Serengeti safari hinnad

Tere,

plaanis on võtta 5 päevane safari Tansaanias algusega Arushast marsuudil Lake Manyara - Serengeti - Ngorongoro. Küsides hindasid erinevate kohalike safarikorraldajate käest sain keskmiseks hinnaks sellele reisile 1500 $, kui võtta mitte kõige lihtsama ööbimisega. Lugesin erinevatest välismaa foorumitest, et kohapealt on safari ostmine odavam. Siit ka küsimus, et kas kellelgi on kogemust safari ostmisega Arushast otse kohapealt ning kas siis on ka kohti näiteks kohe järgmisele päevale? Samuti millised on erinevad safaril kasutatavad autod, kus kuuesel grupil on kõige mugavam ennast 5 päeva tunda?

Eelnevaid postitusi lugedes oleks vastuse kätte saanud, aga kordame siis üle. Jah, Arushas kohapealt ostes on hinnad märgatavalt odavamad. Jah, järgmiseks päevaks saab. Järele proovitud. Aga reaalsem on ülejärgmiseks päevaks, sest sobiva safarikorraldaja leidmise ja kauplemisega läheb aega.

Safari hind sõltub paljudest asjadest - kui pikk safari võtta (pikem on odavam), mis parke soovitakse külastada, kas tegu on standardmarsruudi või rätsepatööga, kui suur on seltskond, missugust mugavustaset soovitakse, kellega läbi räägitakse jne.

Arushas tegutseb üle 400 safarifirma ja nende müügiagente on kogu linn täis. Neid mitte kohata on Arushas ilmvõimatu. Esimene inimene, kes suvalisel teemal juttu alustab, ongi müügiagent. Ja nad on erikuradi tüütud, kui tahad lihtsalt niisama ringi vaadata. Kui olin ühte tegelast pikalt ignoreerinud, sain teada, et olen sitane rikas kommunist. Miks just kommunist, ei tea. Ilmselt kõige rõvedam sõna, mida vend teadis.

Safariautod on reeglina kas 7- või 8-kohalised. Kui soovite autot enda seltskonna päralt hoida, siis ilmselt tuleb hind veidike kallim. Arusha ongi üks suur sulatuspott, kus kõik soovijad džunglitrummide abil kokku pannakse.

Kuigi safareid müüb Arushas 400+ firmat, siis reaalseid tegijaid on tunduvalt vähem, vast nii 15. Mis tähendab, et parema hinna saab siis, kui rääkida otse reaalse korraldajaga.

Ise käisin sellise firmaga nagu amazingtanzaniatours.com. Väga profilt suhtuti. Kohapeal kiideti ka www.bobbytours.com.

Hindadest. Kõigepealt, loe läbi see Trip.ee uudis, mis seletab, miks Tansaania safarite hinnad on tõusnud. Enne käibemaksu tõstmist maksis safaripäev 130 - 160 $ päev, lisades käibemaksu otsa, siis nii 150 - 180 $ kanti see kisub. Selles mõttes on see 1500 $ hea indikaator, sest rusikareeglina maksab Arushas safari 1,5-2 x vähem, kui internetist ostes. Väga kange matemaatik ei pea olema, et välja arvutada, mis see kuuese seltskonna peale kokkuhoiuks teeb.

Suured tänud sulle vastamast ja hea info jagamise eest!

Veigo, kas sama kehtib ka Moshi kohta? Või on targem ikkagi Arushast alustada?

Moshi ei ole Arushaga võrreldav. Kogu action käib ikkagi Arushas. Jah, ka Moshis leidub erinevaid müügimehi ja reisibüroosid (märgatavalt vähem pealetükkivad), kuid kogu värk pole võrreldav Arushaga. Moshi agendid viivad sind lõppkokkuvõttes ikkagi mõne Arushast algava safari peale. Iseenesest mõistlik, sest kahe linna vahemaa on 80 km.

Samas meeldib mulle Moshi tunduvalt rohkem, kui Arusha. Isegi, kui otseselt plaanis pole, tasub seal päev-paar peatuda. Lahe atmosfäär, huvitavad söögikohad (saab isegi läänelikus atmosfääris tasuta wifiga (kui töötab) tõeliselt head kohvi), olemas on Nakumatt ja kui ilmaga veab (peamiselt varahommikul), siis ka väga võimas vaade Kilimanjarole.

