Seiklused selles lennukaoses:)

Küll oleks huvitav lugeda milliseid võimalusi edasi või tagasi liikumiseks kasutasid eestlased selles lennuseisakus. Seal pidi olema kõvasti seiklemist, sest eestil ju puuduvad mandri euroopaga otseühendused nii rongi, bussi kui laevaga.

See on väga põnev teema, ise sõitsin esmaspäeval marsruudil Pärnu-Riia-Tallinn ja nägin väga huvitavaid autosid - näiteks Belgia numbrimärgiga taksot. Tore on näha, et Soome on väga kiiresti tegutsenud ning oma bussid saatnud turistidele järgi. Ajakirjanduses ilmunud artikkel "vaesest Soome rasedast", kes bussi topiti, kõlab ikka väga virisemisena, kui alternatiivina võtta ööbimist lennujaamas. Üldse oli tee peal väga palju erinevate riikide busse liikumas, mis on oluliselt loodussõbralikum ja ka teiste autojuhtide suhtes sõbralikum (1 suur buss võrdub üle 10 sõiduauto).

Üldse näitas see tuhapilv kui habras on kogu Euroopa transpordisüsteem kui näiteks lennukid nädal aega ei lenda, ehk sellega seoses saab tuult tiibadesse ehk Rail Baltica ja Via Baltica, samuti väga hea meelega sõidaks ju ka kiirlaevaga otse Saksamaale.

Kurb, kui selleks on vaja tuhapilve, et taibata näruseid EU transpordivõimalusi.

Meie seiklus oli vastupidine eelmistega. Ehk oli vaja liikuda marsruudil Tallinn-Luxemburg. Pidime lendama reede hommikul Riiast Frankfurt Hahni. Lootust oli kuni neljapäeva õhtul kella 10-ni, kui tuli Riia lennujaama kodulehele teade, et kõik lennud on tühistatud reedel kella 18.00-ni. Oli siis kaks võimalust, kas lükata reis edasi või otsida alternatiive. Otsustasime teise variandi kasuks, sest mul oli kohe tunne, et see lennukaos ei lahene nii kiiresti ning meil olid pühapäevaks ostetud ka piletid jalgpallimängule Dortmundi. Mõtteid käis igasuguseid peast läbi, et kuidas saaks minema Eestist. Pinnale jäid kaks varianti, et kas lasta ennast ära viia Varssavi ning sealt rongidega edasi või bussiga Riia-Berliin. Valik langes bussile, reede hommikul kell 6 läks Ecolines buss Tallinna bussijaamast ning riias tuli teha ümberistumine teisele Ecolines bussile. Pileteid õnnes oli veel saada, kuna reageerisime väga vara ( ostsime piletid ära neljapäeva hilisõhtul). Hind oli ka isegi üsna soodne, 75EUR/in Tallinn-Berliin. Niisiis buss sõitis 24h ning reede hommikul kl 6 olime Berliini bussijaamas. Bussisõidul jõudsin vestelda mitmete inimestega, ning seltskond oli ikka väga kirju. Üks ärimees oli tulnud Shangaist lennukiga Moskvasse ning siis tühistati kõik lennud. Selle peale ta sõitis rongiga Riiga, et sealt istuda Berliini bussi peale ning kuidagi jõuda lõpuks Londonisse. Bussis ringi vaadates võis julgelt väita, et 50% nendest inimestest polnud väga väga pikka aega sõitnud kuhugi liinibussiga. Aga lõbus oli ning inimesed olid heas meeleolus, ning üldine seisukoht olukorrale oli "once in a lifetime experience". Niisiis Berliini jõudnud, oli edasiliikumiseks 2 varianti. Kas võtta rendiauto või rongiga, ümberistumisega Kölnis. Kuna ma olin suutnud kõigele lisaks enda autojuhiload maha unustada siis vajus see rendiauto variant kohe ära. Siis sai ostetud rongipiletid, istekohti mõistagi polnud. Hind oli 110EUR/in Berliin-Lux. Rong mis tuli Berliini HBF ette oli vägagi pikk, kuid rahvast oli veel palju rohkem. Niipalju, et enne kui rong jõudis Düsseldorfi, ehk oli sõitnud neljast tunnist 2 ei olnud võimalik istuda (ma ei räägi toolil istumisest vaid vahekäigus ukse ees põrandal), oli sellise tipptunni vana hea kopli trammi tunne. Pärast läks asi lahedamaks ning Köln - Lux rong oli juba täitsa tühi. Saabusime Luxi umbes kell 16.00 laupäeval. Midagi ekstreemset polnud kuid samas igapäev ka niimoodi Kesk-Euroopasse ei lähe. Ära tuleb veel see märkida, et kuna reisi eesmärk oli tuua auto Saksamaalt siis sai tagasi sõidetud koju ilma juhilubadeta:) Eestist oleks saanud saata muidu load kulleriga kiiresti Saksamaale ka kuid üllatus üllatus, kullerfirmad ei teadnud ka millal saadetis kohale jõuab kuna lennukid ju ei lendanud. Saksamaa politseisse helistades öeldi, et saatke faksiga need load. Eesti ARK-st jälle öeldi et mängige lolli ja öelge et oih jäid vist koju. Õnneks siiski korravalvuritega kokkupuudet ei olnud.

Lennukaos on küll suurepärane näide sellest, et nii euroopas kui me ka olla ei taha, pole meil korralikku rongiühendust. Mis arvatavasti oleks ikkagi kiirem viis euroopa linna, peale lennukite muidugi. :D