Santorini

Tere, kas keegi on viimasel ajal Santorinil käinud ja oskab nõu anda sealse transpordi kohta? Ma olen netist uurides aru saanud, et seal on väga hea ja toimiv bussiliiklus? Kas sealsed bussid peavad kinni netis olevast graafikust? Kuidas oleks kõige mõistlikum lennujaamast hotelli minna? Kas kasutada hotelli poolt pakutavat transporti või on täitsa mõeldav ka bussi kasutada? Jõuan Santorini lennujaama 18.55.

Aitäh!

Olin augusti keskel, Finnair maandus samuti kl. 18.55 ja kasutasime kohalikke liinibusse. Bolti ei ole ja Uber on sama kallis, mis kohalik taksomonopol. Taksoga 12 km Perissa ranna lähedale hotelli oleks olnud vähemalt 40 eur, 2 inimest 2 erineva bussiga aga kokku mingi 8 eur.

Piletid saab osta bussist (maksime sôltuvalt reisist 1.60-2.20 eur ). Ünberistumisega busse ei ole, kôik kulgevad läbi pealinna Thira st. Iga buss vajab uut piletit. Bussigraafikust kinni väga ei peetud, tagasisôidul lennujaama hilines buss üle poole tunni.

1
0

Meil üle-eelmine nädal Finnair hilines üle tunni. Meil oli terveks ajaks auto võetud, helistamise peale tüüp tõi paari minutiga lennujaama ette auto kohale (mingi kohalik firma). Hotelli kaudu oleks transferi ka saanud, aga suht kirves, lennujaamas neid ette tellituid ootamas oli omajagu. Bussidega muidu sõideti küll, peale lendu Thirasse sõitu võiks ju mõelda, ümberistumisega veel kuhugi mujale jääks väga hiliseks, siis juba pigem transfer tellida.

0
0

Sõltub mitmest tegurist. Üldiselt on Santorini kallis koht, ühe transfeeri hind võrdub nigela odavõhtusöögiga või moodustab 10-20% mõne parema hotelli ühe öö hinnast.

Oleneb ka majutuse kohast - minu vulkaanivaatega hotellist peatus auto oma poole kilomeetri kaugusel, edasi tuli mööda kitsaid ja käänulisi treppe ja käike mäkke ronida. Minul igatahes oli hea meel, et hotellist vastu saadetud poisid kohvrid pea kohale tõstsid ja nendega ise üles silkasid. Kui hotell pole mäe otsas, vaid kergesti ligipääsetav, siis on bussiga minna ja neid ise tassida ehk tehtav.

1
0

Sõltub kuhu sa piirkonda sa lennujaamast minna tahad. Läheme 22.09. Uurisin ka seda transporti, kõik bussid on ümberistumisega Firas, kuid meil on hotell Kamaris, seega tundub suht mõtetu edasi-tagasi nende bussidega lennujaamast hotelli kärutada. Leidisn netist transferid kahele inimesele oli hind sõltuvalt firmast 20-25 eurot. Algne plaan oli kohe lennujaama rendiauto tellida, kuid 6-7 hinnapakkumist mis eri firmadest võtsin panid plaani muutma kuna hinnad olid hooaja lõpu kohta ikkagi täielikud kirved. Praegune plaan on minna transferiga hotelli ja seal kohapeal mõneks päevaks kohapealt auto võtta, loodetavasti saab sulas tasudes ka kaubelda.

0
0

Meie lennuk 20 august hilines tunni . Olime 5-kesi , nendest 2 last. Tellitud oli ette transfeer hotellist ja väga hea oli kohe bussiga kiirelt hotelli saada. Majutus oli Kamaris. Peale pikka päeva veel kahe bussiga seigelda tundus liig. Auto rentisime 2 päevaks, eelnevalt broneerisime netis. Autoga oli ainuke mure see, et kuhu parkida, meeletult autosid ja atv-sid ja soovitaks ka autmaat käigukastiga.

0
0

Aitäh kõigile vastanutele! Ilmselt peaks arvestama siis võimalusega, et lennuk hilineb ehk siis 18.55 võib saada 19.55. Sel juhul muutub lennujaamast Perissasse kahe bussiga seiklemine natuke liiga riskantseks. Vaatasin ka lennujaama kodukal pakutavaid transfeere,milled hind lehel oli 20 euri tuuris, aga kui konkreetse pakkumise võtsin, tuli hinnaks ikkagi 40. Sel juhul tundub hotelli oma vastu saadetav transport kige mõistlikum....

0
0

Üks variant on tellida transfeer Booking.com kaudu. Lennujaamast Perissasse peaks maksma umbes 30 eurot ühe suuna kohta. Kui seltskond suurem kui 6 inimest, siis tibake kallim. Meil olid mõlemas suunas väga viisakad minibussid, juht nimesildiga lennujaamas ootamas.

1
0

Aitäh Kährik! Tellisin Bookingust transferi :-)

0
0

Kas on ka mõistlikuma hinnaga transporti Kreetalt Santorinile, kiirpraam tundub kallis olema.

0
0

Anek Linesil on korra nädalas öised laevad Heraklionist ja Sitiast ning korra nädalas päevane Sitiast. Tekipiletid 25 eurot.

0
0

Kahjuks Mais ei paista liikumist olema.

0
0
Lennupakkumised
Reisikaaslased