Ryanair käsipagasi kohvri mõõtmine

Kui mul käsipagasi kohver on sügavusega 23 cm (lubatud 20), siis kas on tõenäoline, et see ei mahu mõõdukasti? St. kas see kast on väga täpne või on paar cm suurem kui lubatud mõõdud? Kui palju neid kohvreid üldse mõõdetakse seal? Ühesõnaga, kas peaksin kohvri välja vahetama? Lennukile minek Riiast ja ümberistumine Londonis.

Kastid on ikka lubatud mõõtude järgi, kuigi mingi test mõned aastad tagasi paljastas, et enamike lennufirmade kastid on mitmes lennujaamas lubatust hoopis väiksemad.Kui su pagas on pehmest materjalist ning pole viimseni täis topitud, ei tohiks paar lisasentimeetrit probleemiks olla. Plastik/metallkohver, eriti veel ratastega kindlasti raami ei lähe.Seda, kas sinu lendudel mõõdetakse või mitte, on sama lihtne arvata, kui ennustada ilma järgmiseks jaanipäevaks.Ühes teises teemas ma mainisin, et näiteks minul ei kontrollitud mitmekümne lennu jooksul kordagi pagasit. Kuni ükskord kontrolliti, nii mõõtmeid, kui kaalu. Ja lennukile ma ei jõudnudki.

Plastkohver jah on. Siis kindlam ikka vaadata uus, mis mõõtudesse mahub.

Ei pea veel nüüd kohe uut ostma hakkama. Mitte keegi ei palu lennujaamas kohvrit sinna korvi toppida, kui see just silmnähtavalt suurem ei ole. 3cm on kuki-muki.Aga ütlen ka, et 0.1% tõenäosusega võib kellegi seal paha tuju olla ja kohver mõõdetakse üle. Mina isiklikult kasutaks juba olemasolevat kohvritVaata ka tripi vanu samateemalisi postitusi

Kastid on üsna täpsed. Plastikkohvrit sinna ei suru. Kuna nüüd neil see pagasipoliitika täitsa hulluks läinud, lennukile kaasa võtmiseks peale priority v tasulise pagasi muid variante nagu polegi, siis mida väiksem seda suurem võimalus, et siiski lastakse lennukisse. Ja London on minu kogemuste järgi kõige hullem koht kontrollimise poolest seal minuarust kõige rangemad turvakontrollid ka (vedelikud kindlasti eraldi, kõik metall enda küljest ära). Viimane kord kui poleks fast tracki võtnud oleks maha ka jäänud sest turvajärjekorrad ikka pikad ja kõik lennud hilinesid 15-45min.

Teinekord lastakse kõigil reisijatel väravas vahetult enne pardale minekut pagas kastist läbi. Endal oli selline kogemus Charlerois.

Sai septembris lennatud Riga -Paphos-Riga. Kummalgi suunal ei näinud ,et kohvreid oleks mõõdukasti topitud. Endal oli prioriti ja kohver plastikust ja nagu teil paksusega 23 cm. Ei olnud probleeme ,mahtus lennukis kenasti üles. 

Sai lennatud Ryanairiga Dublini ja tagasi Oktoobri alguses. 5-ne seltskond ja kõigil tava plastkohvrid, st. veidi üle mõõduga. Kõik lasti läbi, ei mingeid mõõtmisi.