Saksa rongis online piletiga?

Tere!

Ostsin DB kodukalt krediitkaardiga online pileti. Mailile saadeti pdf fail, mille printisin välja. Isiku tuvastamiseks valisin krediitkaardi, millega ka pileti eest tasusin.

Nüüd aga avastasin, et piletil perenimest üks täht puudu. Kuna perenimes on š täht, siis ka ju krediitkaardil. Aga online piletil on see päris puudu. Ala nime Taškent asemel on Takent.

Saatsin DB le maili,aga vastati, et see on kontrolöri otsustada. Soovitati lausa 100 % kindluse mõttes uus pilet osta. Vana tühistamise puhul raha tagasi ei saa, kuna tegu savings farega.

Mis teha? Proovida ise pdf editoris see täht lisada?

Või on olulisem pigem õige krediitkaardi olemasolu?

Kellel on kogemusi online pileti esitamisega kontrolöridele?

Oleksin soovituste eest tänulik!

Mul puuduvad kogemused küll Saksamaaga, kuid Prantsusmaal küll dokumente ei kontrollitud, ainult piletit vaadati.

Ära üldse muretse. Ainuke asi mida nad kontrollivad on sinu krediitkaart. Nad kontrollivad kas piletil olevad 4 numbrit on samad, mis krediitkaardil ja tõmbavad su kaardi masinast läbi. Ülejäänu on täiesti ükskõik.

Toredat reisi!

Ka minul online piletid, esimesed linnadevahelised rongisõidud Saksamaal ning uued küsimused:
1.Kas ma võin selle piletiga astuda suvalisse vagunusse ja istuda kuhu meeldib?

  1. Mida tähendavd piletil sõnad "Gleis" ja "Fahrt". google tõlgib "jälgida" ja "sõitma", ise arvan et need peaks olema perrooni ja rongi numbrid. Õige?

Google'i tõlge on alati paras huumor.
"Gleis" on "rööbas" või "rada" ehk siis see on tõepoolest perrooni number. "Fahrt" on "sõit", aga ei oska paraku kommenteerida, mida see rongipileti puhul võib tähendada, võimalik, et rongi numbrit.
Kui kohta pole peal, siis võib küll pmst istuda, kuhu meeldib, väljaarvatud reserveeritud kohad, neil on kirjad peal. I ja II klassi vahet peab ilmselt ikka jälgima, seal on hinnavahe.

Rongisõit Saksamaal. Sooduspiletite (nt. 29 EUR) puhul peab ICE; IC; EC ronge kasutama piletil oleval kellaajal kellajal. Kas samal piletil lähiliine võib kasutada ka muul ajal, st võib sõita varasema või hilisemaga? Tänan!

Jah, lähiliine võib kasutada ka muul ajal, kuid kindlasti samal kuupäeval. Selle kohta on piletil tegelikult vaid märge "*NV"
Lisaks tasuks ehk sealkandis rongiga reisimisel ka arvestada, et konkreetne istekoht on reisijal siis tagatud, kui ta ostab eraldi istekohabroneeringu. Seda alati ka pakutakse pileti ostmisel. DB tariif kuni kahele rongile on 4 €

Paar aastat tagasi sai ka Saksamaal natuke rongiga sõidetud, isegi üks ümber istumine oli aga kahjuks või õnneks ei küsinud kummagi rongi peal keegi mu eelnevalt internetist ostetud piletit näha.