Septembris autoga Norrasse

Laevapilet ostetud Tln-Stockholm 10.09.2008 kl 18.00, hommikul Stockholmist minema ja plaan jõuda õhtuks Geilo'sse. Seal saame ühes hotellis ööbida(tuttav seal tööl) ja järgmised kaks päeva tahaks jõuda läbida sellise ringi: Lillehammer, Dombås, Åndalsnes, Sogne fjord, ja jälle Geilo. Kilomeetreid ca 1000, kas on liiga pikk maa kahe päevaga läbimiseks? Nimelt tahab see tuttav, kes meid majutab ise ka kaasa tulla ja tal on ainult kaks vaba päeva. Pärast seda hakkaksime vaikselt tagasi sõitma aga siis juba rahulikumalt läbi Bergenist ja mujalt. Tagasisõidupiletit ei ole veel ostnud, aga arvan, et ca 20-22.09 tuleks tagasi. Kui keegi samal ajal veel minema hakkab, siis võiks koos Stockholmist kuskile Norrani sõita.

Mul ei ole kaarti ees ja ma ei tunne Norrat nii hästi, aga 1000 km kahe päeva jaoks tundub ilmselgelt liiast. Kiirused on seal tõesti aeglased. 500 km tähendaks isegi normaalse maantee puhul vähemalt 6-7 tundi sõitu, Norras pigem 10, selle kõrvalt midagi näha sa lihtsalt ei taha.

Norras on minu soovituslik maksimum päevateekond 200-250 km, siis saad ka midagi näha ja maast mõnu tunda. Ei soovita kahe päva peale 500 km mahutada, pärast jääb nukker tunne, et pele sõitmise muud ei toimunudki.

Sai käidud juuli algul mootorratastega Norras ja läbisime umbes 5oo-6oo km päevas. Tundus täiesti normaalne tempo ja pause tegime kus tahtsime, aga vähemalt iga 100km järel, sest tagumikule kippusid voldid sisse tulema. Sõltub millal ise päeva alustada ja lõpetada plaanid. Esimesel päeval läbisime suisa 1000km, sest me läksime Helsingist ja kuna Soomes ei viitsinud midagi vaadata, siis põrutasime otse põhja - Norra piiri äärde välja. Mootorratta eelis mägedes liikumisel on muidugi see, et pole probleemi autokaravanidest möödumisel, mis autojuhtidel arvatavasti palju tempot maha võtavad, aga sellegi poolest, olen ma veendunud, et jõuad kõike näha. Iseasi, kui kaua plaanid valitud punktides viibida.. Need kaks päeva elad sa üle :-) Meil oli muidugi ka see eelis, et siis oli kogu aeg polaarpäev.. millal ja kuidas seal nüüd pimedaks läheb, ei tea.. aga ära siis hommikul kaua maga :-)

Aitäh kõigile, võtan arvesse.:-)

Teie ringi äärde lähedale jäävad sellised toredad kohad nagu Trollitee, Geiranger, Brixdal (briksdalsbeeren). Tagasi tulles soovitaks Laerdal (vana teed mööda Aurland-) Flam ja 7. nn turistiteed mööda Geilosse. ainuüksi BB üles ja allaronimine oleks poole päeva üritus, lisaks kogu muu. Kaht päeva jääks kindlasti väheks. Kui aega vähe ja kindlasti fjorde pluss muid segaseid kohti tahate näha, siis jätaks näiteks Lillehammeri vahele või võtaks tagasitulles ja läheks Geilost otse, kas 7. tee läände fjordidesse, või 50. põhjapoole minema.

terv, hulgus

Võrreldes elamustega läänerannikul ei olnud Lillehammeril ja Dombasil suurt midagi pakkuda.

Kui Oslost sõita Hemsedali, see on umbes 200 km siis kulus üle 4 tunni. Kui võrrelda seda vahemaad Tallinn-Tartuga siis seda vahemaad never nii kaua ei sõida. Arvesta tõesti, et teed ei ole pikad sirged ja kiirused on suht madalad.