September 2012 lennud Mehhikosse

Tere!

Sooviksin lennata septembrikuus Mehhikosse (Mexico Citysse), aga ei oska kuidagi otsida sooduspileteid selleks. Olen silma peal hoidnud lehekülgedel bookinghouse.ee, lastminute.ee, sky24.ee jms. Kuigi, ma usun, et tegelikult oleks odavam sõita eraldi - st Tallinn-Helsingi-Pariis-Mexico City nt. Üks ameeriklane, kes äsja Euroopas käis, soovitas mulle lehekülge statravel.com ja ütles, et peaks odavam tulema, kui sõita nt Inglismaalt LA-sse ja sealt siis edasi Mehhikosse, sest nende vahel on nii palju lende, nii et hinnad pole ka väga kõrged. Ikkagi ei oska endale soodsaid pileteid otsida.

Praegused hinnad septembriks Eesti lk-del ligi 900 eurot, aga tean, et oleks võimalik saada ka 700 euroga umbes. Minu jaoks reisi pikkus ega mineku/tuleku kuupäev ei ole olulised, küll aga tahaksin olla seal u 2-3 nädalat (min. 10 päeva, max. üks kuu) ja septembri lõpp (kuupäevad 22-28) peaks selle aja sisse jääma kindlasti.

Kas keegi oleks nii kena ja soovitaks mulle, mis kaudu oleks soodne Mehhikosse sõita (alla 800 euro) või soovitaks mulle asutust/isikut, kellelt sel teemal abi küsida.

Olen jäänud viimase hetke pakkumiste peale lootma praegu, sest et plaan on minna üksi ja teinekord jääb lennukohti üle, seega müüvad lennupileteid väga odavalt, aga tahaks ka plaan B-d.

Ma olen viimastel aastatel kasutanud skeemi Eesti -> Brüssel (sinna leiab hõlpsasti soodukaid) -> Cancun (Jetairfly) -> Mexico City (võib minna bussiga või siselennuga, ette ostes võib lend isegi bussist odavam tulla). Jetairfly hinnad muutuvad iga päev ja müüakse ühe suuna kaupa, parim võimalik hind on 149 eurot suuna kohta ja rahulikumatel aegadel võib sellise hinna saada ca paar nädalat enne lendu. Pikemalt ette ostes on normaalne hind umbes 200 eurot/suund või natuke rohkem. Kui Brüsselisse mineku ja Cancun-Mexico City otsa ka hästi kombineerid, saab kogu reisi üsna odavalt kätte. Kuna aga Jetairfly hinnad muutuvad iga päev, soovitan veidi aega jälgida, et näha, kuidas soovitud aegade hinnad liiguvad. Mulle tundub, et nad panevad paar lendu, müüvad need täis, ja siis pistavad jälle paar lendu juurde - piletid on alguses odavad, siis lähevad odavate kohtade lõppedes järjest kallimaks, ja vabade kohtade olemasolul veidi enne lendu müüakse neid jälle odavalt. Ja teine variant on muidugi eripakkumisi ja veahindu otsida, aga nendega on kuidas kunagi - viimase aasta-paariga on Mexico City eripakkumised üpris kalliks läinud.

0
0

Kui charter-lennuga Cancuni minna, siis võib vaadata ka näiteks ArkeFlyd Amsterdamist. Estonian Airi Amsterdami lennud on enamasti odavamad kui Brüsseli lennud. Lisaks on veel saksa ja inglise firmasid, mida annaks äkki Ryanairi vms kombineerida. Kas kogu selle kombineerimisega lõpuks odavam hind tuleb, seda küll öelda ei oska.

0
0

Ka Madridist lahevad charterid Cancuni, ise nii lennanud: edasi-tagasi pilet 500 €. Iseasi, kuidas Tallinnast soodsalt Madridi saada.

