Safari pakkujad Krugeris

Hei tripikad!

Kas keegi oskab soovitada safari pakkujaid just Phalaborwa Entrance Gate piirkonnas?
Meie ööbimine on sealt ca 50 min sõidu kaugusel Hoedspruiti lähedal. Kuigi majutusasutus pakub samuti päevaseid trippe Krugerisse on nende hinnad üsna kõrged, 120 eurot inimene. Kuna Marloth Parki kandis leidsin päevaseid trippe 60 eurot inimene, samade tingimustega, püüan leida veidi soodsamaid variante ka Phalaborwa piirkonda.
Samuti kui mõnel päeval minna omal käel, kuidas on teie kogemus, kas auto peaks olema kindlasti 4W?
Soovitused on väga teretulnud! Kui ongi sealkandis kõrgem hinnatase, siis tean ka sellega arvestada :)

Safari pakkujate kohta ei oska öelda, kuid päris kindlasti ei ole vaja Krugeris 4WD - enamus avalikest teedest on tavalise sõiduautoga läbitavad ning põhiteed on ka asfaldi all. 4 aastat tagasi veetsin Krugeris kokku 5 päeva ning sõitsin kaitseala peaaegu täies pikkuses läbi (sai käidud nii põhjatipus Pafuris kui ka lõunas kuni Lower Sabieni). See on täiesti fenomaalne paik looduse vaatlemiseks (ja ka pildistamiseks) - nn suurest viisikust nägin neli ära esimese poole tunni jooksul, vaid leopardi vaatlemiseks tuli oodata järgmise hommikuni. Kindlasti varuge aega ning võimalusel sõitke ise, sest nii saate valida tempot ning kogute põnevamaid elamusi (nt meil blokeeris ninasarvik ühes kohas tee, teises kohas keeldus lõvi autotee pealt lahkuma ja tuli kõrvalt mööda sõita, kolmandas kohas ületas elevandikari tee nii, et osad läksid auto tagant ja osad eest jne...)

Tere! Aastatetaguse kogemuse põhjal tean öelda, et sõitsime Krugeris ringi mingit alamat klassi üüriautoga, loomi nägime palju. Tormas neid karjakaupa üle tee ja "segasid" liiklust. Kuskil mujal käisime öötripil giidiga ja grupiga veokil. Mäletan, et siis leidsime pesakonna noori lõvisid koos istumas.
Aga kindlasti tuleb veel asjatundlikumat infot!

@Rännumees, huvitav kas sul on sellest ka blogi? Ma lugesin kellegi blogi mis oli igal juhul väga sarnane, just see esimese poole tunniga big 5-st nelja looma nägemine jäi eriti meelde ning omal käel pargi avastamine :) Siis hakkasingi mõtlema, et ehk me saame ka ise hakkama.
Kui sobib ka sedaan, siis on suurepärane, hetkel meil on samuti üsna soodsa klassi rendiauto broneeritud.

Jah on blogi :) Ning kuna olen seda ka siin reklaaminud, siis ilmselt seda lugesidki. See Big 5 fakt on lihtsalt nii hea iseloomustamaks Krugerit, et ma ikka vahest kasutan seda. See muidugi ei garanteeri seda, et kõigi külastajatega nii juhtub :)
Asub blogi muidu siin - http://aafrika2013.blogspot.com/

Aga päris kindlasti saate ise sõites hakkama. Minu rendiauto oli ka tegelikult 2WD (kuigi maasturivälimusega) ning sellega tegelikult sai kõikides nendes loodusparkides kenasti hakkama, kus LAV-s ja Svaasimaal käisin. Krugeri eripäraks on lihtsalt see, et sa võid oma safari rahulikult nii ka ära teha, et asfaldilt ei lahku (kuigi seda siiski tasub teha, et veidigi massidest eemalduda).

Enamus Krugeri teid on läbitav tavalise mini sõidukiga, millel veab üks ratas, peaks ütlema, et teed pargis on väga head.

Krugeris on ka 4x4 trasse, kus 4x4 on mandatory ja ilma selleta peale minemine enda vastutusel. Yherattaveoga autoga läbi kihutamine on sama kui Tallinna loomaaia läbi jooksmine poole tunniga

On loomulikult igasuguseid trasse, kuid ma ei suuda välja mõelda põhjust, et miks need ilmtingimata paremad on. Kui on off-roadi pisik juures, siis küll, kuid kui soovid keskenduda ikkagi ümbruse vaatamisele, mitte sellele, et kas auto läheb siit nüüd läbi või mitte, siis ma ikka soovitan tavateid. Nägemata ei jää Krugeris midagi, kui endale aega varud. Küsimus ju oli, et kas ilmtingimata on vaja 4WD - ei, kindlasti mitte. Vähemalt kuival hooajal on nii.

