trip-krainetrip-ukraine-dark
Viimased kommentaarid

Helsingi saatkond vastas viimati e-mailidele, aga telefoni ei võtnud.

Minu kogemus pärineb aastast 2018. Üle 12-tunnise transiidi korral, isegi kui lennujaamast ei välju, on vaja transiitviisat. Alla 12-tunnise transiidi korral lennujaama jäädes viisat vaja pole ja seda ka lennujaamast väljumiseks ei anta (vähemalt Helsingi saatkond ei andnud). Viiisa peab taotlema saatkonnast elektroonilise keskkonna kaudu.

Saudi-Araabia viisataotluskeskkond oli jube keeruline, aga Youtube'ist leiab abistavad videod. Oluline on kõik dokumendid õigesti vormistada, k.a. õigete kinnitustega tööandja paberid jmt.

Varem nägemata maadest said 2021 nimekirja Andorra, Monaco, Vatikan ja Kosovo. Nüüd on kõik Mandri-Euroopa riigid külastatud. Kuna nende korraga ettevõtmine oli päris kena roadtrip, siis loomulikult on kõigi külastatud riikide nimekiri oluliselt pikem.

Ahjaa, Malta oli ka uus.

Veebruari lõpuks on planeeritud weekend-trip Delhisse ja Amritsari, tänu Finnairi suurepärasele graafikule.

Soodsate lennupiletite osas ootaks võimalust, kus saaks osta open-jaw pileti Marokosse ja tagasi Senegalist!

Mul on hunnik AY punkte. Tegin vahepeal isegi ühe niisama TLL-HEL lennu, et 18-kuine aegumistähtaeg kätte ei jõuaks (napilt enne, kui nad tähtaega pikendasid). Augusti lõpus olnud -20% boonuslendude kampaaniaga ostsin pileti Pariisi. Aga üldiselt hoian, et koroona kadudes kuhugi kaugemale ikka minna :)

  1. Egiptus, Sudaan, Liibanon, Venemaa ja hunnik EL riike. Meeldejäävaim on bussist mahatulek Dongola teeristis kell 03:30 öösel Sudaanis. Ühest küljest pääs täistuubitud bussist ja valutavatest kannikatest, teiselt poolt absoluutne vastutus enda eest ihuüksi keset öist kõrbe riigis, kus ükski mu sõbergi käinud pole. Või siis mõistmine, et Saudia lennukites näidatakse ekraanil peale kaardi ja reisi kohta käivate andmete ka Mekka suunda.2) Soolas on Gruusia ja Sri Lanka. Ehk mõtleb veel mõne hea plaani välja.3) Kuna ma pole eriti aegade osas paindlik, siis Tripi soodukatest palju abi ei ole, aga British Airwaysi reedeõhtuseid 40€ Londoni-pileteid olen ostnud küll.