trip-krainetrip-ukraine-dark
Septembris Kreekasse/Küprosele

Plaan perega reisida ühte kirja pandud sihtkohtadest. Reisime 3kesi (2 täiskasvanut, 1x2a laps). Plaan puhkus päikese all :). Kuhu soovitate, kuidas lennata, millega arvestada?

Ise vaatasin, et läbi Riia Ryanairiga oli lend 3le 477e. Sinna juurde pagas (50e) ja mingi muu mudru (kaarditasud jne). Praeguseks on hind tõusnud 522e-le. Jutt Küprisest.

Kas ja mismoodi oleks hetkel veel võimalik soodsamalt lennupileteid leida?

Mina soovitan Kreetale minekuks kindlasti kasutada reisibüroosid, saad odavamalt. Söögid hinnas majutus on igatahes soodsam, kui käia ise 3x päevas söömas. Meie ise süüa teha ei viitsi ja reeglina on restoraniarve koos veini/õllega ikka 20 -30 eur, seega oleks päevane söögieelarve 60-90eur (kui me räägime mingist odavast korteri rentimisest, mida alati soovitatakse siin). Küprosele võid saada Airbalticuga otse Tallinnast, Riiast ei tule odavam. Rahakotisobiliku majutusega on keerulisem, aga pead veidi otsima. Ehk leiad.

Kreetale käib tšarterlend Tallinnast hooajal.Laupäeviti vist.Kaaluda võib ka bürood.Või läbi Ateena.Käisime oktoobri alguses.Hotelli broneerisime ise.Ringsõidud saab tänavalt tellida.

Ikka rohkem kui 1 x nädalas käib hooajal Smartlynx. Pakun, et 4-5x.

Riiast Paphosele 7-14. august 369€ (2 täiskasvanut + 1 laps), muu mudru muidugi juurde. Odavamalt augustis leida on kahtlane nii praegu kui edaspidi, august on Euroopas põhiline reisiaeg

Ei soovi augustis minna, septembris tahaks minna :D Airäh kõigile, kes viitsisid kirjutada ja soovitada.

Aga siis 4-14.9 Riiast Paphosele, kokku 343€ ilma muude viledeta. Otsinguks sobib kõige paremini Kiwi.com, sisesta sinna alguspunktina Tallinn ja Riia, võimalikuks sihtkohaks Kreeka ja Küpros ning lennud septembris ja saadki oma küsimusele paari sekundiga vastuse.

Ryanair läheb Riiast normaalsetel kellaaegadel. Tallinn-Paphos lend jõuab kohale öösel 01:20..kus sa siis seal kondad :/ Ise valin vist reisi Riiast ning booking.com-s olen leidnud septembrisse ikka imelisi kortereid :)

Paphos on üsna väike linn, ise plaanin edasi minna Limassolile. Kõige ilusamad rannad on küll ida rannikul, kuid seal selline "Ibiza" pidutsemispiirkond :D Limassol tundub täpselt paras.

Küprosele lähevad ainult otselennud Smartlynx ja Ryanair. Airbaltic läheb läbi Riia. Athenasse läheb hooajal otselend Aegean lennuga. Olen ise aastaid nii Kreekas kui Küprosel puhkamas käinud ja septembriks on juba väga soodsad lennupiletid. Kindlasti soovitan ise reis kokkupanna nii Kreekasse kui Küprosele. Otsides ise majutus võib säästa väga palju. Pluss väljas söömine on odav - odavam kui Eestis. Paphosest kindlasti soovitan Teil edasi liikuda Larnaca poole ja sealt edasi (Aiya Napa (pigem lärmakas paik); Protaras (ideaalne peredele). Seal pool on super ilusad liiva rannad. Paphose kandis liivarandu ei ole – väga kivine. See tõttu ongi seal uhked hotellid ja basseinid, et inimesi meelitada, kuna neil pole ilusaid randu

Ryanairil on otselennud Küprosele Tallinnast. Kreetale soovitan minna Aegean Airiga Tallinnast Ateenasse ja jätkulennuga edasi Kreetale Heraklioni. Täna vaatasin oktoobri lende, täiskasvanu koos 23 kg pagasiga edasi-tagasi (kaheks nädalaks) 278 eurot. Kui ökonoomida ja plaanis pole kolme peale 70 kg pagasit kaasa vedada, siis saab ka nii teha, et 1 inimene ostab flexi pileti koos 23 kg pagasiga ja teised kaks ilma pagasita (8 kg käsipagas ikkagi + tulles ostud Ateena lennujaamast). Ilma pagasita hinnad on 80 eurot pileti pealt odavamad. Septembri teises pooles saab vast majutusi ka üsna soodsalt, toa eest nädalas üle 300 ei tohiks minna.

Siin on mainitud Smartlynxi lende. Sinna saab ju ainult läbi paketireisi ostmise? Või saab sinna osta lihtsalt lennupileteid ka, ilma reisikorraldaja sekkumiseta?

ostad reisikorraldajalt ainult lennu, aga tavaliselt väga soodsalt miskit ei saa, aga kui vabu kohti palju, siis võib juhtuda.

Selline küsimus veel, et mis värk selle Thessalonikuga on? Kas seal on ainult lennujaam? On seal midagi teha ka? Rannad? Või ongi vaid nö läbisõidukoht?

Kuidas Küprosel hinnatase võrreldes Eestiga?

Thessalonikis ja selle lähiümbruses elab rohkem inimesi kui Eestis ning lennujaama läbib aastas 2,5x rohkem inimesi kui Tallinnas, seega päris küla see ei ole. Loe Vikipeediat ja saad ettekujutuse: https://en.wikipedia.org/wiki/Thessaloniki. Kui turistina sinna minna, siis lähiümbruse põhiline puhkepiirkond on Chalkidiki: https://en.wikipedia.org/wiki/Chalkidiki, lääne suunas minnes jõuab aga 3tunnise sõiduga Meteora koobaskloostriteni.

Maailma eri kohtade hinnataseme võrdlust vaata http://www.numbeo.com lehel. Nt Limassol üldjoontes võrreldav Tallinnaga, keskmiselt ehk ca 5-10% kallim.

Aitäh, viskan su antud viidetele kindlasti pilgu peale :)

Küprosele lennupiletid ostetud. Nüüd hakkan majutust jahtima :)