Jaanuaris minek San Jose, Costa Rica, kariibi poolele, 4 nädalaks. Kahtlen natuke, kas võtta mõned päevad aega ka San Joses ringi vaatamiseks? Mis kogemused teil on, on seal midagi põnevat teha 1-2 päeva või pigem minna otse kariibi poolele ära.
4 nädalat ainult Kariibi poolel on küll liiga palju. Kui tahate näha tõeliselt ilusaid ja eksootilisi randu, siis soovitan minna maad mööda Panama Bocas del Toro saartele - vat see on äge ja kordades ilusam kui Costa Rica Kariibide osa ;) Transpordipakette Costa Ricast Bocas del Torosse saab võtta kohapealt ja netist ette osta.
San Jose on üsna mittemidagiütlev linn ja ühenduste vahelisest kohustlikust peatumisest täitsa piisab linnaga tutvumisel. Kariibide poolel soovitan Tortuguerot, kuhu saab ainult paadiga mööda jõge. See on tõeline džungel, aga samas mõnusad Lodge-is, kus puhata ja paadiretkedel loodust vaadata. Veel käisime Kariibide poolel Cahuitas, aga ka keskel mägedes ja ida pool on piisavalt huvitavaid paiku, kus saab nii matkata kui puhata. Nö kohustuslikud on Monteverde pilvemets ja Manuel Antonio, aga ka Nicoya poolsaarel on palju mõnusaid kohti, kus rannapuhkust veeta. Me ei jõudnud Corcovadosse ja Braulio Carillost sõtsime ainult läbi kui Tortuguerosse liikusime, aga need tundusid kohad, mida tasuks avastada. La Fortunas käisime ühe väiksema vulkaani otsas matkamas ja kraatrijärves ujumas, aga mõnda aktiivsemat suurt vulkaani oleks ka kindlasti huvtav olnud külastada.
San Jose’s pole midagi eriti vaadata - aga mingit negatiivset muljet ka ei jätnud. Ise seal aega ei veetnud, kuid ööbisime ja käisime veidi ringi - ebaturvaline ei tundunud, aga ei midagi erilist ka.
Saabumisel peatusime San Jose lähedal Xandari Resort and Spa’s. Asub linnast veidi väljas, aga oleks nagu teine maailm otse metsas, mäe peal - basseinist vaade metsale ja linnale. Soovitan, kui vaja saabudes / lahkudes ööbida.
Samuti ei soovitaks keskenduda ainult Kariibi rannikule. Vaikse ookeani poolel on väga palju mitte-turistikaid kohti. Mu parimaid kogemusi oli Osa poolsaar ja seal asuv Corcovado rahvuspark. Ööbisime seal nn ranger station’is otse keset vihmametsa. Olime kaks ööd - väga vahva seiklus. Hommikul, päeval, õhtul ja öösel seiklesime metsas. Samuti soovitan Manuel Antonio rahvusparki - kui minna varahommikul ja keerata pargis nn pôhirajalt eemale, pole turiste pea üldse. Me nägime näiteks laisklooma alla tulemas ja siis tagasi üles ronimas - ja samal ajal oli lisaks meile ainult 2 teist inimest. Samas kui pargi alguses on kõrgel puu otsas olevat laisklooma kaugelt vaatamas kümneid turiste...
Soovitan kindlasti põhjalikult ilma uurida - me olime detsembri lõpus Kariibi poolel Tortuguero kandis ja oli ikka täitsa vihmane - sadas ja sadas ja sadas. Nii et kindlasti vaata üle ka ilma.
Monteverde piirkond oli ka väga tore.
Minu soovitus on üldse paindlikult vôtta ja jätta plaanidesse nö ruumi asjad muuta.