0
0

Ohh, väga meeldiv üllatus oli oma postitusele nii kiiresti vastukaja saada! Suured tänud teile! Sain palju mõtlemisainet juurde. :)

Siit veel küsimus: kui ma uurin pileteid nt Brüssel - Cancun vms, kas siis peaks just üheotsa pileteid vaatama või oleks edasi-tagasi piltetite ostmine üldjuhul odavam variant?

Just see kombineerimine, et leida pileteid nii, et ma jõuaks õigeks ajaks ühte sihtkohta, et sealt lennukile minna ja sealt veel omakorda, et minna järgmisesse sihtkohta, on minu jaoks keeruline. Usun, et sellest ka põhjus, miks ostetakse Eestist palju Tln-Mex City pileteid, kuigi muud moodi tuleks odavam - ei osata/viitsita muid variante väga leida. Ma pigem üritaks otsida soodsamaid pileteid, sest mingi 200 eurot vahe on siiski minu jaoks päris suur erinevus.

0
0

Ja veel - ma mõtlesin, et Cancuni sihtkohaks võttes tuleks eriti kallis, kuna see on põhiline turismipiirkond Mehhikos ning seal on väga hinnatud tähtsusega rand. Ma ise tahaksin minna just Lõuna-Mehhikosse (Mexico Cityst veel lõuna poole), oma "teisele perele" külla, kelle juures aasta elasin.

0
0

Charter-firmadel on hinnad üldiselt odavamad kui tavalistel (eriti kui võta sööke-jooke jm tasulisi teenuseid, mis neil hinna sees ei ole). Seega võid Cancuni saada omajagu odavamalt kui mujale. Ja sealt siis lendad mõne kohaliku firmaga edasi või liigud mööda maad. Probleemiks võib saada see, et kõik need erinevad lennud ei klapi omavahel ja pead kuskil lennujaamades ka öid veetma koos kaasnevate kuludega. Ja charter-lennu pileteid ostes tuleb alati arvestada ka suurema hilinemise võimalusega. Charter-lennu järgselt ma ei julgeks juba paari tunni pärast järgmist lendu osta. Eks firmasid ole erinevaid ja tasub veidi uurida, kuidas antud firma lennud tavaliselt väljuvad ja saabuvad. Tõenäoliselt oleks abi ka korralikust reisitõrkekindlustusest, mis võimalikud kulud sul kataks.

0
0

Ei, Cancunis selles mõttes küll vahet pole, et see turismipiirkond on, otse vastupidi - tänu sellele on sinna rohkem lende ja firmadevahelist konkurentsi. Kallis on lennata hoopis mõnda väiksesse kohta, mida opereerib heal juhul üks-kaks firmat. Cancuni on lihtne nii kohale saada kui sealt edasi minna. Lisaks on võimalik, et Cancunist on sinu soovitud piirkonda või selle lähedale hoopis mõni soodus otselend. Cancun on üsna populaarne puhkusekoht ka mehhiklaste jaoks ja tänu sellele on siselende igalt poolt.

Ühe- ja kaheotsapiletite odavusega pole muud varianti kui aina pakkumisi võrrelda. Näiteks võid teha Exceli tabeli kõigi võimalike marsruutide ja variantidega ja seal näed juba paremini, milline kombinatsioon etem tuleks. Nüüd juba tead mitmeid variante ja skeeme ja firmasid, mida uurida. Siselendude kohta soovitan vaadata www.aviacsa.com, www.volaris.mx ja www.interjet.com.mx.

0
0

Mul jälle selline küsimus, et kas Mehhikosse lennates tasub edasi-tagasi pilet osta, et piiril probleeme ei tekiks (tegin igaks juhuks nii, õnneks tagasipiletid üliodavad ja polnud kahju lasta raisku minna). Kuid nüüd tahaks naaberriikides ära käia, kas Mehhikosse uuesti tulles ei küsita kojusõidupiletit? USAs on see päris range, kartsin, et sama Mehhikos?

0
0
Lennupakkumised
Reisikaaslased