Küll natuke teemast kõrvale aga kas keegi ehk käinud Mikumi kandis safaril? Milline on sealsete safari norm hinnad, millest üle ei tasu maksta ning mida seal kandis ehk siis lõunapool veel võiks kindlasti külastada? Kui Arusha kanti minekut ei ole...

Mikumis pole käinud, aga hinna kujunemisloogika peaks olema samasugune, kui mujal. Sõltub, kui suur on seltskond ja kust safari osta. Mikumi on Darist kõige paremini ligipääsetav ja suure tõenäosusega saavad safarifirmad seal grupi kokku panna.

Arvestades, et Mikumi on suhteliselt odav park (30 USD/in), siis 2-päevase safari hinnaks ei tohiks kuidagi rohkem kui 100 dollarit kujuneda (ajaarvestus käib 24 h kaupa, mis tähendab, et 30 dollarit katab ära nii ühe pärastlõunase kui ühe hommikuse safari). Seda eeldusel, et ööbimine on pargist väljas ja tavaliselt see nii on.

Mida reaalselt küsitakse, on iseasi. Vaata internetis ringi, jaga leitud hinnad kahega ja saad orienteeruva baashinna kätte.

Aitäh Veigo, otsustasime Moshi kasuks. Küsimuse tekitas, et mis see Nakumatt on. Nüüd juba tean ja teadmiseks teistelegi - supermarket. Äkki on mõned eestlased veel samal ajal sealkandis ja sooviksid jagada safaritransporti? Meil plaan minna 15. veebruar 4-päevasele safarile.

Tänud kirjutajatele. Endal sama plaan ja proovime võtta Safarit kohapealt. Kuid tunne on, et Serengetis ööbimiskohti vähe ja (kas?) oleks vist mõttekas reserveerida ööbimine ära ja safari teenust kasutada ainult kui transporti? Või on need safarid alati koos ööbimisega?

Serengetis ei ole ööbimiskohti tegelikult vähe, tihti neid lihtsalt ei reklaamita välja, sest "inimest tänavalt" sinna üldiselt ei oodata. Safarid on reeglina koos ööbimisega ja see pakett tuleb kindlasti odavam, kui majutuse letihind. Asjaajamisest rääkimata.

Tere

Meie oleme Tansaaniasse minema 16.märts. Plaan on samuti 4-5 päevane safari tuur teha (Tarangire 1p - Serengeti 2p- Ngorongoro kraater 1p- Lake Eyasi ja hõimude külastamine 1p).

Kas Serngetis 2p on midagi teha? Kuna märtsis hakkab vihmahooaeg siis võib olla pole loomi nii palju näha? Kas keegi Eyasi järve ääres on käinud? Kas tõesti julgeb minna kohapeale ja tuuri sealt tellida? Meil enne veel Kili matk teha. Hea oleks kui tuur oleks juba bronnitud, muidu läheb 1 p raisku, kui hindasid minna kauplema. Kas lihtsalt auto saada on lihtne ja turvaline teenus? Olen eelnevaid postitusi lugenud ja tundub et neti teel ostes maksad üle ja bürood kasutades samuti.

Tänud vastajatele!

Puudub vajadus ette bookida, kõik saab Arushast ja päev ei lähe raisku. Poole päevaga on paar-kolm pakkumist olemas ja nende vahel saab juba valida. Üldiselt järgmine hommik juba minek ka. Serengeti ja Ngorongoro on kõikidel sees ja mõistlik võtta ka , ülejäänud kohad on juba maitse asi, kas siis hõimud, Kilimanjaro mäejalam, Manyara, Arusha NP või Tarangire. Eyasist pole ise kuulnud, ei pakutud ka kusagil, ju siis on paremaid kohti. Tava hind on 150-160 taala üks inimene üks päev, üle selle juba üleliigne papp. ise kasutasin KiliSlopet, teiste eestlaste poolt kasutati veel SunsetAfricaLimitedi. Tundus, et kõik olid rahul.

