Ryanairi hinnad

Kavatsen osta Ryanairi piletid Tallinnast Barcelonasse augustiks. Miks oleks kõige parem aeg neid osta? Olen kuulnud et Ryanairi puhul varakult ostmine pole just kõige mõttekam.

Kui on kindel plaan ja kuupäevad ka paigas, siis väga ei tasu venitada.
Enda näide, juulis vaatasin hind TLL - BGY, edasi tagasi oli 60€, venitasin asjaga ja lootsin, et hind läheb paremaks.
Mis oli tulemuseks, hind ei läinudki heaks, vaid ostsin 4 piletid ära 72€ ja detsembris ostsin ühe pileti veel juurde 69.
Endal oli skyscanneris price alert peal.
Ei tasuks riskida selle pileti soetamisega.

Mul oli teistsugune kogemus. Hiljuti ostsin piletid Gironasse aprilli lõpuks. Mul õnnestus kokku hoida 50 eurot (2 piletit) sest ma ootasin 5 päeva tänu http://www.airhint.com veebi soovitusele. Üldiselt olen kogenud Ryanairi puhul, et hinnad on alati kõrgemad müügi alguses ja kukkuvad umbes 2-3 kuud enne reisi.

Minu kogemus on, et suveperioodi ja koolivaheaegade reisid lähevad ainult kallimaks, muul ajal võivad enne lendu minna odavamaks aga on juhtunud ka nii, et odavamat hinda oodates pole enam sobival arvul pileteid ja tuleb ikkagi mujalt kallimad võtta. Kui aga 1-2 kaupa reisida sisi vist seda probleemi ei teki.

Minu kogemus on ka, et piletid lähevad kallimaks. Sügisel oli juhus, et Easyjetist sain isegi odavamad piletid, kui Rayanairist ja hind muutub iga nädal. Seekord samuti aasta Londonisse edasi-tagasi u 75 euri, veebruari keskel on mulle sobivatel kuupäevadel hind juba 155 eurot. Valisin minekuks Airbaltiku lennu ja tagasi tuleme läbi Riia Rayanairiga.

Minul siis selline kogemus, et 2014 a oktoobri kespaigas ostsin kevadiseks koolivaheajaks (ehk siis ca 5 kuud enne reisi) piletid Stockholm - Tenerife - Stockholm 69 EUR/inimene. Järgmisel päeval ostsid meie reisikaaslased samale lennule pileti juba hinnaga 108 EUR. Nüüd veebruaris, eelmisel nädalal vaatas üks tuttav sama lendu ja ütles, et hind oli ca 250 EUR (mingi aeg olevat olnud ka üle 300 EUR) ja tänase õhtu seisuga on see hind 185 EUR.
Nii et millal on parim aeg ostmiseks, seda küll ei tea :) Kuna hind sõltub kindlasti suuresti lennuki täituvusest, siis seda ju ette ennustada ei oska...

Dets keskpaigast kuni jaanuari (vist)lõpuni oli Rayanairil palju soodukaid. Aga need olid ilmselt suure liikumisega lennujaamadest samasugustesse sihtkohtadesse. Kui Tallinnast oli Londoni lennu hind mai alguseks 35-45 euro kandis, siis Riia -Londoni liinil 23-29 euro ringis. Vahe selles, et Tallinnast lendab 4 lendu nädalas, Riiast iga päev 2 lendu. :-(

Odavamad on piletid tavaliselt 2 kuud enne lendu. Samuti on mõttekas otsida pileteid õhtusel ajal peale kella 22 ja nädala algul esmaspäev, teisipäev

Ilmselt see sõltub paljudest asjadest... Ise jälgisin Tallinn-Girona lendu märtsi lõppu. Sügisel hinnad algasid 59 eurost, kui ma õigesti mäletan, nüüd on 95 euri. Mina ostsin enne aastavahetust 65 euroga.