trip-krainetrip-ukraine-dark
Ryanair kõrvaldab check-in letid?

"Iiri lennufirma Ryanair kõrvaldab raha säästmiseks kõik check-in letid ning automaadid. Ryanairi juhi Michael O´Leary sõnul jääb alles vaid koht, kuhu reisija annab ära oma pagasi, kõik muu hakkab toimuma internetis."

Tere! Mida sellisest uudisest arvata? ryanair.com leheküljelt ei leidnud midagi. Kuidagi kahtlane, aga mul piletid olemas ja üldse ei tahaks ilma check-in lettidetta lennujaama sattuda :S

Aga milles probleem? Suhtled automaadiga sama eduliselt kui inglise keelse teenindajaga. Paljudes lennujaamades on võimalik kasutada automaati klienditeenindaja asemel ja ei ole muud vahet aru saanud, kui see et saad oma pileti kätte ilma naeratuseta. Muus osas vahet pole.

St. sain teemast aru, et check-in automaadid kaovad ka ära. See tähendab, et lennule registeerimise saad teha lennufirma netilehe kaudu kodus (24 h enne lendu).

Pileti ostad samamoodi ju internetist. Ka praegu teeb suur osa Ryanairi kliente lennule registreerimise netis. Ma jätkuvalt ei saa aru, milles probleem?

No jah, pileti saab netist osta - oma kodus mugavalt arvuti taga. Isegi lennupiletit ei pea ju välja printima. Aga kui õigesti aru sain ryanairi kodukalt, siis pardakaart tuleb välja printida. No nt mul ei ole koduski printerit rääkimata sellest et peaks kusagil kodust kaugemal printimisvõimalusega internetipunkti taga ajama- mis kõige olulisem, aega selleks raiskama. Oli küll väike idee Ryanairiga esimest korda lennata, aga nüüd pani see mind kahtlema...

Aitäh vastajatele, aga ikkagi...Mina näiteks olen airport check-in'i eest juba maksnud ja loodan, et ma ka saan selle lennujaamas teha. Ja asi pole tegelikult üldse rahas, aga ma lihtsalt tahaksin teada, kas see uudis vastab tõele või mitte, sest minnes pole interneti kasutamine probleem, aga ma tahan Eestisse tagasi ka saada... Mul on selletagi sada reisiga seotud asja, mille pärast muretseda :(

Mulle meeldib küll kõik mugavalt internetis toimetada, mitte lennujaamas järjekorras seista. Kindlasti on sul sõpru, kellel lasta boarding pass välja printida, ei ole ju suur probleem. Välismaal olles olen lasknud printida interneti kohvikus, kus saab ikka oma 4 korda odavamalt kui selle eest ette makstes.

Mulle meeldiks just lennujaamas järjekorras seista :) Saaks vähemalt osa oma 8-tunnisest ootamisest ära sisustada...Olgu...Kuna lend on juba 25-26 veebruar, siis ehk muudatused nii kiiresti ei toimu.

Kas Ryanairil on lennujaama check-in tasuline?

Delfi uudis: "Ryanair kinnitas, et plaanib aasta lõpuks loobuda kõigist registreerimislaudadest, et lendude hinda alandada. Alates 2010. aasta algusest peavad kõik Ryanairi reisijad end lennule registreerima internetis, vahendas BBC."

Niisiis 2010. aasta algusest hakkab uus kord kehtima. Mul endal üsna tobe tunne praegu, et selle pärast muretsesin, on ju loogiline, et selliseid muudatusi üleöö ei tehta, aga üksi pikk sõit ees ja tahaks vähemalt enam-vähem kindel olla, mis ja kuidas toimub.

Aitäh kõigile vastajatele!

Kui mul on plaanis lennata Riia-Stockholm ja Stockholm-Zadar ning sama marssruut tagasi nädala jooksul, kas ma saan siis kõik check-inid kodus netis ära teha?

Viimasele: tee Ryanairi sait lahti ja tegutse.

See ei olnud üldse rünnak, vaid tõesti avades Ryanairi saidi, on seal võimalik seda kõike teha.

Ma lugesin selle kõik läbi aga kuna mul otsene kogemus puudub siis tundus see kuidagi imelik. Kui ma teen kõik check-inid ära ja näiteks ainult käsipagasiga siis tähendab see,et ma ei või omale kotte juurde tekitada.Või kuidas? Kas siis raske on vastata?

Aga sa ei küsinud seda ju enne. Käsipagasiga minnes astudki nagu õige mees koheselt kinnisesse tsooni. Kui tekitad pagasit juurde, siis maksad selle eest Ryanairi letti. Iga äraantav kott on Ryanairis tasuline.

Tegin enda nimel esmalt kahele inimesele piletid ja hiljem samadel kuupäevadel, piletid veel kahele inimesele, mille kaks erinevat broneeringu numbrit saadeti meilile ja sõnumiga. Kui hakkan Check-in´i tegema, siis süsteem laseb teha esimestele piletitele check-in´i ja teiste piletite puhul annab veateate, et on tekkinud viga ning proovige uuesti. Olen kontrollinud, et nii sõnumiga kui ka meilile saadetud broneeringunumber on vastavuses ja õige. Kui proovin teha number 2 võimaluse järgi check-in´i, kus ei pea broneeringunumbrit kasutama, siis annab mulle süsteem ainult esimesed piletid ja teistest piletitest pole märkigi. Olen kontrollinud ka, et raha on kaardilt kõigi nelja pileti eest võetud. Kas on kellegil eelnevalt olnud sellist situatsiooni ja kui, siis kuidas on asjad lahenund? Lend toimub juba sellel nädalal ja ei teagi, mis kahest piletist saanud on. Proovisin ka saada Rayanairiga kontakti telefoni teel, aga kahjuks tulemusteta, numbrid ei ole õiged või ei vastata

Kui ühel päeval said ühtede piletitega Ok, tee järgmisel päeval teistega check-in. Paraku toimib asi teinekord sedasi!

Kahjuks olen juba kolm päeva proovinud ja tulemusteta, endalgi juba mõistus otsas. Aga ilmselt tuleb kuni väljalennuni proovida, kui ei leia muud lahendust.

Ma ei ole küll ise Ryanairiga lennanud, aga kõigi teistega, millega lennanud olen, saab check-ini teha ikka vaid alates 24h enne lendu. Nädal enne proovimisest pole reeglina mingit kasu.