Septembris Gruusiasse

Plaan septembris külastada Gruusiat.Sai vaadatud,et septembri kuus on lennupiletid kallimad kui suve kuudel.

Soov külastada Kutaisit ja Bathumit.
On oodatud soovitused ja tähelepanekud Gruusia kohta.

Tripi otsing tuleb Teile kasuks. Mitu teemat on siin juba postitatud, sain ise väga head informatsiooni lugeda.

Sõidame samuti sõbrannadega septembri alguses Gruusiasse. Ostsin piletid juba veebruaris, lend turkish airlines, Tln-Tbilisi ja tagasi Batumi-Tln, siis tuli juba hinnaks 253€.  Endil plaan 4 päeva Tbilisis ööbida ja teha väljasõit Kahheti poole. 5ndal hommikul liigume Kutaisi poole, käies teepeal huvitavamad kohad läbi. Kutaisis 1 öö. 6ndal külastada Martvili kanjonit ja siis juba edasi rongiga Batumi poole, kus oleme 6 ööd. Majutused võetud läbi bookingu. Hetkel samale marsuudile läbi Momondo ja Skyscanneri hind 360.- Alles hiljuti nägin algusega Riiast Kutaisi odavaid pileteid.

Meie tulime just Gruusiast, tõesti võrratu maa, mida külastada. Meie lendasime 100 euroga, aga oli pileteid ka 57 euroga sinna ja tagasi.  Olen kirjutanud kaks postitust: 
https://kyllusesarv.wordpress.com/2018/04/16/gruusia-koogist-i-ja-2-sona-khuthaisi-linnast/ ja
https://kyllusesarv.wordpress.com/2018/04/26/gruusia-koogist-ii-salatid-ja-taimsed-lisandid-ning-gelati-ja-motsameta-kloostritest/

ning plaanin lähiajal teha veel mitu samas vaimus. Seega kirjutan veel Khuthaisi linna ümbruse vaatamisväärstustest, linnast endast ning süstematiseeritult kohalikust köögist (läbi meie kogemuse). Head lugemist ja pane vaim valmis, sest riik on tõesti külastamist väärt. Mina nautisin enim just külas ja looduses olemist.

Tere, lend Kutaisi, sealt edasi Batumi bussiga, kus raha vahetada mõistlik? Kas lennujaamas Kutaisis, või tuleb siin vahetada? Tänud vastamas.

Kutaisi lennujaamas on pangaautomaat, sealt saab võtta. Lennujaamast saab ka interneti jaoks telefonikaardi. 

Kirjutasin valmis uue peatüki,  mida Gruusias tasuks liharoogadest proovida ja kuhu Khuthaisi lähistel sõita. Lapates pilte ja kirjutades uut peatükki, tundus, et kiiremas korras peaks tagasi kiirustama :)
https://kyllusesarv.wordpress.com/2018/05/16/gruusia-koogist-iii-liha-ja-kalaroad-ning-tskaltubo-mineraalveelinn/

Meie oleme minemas juunis.

Kas keegi seal ka rendiautoga ringi sõitnud? Kuidas muljed on, kas ok?

Plaanis telkidega ka Kaukasuse piirkonnas matkata? Keegi oskad soovitada head rada nii 4-5 päevaks?