Võrdlus 2WD ja loomaaiast poole tunniga läbikihutamise vahel on küll väga meelevaldne. Kõik sõltub ikkagi sellest, palju aega võtad ja viitsid savanni passimisega tegeleda, auto valik on kolmanda-neljandajärguline teema. Isiklik kogemus 2WD autoga oli 5 päeva hommikust õhtuni ringi sõitmist ning selle jooksul ei tekkinud kordagi sellist tunnet, et miskine jõrmim auto võiks olla.

Well, paneme siis Krugeri perspektiivi. Kruger on 20k km2, Eesti on 45k km2. Ehk siis poole Eesti suurune rahuspark. Sul on võimalus sõita Tartusse mööda Tartu maanteed, mööda Piibet või sõita sedasi, et teed sellise trassi, et võimalikult vähe asfaltkattega teid kasutaks. Arva, millisel puhul sa kõige rohkem "seda päris" asja näed? Sama on Krugeriga. 2WD'ga sõites näed sa ta ära aga paljud kohad jäävad nägemata, mida Bakkie või 4WD'ga oleks palju julgem minna avastama.

http://www.krugerpark.co.za/Kruger_Park_Travel_Advisory-travel/kruger-park-4x4-adventure-trails.html

https://www.sanparks.org/parks/kruger/tourism/activities/4x4.php

Jne.

Nõus, kuid Tallinnast Tartusse saab sõita ka mööda väiksemaid kõrvalteid, kui tahta.
Kuigi ma nüüd hästi ei mõista, mis see "päris asi" peaks Krugeris olema? Tegemist on siiski savanniga. Jah, loomulikult jäävad sul mingid kohad käimata, kuid need jäävad käimata ka 4WD sõidukiga, sest seal on hulgim nn erateid, kuhu ilma giidita ei tohigi sisse keerata.
Kuna mina ei käinud Krugeris kohti vaatamas, vaid loomi ja linde passimas ning pildistamas, siis selle huvi rahuldamiseks piisab 2WD sõidukist. Sai kolatud nii põhjatipus Pafuri kämpingu lähistel kui ka all nurgas Lower Sabie kandis ning paljudes paikades, mis jäävad nende vahele. Enamasti sai sõidetud väikestel kruusakatel ning üsna rasvane osa päevast läks ka niisama seistes, lastes loodusel endast mööda jalutada/lennata.
Kes otsib teravamaid elamusi ja soovib kitseradadel autoga mütata, siis tuleb muidugi vastav sõiduk valida. Aga igal juhul soovitus selline, et varuge Krugeri jaoks aega - 2-3 päeva on miinimum, et tunnetus saada.

Ausalt öeldes ei saa ma aru miks siin see väike vaidlus tekkinud on. Ma tõesti isegi ei näinud Krugeris neid nö 4W teid kuhu oleks läbipääs era sõidukis lubatud. Kõik pisemad teed mis olid mõeldud salaküttide vastu võitlemiseks paistsid samuti läbitavad 2W sõidukiga aga keelumärkidega suletud. Meie sõitsime pisikese Ford Fiestaga, nägime nii harudlasemaid kui vähem haruldasi loomi/linde ning ei tekkinud kordagi tunnet, et vaja oleks 4W sõidukit. Eks see vajadus sõltub paljuski reisijast, kui on ikka suur huvi võimalikult palju läbi sõita ja ei rahuldu suuremate teedega ja väiksemate kruusateedega, siis ilmselt on ka teised vajadused sõiduki osas. Ma ei ütleks, et meil midagi nägemata jäi. Kruger on tõesti meeletult suur ja võiks ju arvata, et üksinda seal ringi kolades näeb päeva jooksul mõnda üksikut zebrat, siis reaalsuses on koguaeg loomad ümber. Mitte ainult gasellid, ikka palju kaelkirjakuid, elevante, isegi lõvisid nägime. Ühel päeval oli meil tõesti 37 soojakraadi ning lauspäike, siis nägime vähem aga olime ka ise autos juba peast soojad sellest kuumusest, ilmselt loomadki otsisid varjulisemaid paiku.

Ma ei tea kuidas vihma hooajaga on seal, aga need teed mis meien läbisime seal olid küll nii head, isegi kruusateed oli paremad, kui meie Tallinna asfalt teed

kruusateedel sõitmise eelis on seal veel see, et rahvast on oluliselt vähem, peateede ääres on iga lõvi või sebra juures mitukümmend autot, kruusateedel võid rahulikult omaette gepardi kamba vms tegemisi jälgida.