Tulime paar nädalat tagasi Tansaaniast. Tegime 4-päevase safari Tarangire-Serengeti-Ngorongoro. Broneerisime ette ja hind oli 1300 USD. Kallis, aga oli ka hinda väärt. Majutused väga korralikud, kõik toimis, giid oli lahe ja auto katki ei läinud. Olime kahekesi ja ööbimised olid väga mugavad ja ilusad. Näiteks Serengeti pargis ööbisime Tortilis Camp'is. Kõigi mugavusega telgis ööbimine oli juba elamus omaette ja kogu sealne laagrielu korraldus. Ümber laagri käis parasjagu migratsioon, superlahe. Ngorongoro lähedal olime Rhino Lodge's. Jälle võib soovitada. Meie safarikorraldaja oli Shemeji Safari & Tours Tanzania. Üks omanikest on hollandlane Emma, kes elab Arushas. Temaga oli väga mugav asju ajada ja maksta sai ülekandega eurodes hollandi panka. Kõik kokkulepped toimisid ja hoolitseti kenasti. Nad pakuvad FB-s välja ka safarite jagamist, kui on mingi grupp minemas. Telkimisega safarid on muidugi ka oluliselt odavamad. Meil igal juhul sellest rahast kahju küll polnud. Mis puutub Arushast safari ostmisesse, siis oli ka algul selline plaan, kuid läksime ikkagi kindlapeale välja. Enne safarit olime ka päeva Arushas ja jalutasime linnas, kuid meile küll keegi safarit pakkuma ei tulnud ja isegi ühtegi reisibürood ei näinud. Ega me ei otsinud ka muidugi. See linn on paras hullumaja. Rahulikult jalutada ei saanud, igasugused tüübid kleepisid külge ja põhiliselt tahtsid mingeid pilte müüa. Nii et meie olime küll õnnelikud, et ei pidanud seal enam midagi sebima ja orgunnima hakkama.

anxuuule: Uurisin Shemeji Safari & Tours Tanzania lehekülge. Mul tekkis küsimus, kuidas on transfeeriga Kilimanjaro lennujaamast? Kas nad pakuvad ka transfeeri ja tuurieelset majutust. Kas te käisite ka Sansibaril?

Küsimus eelarve suhtes. Eeldusel et teha kuni nädalane safari. Lennupiletid Nairobisse umbes 500 eurot edasi-tagasi. Siia siis juurde transport Nairobist, viisad jm. Mingeid ostusid ega luksust ei otsi, pigem lihtne. Millega peaks arvestama- kas reaalne oleks 1500-2000 eurot kogu eelarve? Või millega saaks hakkama?

Andromeedale: info võib olla juba hiljaks jäänud, kuid meile tuli öösel kl 3 auto vastu ja juht aitas ööbimise otsida ning saatis hommikuks auto, mis meid sinna hotelli viis, kus meil bronn oli. Peale safarit samuti orgunniti transfeer lennujaama. Lendasime Arushast Zansibarile Auricairiga. Lennuk oli 12-kohaline ja omaette elamus. Zansibaril olime esimese öö linnas, 3 päeva Kendwas ja 3 päeva Pajes (Jambiani on vist etem). Nädal ühes kohas võib veidi igavaks minna kui just totaalne rannahull ei ole.

Eelarvest : Aafrika oluliselt kallim Aasiast. 2000 euriga on võibolla võimalik toime tulla. Kõik sõltub safari hinnast. Kui valida odavaim variant telgis ööbimisega ja näiteks liituda mingi grupiga (osad firmad pakkusid netis) saab kulusid kokku hoida. Safaril raha muidu ei kulu kui õlle -veini peale. Söök on hinnas. Ja safari lõpus tuleb giidile ja kokale tippi maksta (ca 10 USD nägu päevas, kui nüüd õieti mäletan).

Hea teada erinevaid kogemusi. Keenias ja Tansaanias on 3-päevase odava safari eelarve kokku umbes 350 USD pluss jootraha. See sisaldab majutust korralikes telkides (vannituba, WC ja soe vesi olemas), hommiku- ja lõunasööki, enamasti ka õhtusööki. Odava ja kallima safari ainuke vahe ongi majutuses. Väga suur vahe tekib sisse, kui majutus on pargis sees. See on väga kallis ja luksuslik, kuid sel juhul võid parimal juhul Animal Planetit 24 tundi live's vaadata.

Serengetisse minnes ei ole muud võimalust , kui ööbida pargis sees, seega on ainus odav võimalus läbida kämpingus..