Rooma lennujaamad

Oskab keegi öelda, kumb lennujaam on Roomas kesklinnale lähemal ja kumba kiiremini ühistranspordiga kohale j6uab - kas Fiumincino v6i Ciampino?Kusagil oli nagu, et Ciampino.. Ja eriti tore oleks, kui saaks teada ka, mis transpordiga neisse parim minna! Tänud!

Fiumincino peaks olema kesklinnale siiski lähemal. Ciampinos on selle võrra lennujaamatasud väiksemad, mistõttu seda eelistavad mitmed odavlennufirmad. Transpordi kohta ei oska öelda, puuduvad kogemused, vaatan vaid kaarti.

... on kindlasti linnale lähemal. Sealt saad mugavalt linna rongiga (Leonardo Express), pilet maksis vist alla 10 euro.

Saabusin sealt just täna ja just Fiumicinost Finnairiga. Lennujaam on päris suur kompleks. Võib lausa Euroopa mastaabis suureks nimetada. Lennujaama valik ei peaks oluline olema. Nii suur erinevus ka pole, et lennujaama järgi lennufirmat valida. Pigem on oluline lennupileti hind või sobiv lennuaeg. Saabuvate reiside saalist saab rongijaama kas otse või siis suletud galeriid mööda. Otse sai oluliselt kiiremini. Kõige parem on sõita linna Termini jaama Leonardo Ekspressiga. Väljub umbes iga poole tunni tagant ja sõiduaega tuli ka umbes pool tundi. Ostsin pileti kassast müüjalt ja maksin 11.-EUR . Odavam hind võib olla tavalsele rongile. Kuna mul oli kiirus ja mugavus oluline, siis kasutasin ainult ekspressi. Arvasin algul, et ehk on hind odavam, kui osta pilet automaadist aga proovisin ja sealt viskas ka hinna 11.-EUR ette. Lennujaamas on ainult 3 paari rööpaid ja kõik on katuse all. Igal vagunil on kiri Leonardo Ekspress. Sõidab Termini jaama perroonile 24. Julgen väita, et 24 ongi ainult Leonardo jaoks. Terminis on kokku 29 perrooni. Sõiduplaanist arusaamine on lihtne. Ainult, et sõiduplaanis on kirjas Fiumicino Aerport aga Leonardo nime sealt ei leia. Meis tekitas see pisiasi algul kerge kõhkluse.

Ciampino on linnale tunduvalt lähemal (vaid paar kilomeetrit linnapiirist), kuid kuna tegemist on odavlennu-lennujaamaga siis on ühistransport sinna kehvemini organiseeritud kui Fiumicinosse. Mõni aeg tagasi sai sealt bussiga Termini jaama 8 EUR-i eest (http://www.terravision.eu/rome_ciampino.html)

Jah, eksisin muidugi.. Ciampino on lähemal, ehkki ei ole Fiumicino ka linnast eriti kaugel. Ja kindlasti parema ühendusega linna!

Kuidas saada hommikul vara lennujaama Roomast?

Lennuk väljub kell 7:10 Fiumicino (loodan, et väga valesti ei kirjutanud) lennujaamast. Esimese väljuva bussiaja leidsin 4:40 ja lennujaama jõuaks umbes 5:35. Samas kui panna nüüd itaallaste kombel väike hilinemine otsa ja oletame, et buss jõuaks 5:45 lennujaama, kas see aeg pole mitte liiga lühike? Ma ise eelistaks olla lennujaamas hiljemalt kell 5, aga nii vara vist pole võimalik muud moodi kui taksoga? Hotell on kohe Termini juures.

Ümberistumine Fiumicino lennujaamas

Tere, mul on plaanis sõita marsruudil CTA-FCO-RIX-TLL. Mul on Rooma ja Riia lennu vahel 1 tund ja 35 minutit. Kas ma jõuan selle ajaga ümber istuda, sealhulgas minna Fiumicino lennujaamas esimesest terminalist kolmandale? Keegi teab, kui suur see vahemaa on? Kas terminalide vahel sõidavad bussid? Kas ma pean terminali vahetades uuesti turvakontrolli läbima?

Esimesest terminalist kolmandasse on väga lühike ma minna, need on praktiliselt kõrvuti, seda saab ka lennujaama sees jala minna. Ise vahetanud ei ole, aga Itaalia reisifoorumid arvavad, et 1:35 peaks jõudma küll. Äkki on nendest kaartidest ka abi: http://www.adr.it/pax-fco-mappa-dell-aeroporto

Aitäh, nendest kaartidest oli palju abi!