvitab, kas keegi on ennast ka ilma India tel numbrita irctc lehel saanud regada? Mingist foorumist lugesin, et läbi nende customer care’i peaks see võimalik olema, aga olen sinna ca 5 e-kirja saatnud ja 0 tulemust.

Seal on nüüd kasutusel uus süsteem, mis lubab kasutada ka muid tel. numbreid kui India omasi. Väga hea lehekülg, kus täpsed juhised konto aktiveerimiseks on seat61.com.

Tegelikult oli see registreerimine väga lihtne, mul millegi pärast ei õnnestunud see tobe chapsta sisestamine. Tuli lasta arvutil ette lugeda, siis sobis.

Ilmselt siis probleem minu telefoninumbriga, sest seda OTP verification koodi mulle SMS-iga ei tule. Ka seat61.com kirjeldab, et osadele numbritele sõnumit ei tule ja põhjust ei tea. Eks ma proovin veel nende customer care'i kaudu. Tänud.

Mina sain paar aastat tagasi klienditeeninduse kaudu, proovi veel - kui ma õigesti mäletan, siis soovitati juba siis kannatlik olla ja uuesti proovida, oleneb ilmselt inimesest, kelle kätte su kiri satub...

Netist positiivsed kogemused puuduvad, olen ostnud kohapealt. Sel juhul on parim variant leida raudteejaamast ametlik turistikassa, laskmata kellelgi end tüürida mingisse hämarasse reisibüroosse, kes pileteid vahendada üritab.

Kui aeg piiratud, siis igaks juhuks ei saa 100% selle peale välja minna, et osta pilet otse raudteejaamast. Paar päeva ette ostes küll aga ka siis on näiteks Diwali ajal võimalus piletist ilma jääda. Igaks juhuks peab vaatama, ega pole mingit suurt püha hetkel.
Olen olnud olukorras, kus raudteejaamast ei müüdagi mõnele rongile kõrgemasse klassi piletit, kui see juba teel on. Jäin Jaipuris ühest rongist maha ja läksin järgmisele piletit hankima, kuid ainus variant oli osta ainult kõige madalamasse ehk general class'i, kus pole konditsioneeri ja reisib niiöelda lihtrahvas. Kassast soovitati, et läheksin kohe kõrgema klassi vagunisse ja kui seal on vaba koht, siis maksan konduktorile juurde. General-pilet on suht olematu hinnaga. Rongi jõudes oli vagun täiesti tühi, kuid raudteejaamast sinna piletit ei saanud osta.

Samas oli teine juhus, kus olime seltskonnaga tuttavatel külas ja peremees, kes reisi organiseeris, polnud ostnud piletit Delhisse tagasi, kuna lootis, et ehk jääme kauemaks peatuma. Mul oli kindlasti vaja järgmisel hommikul Delhis olla.
Seda kuuldes saadeti üks mees kohe raudteejaama pileteid ostma, kuid ta tuli nukra näoga tagasi - vabu kohti ei olnud öisele rongile. Oli muidugi võimalus osta taas general class'i pilet, kuid meiega koos reisiv kohalik arvas, et pühade tõttu ei pruugi kõrgemas klassis ka kohti olla. Lõpuks organiseeriti meile auto, millega sõitsime 7 tundi Delhisse.

Tegelikult võib mõni reisibüroo ka päris normaalse hinnaga müüa, kui ise ei saa broneerida. Olen väga palju kasutanud ühe agendi teenuseid Delhis. Teenustasu on 20 ruupiat pileti pealt. Mul on seal üks vana koostööpartner, vanem mees juba ja ega tallegi meeldi suured rahvamassid, mis paratamatult raudteejaamade ümbruses on. Selle asemel ostab ta alati kõik piletid nii perele kui ka sugulastele oma kontori kõrval asuvast büroost. See reisiagent elab temaga Delhis ühes majas ja nad head peretuttavad ka. Kasutan alati seda võimalust, et lasen omale sealt piletid ära osta, kui alles Eestis olen. Makemyrtip'i kasutan peamiselt siis, kui olen pikemal tuuril ja ei tea veel ette, kaua ma kusagil peatun.

Aastaid tagasi sai küll New Delhi raudteejaamas istutud piletijärjekorras, kuid praegu eelistan maksta mõned sendid selle eest, et ei peaks raudteejaamas rohkem käima, kui ainult rongile lähen :)