Sai siis 04.02-12.02.2008 viibitud Tenerifel

Tõele vastab jutt, et päevaga saab saarele ring peale teha, seda loomulikult autoga. Inimesed on meeldivad, minu arust puhkuse veetmiseks sobivaim paik, teenindus on heal tasemel, suheldakse kliendiga ikkagi rohkem ja ollakse rohkem abivalmid, kui seda meil siin. Playa de las Americases, kui sai poodides kollatud, siis minule isiklikult meeldis see, et keegi ei tulnud oma kaupa "for you extra price" pähe määrima. Auto sai renditud reisikorraldaja (Horizon Travel) kaudu ja hind ei olnud ka väga kirves, 5 päeva ja 140EUR-i, kuid tegu oli sellise mõnusa väikse autoga, mis mulle meelepärane, võõras kohas ja korralikud mägiteed, et hea liigelda ja parkida. Algas reikluste rikas reis, esimene peatus oli Guimari püramiidid, edasi sai mindud Loro parki, kus sai veedetud üle 4h ja ka linna peal kolatud. hotelli jõudsime alles öösel. Loomulikult sai ka ära vaadatud 1000a puu. Seda kõike ühe päeva jooksul. Loomulikult sai ka korralikult mägiteedel sõidetud, slaalomisõidu saab igal juhul käppa:p Käisime Santa Cruz's karnevalil (09.02) kuid ei olnud miskit erilist (mõned kostüümidesse riietunud inimesed, kuid rongkäiku ei olnud), kuid see eest samal päeval oli Puerto de la Cruz's olnud Rioga praktiliselt samal tasemel olnud karneval, kuid sinna kahjuks ei jõudnud. Sai ka laevareisil vaalu vaatamas käidud. Kindlasti soovitan minna El Teidele, kui meie käisime, siis köisraudtee ei töödanud ja päris üles ei saanud, kuid see eest seal matkamine (ma mõtlen matkarajadel ekslemine ) oli ikka super elamus. See kindlasti oleneb jälle inimesest ja tema maitsest, mõnele ei paku sellised mäed ja künkad ja üles-alla ronimine mingit huvi, kuid see selleks. Ja mõned päevad jätsime päikese all peesitamiseks, mingi jume oli vaja ikka peale saada. Mainiks, et läksime viimase hetke pakkumisega ja võtsime loteriimajutuse, asusime siis Laguna Park 2-s ei saa nurised, avatud köök (koos köögimööbli, pottide, pannide, taldrikute, tasside, klaasidega), magamistuba ja vann+WC ja seda loomulikult kahe peale. Kuna tegu mitte eriti nõudlike inimestega, siis meile sobis ideaalselt. Kokkuvõtteks: reis oli super ja elamused vägevad, mega palju pilte sai tehutd.

päevaga saarele ring peale.. no siis peab küll kas hommikul vara alustama ja õhtul lõpetama või siis kogu aeg ainult sõitma. Kiirteel liigub jah kiiresti, aga mägiteedel küll mitte. Ja kui veel tahad peatusi teha ja vaadet ja loodust nautida? Ühesõnaga ma ei saa sellisest kiirkorras kimamisest aru, eriti veel kuna seal on niipalju võimast loodust vaadata, väikseid linnu, külasid külastada jne.

Kusjuures sõitu alustasime alles 10 ajal, käisime Güimari püramiide vaatamas ja ka loro pargis, samuti tee peale jäi ka 1000a draakonipuu, millele sai ka pilk peale heidetud. Kuid öösel kunagi jõudsime tagasi hotelli ja öösel mägedes sõitmine ei olnud just kõige meeldivam, kuna eelnevad 2a pole iga päev roolis olnud:P. Ringi tegime peale saarele.

Gümari püramiidid on küll viimane koht, kuhu minna tasuks...seal on nii jama, eriti veel sellise piletihinna kohta.

Güimari püramiidid pole, jah, just suurem asi atraktsioon teiste Tenerife vaatamisväärsuste kõrval. Ühe päevaga saarele ring peale - uhasite mööda kiirteed ja tehgelikult ei näinud s...agi. Panen siia ühe vanema teema lingi http://www.trip.ee/node/37791 Siin vähe rohkem ideid kirjas. Ise sõitsin Teneril 4 päeva ringi ja jõudsin veendumusele, et kui järgmine kord lähen, siis 2 nädalaks, et rahulikult 6-7 päeva saarel ringi sõita ja kõike näha. Ma ei olegi nii fantastilist loodust eriti mujal oma käikudel kohanud.

Sai ka aastaid tagasi Tenerifel käidud ja siis sõitsime praktiliselt terve nädala mööda saart ringi, aga kõike ikka näha ei jõudnud, seega ühe päevaga võib ju saarele ringi peale teha, aga kas siis ka midagi näeb on kahtlane. Loro Pargi peale võib julgelt 1 päeva kulutada, kuna vähemalt sel ajal oli seal vaatamist piisavalt, samas sai ka kõik loomade-, lindude šõud ära vaadatud. Teide mägi, lihtsalt niisama mööda mägiteid sõita ja põnevaid kohti avastada. Päev merel sai ka võetud, see oligi ainuke ekskursioon, mille korraldajalt võtsime, ülejäänud aja sisustasime ise.