trip-krainetrip-ukraine-dark
Shoppamine Türgis

Tere, oskab keegi öelda, milline Türgi kuurort näiteks on parim sisseostude tegemiseks (kus ikka oleks piisavalt kauplemisvõimalusega kohtasid ja ka suuri kaubanduskeskusi) ?

Aitäääääh

Kõige paremad hinnad on Antalyas, aga järgmiseks Alanyas. Muidugi sõltub endast ka kui palju jaksad kaubelda. Sel aastal näiteks Alanya kaupmehed väga nahaalsed ja tahavad algul kõrget hinda saada kaubast. Siis neid tasub ignoreerida ja pärast jooksevad ise järgi sulle tänaval. Kemeris ei eelmisel kevadel ei saanud eriti midagi alla kaubelda.Kui siis väga vähe...Ilmselt rikkad turistid on neid ära rikkunud seal.

Kaubanduskeskuseid on veel Marmarises, Kemeris, Istanbulis, Izmiris, Kasis, Bodrumis, Icmeleris, Kalakanis, Belekis, Fethyies, Calises, Turuncis, Kusadasis, Oludenizis, Isaronus, Altinkumis jt. Tegelikult soovitaksin ise minna shoppama Londonisse, Pariisi, Milaanosse või Zürichisse, tegelt NY või LA pole ka pahad. Kui nii kaugele ei viitsi minna, siis on Helsinkis kehä III ääras paar shoppingukeskust, Riias on Alfa ja Krasta äärsed keskused, Tartus on nüüd Tasku ja Tallinnas...Sa vist tead ise ka... :PPPPP

Küsiti ju Türgi kohta, aga sa hakkad siin Euroopa kohta mingit hülgemöla ajama. Tahad teemat autahvlile ajada või? Räägi meile palun Marmarise kaubanduskeskustest siis teame mida osta/vaadata jne. Ehk jäi endal sel aastal seal midagi nägemata/ostmata?

Minu arvamuse kohaselt oleks see teema pidanud olema autahvlil enne seda, kui ma olma hülgemölaga kohale jõudsin.

olema selliste teemade jaoks rubriik prügikast, mitte autahvel

Ma sain eelmine aasta Kemeris ikka ränagalt kaubeldud. Aga see oleneb kõik sinu enda suhtlemisoskusest ja tahtmisest midagi saada. Peab oleme sihikindel ja järjepidev, aga ei tohi liiga ülbeks minna ja neid kuidagi solvata. Tuleb olla osav ja tark. . . . . Trip.ee lisas suurtähed lausete algusesse ja kohanimedesse, lisas nõutavad kirjavahemärgid ja koristas ära liigsed punktiirid ja hoiatab, et iga uus reeglitele mittevastav postitus kasutajalt rändab otsejoones prügikasti

Trip.ee toimetus tänab Sind tänaste sisukate kommentaaride lisamise eest meie Türgi-teemalistesse postitustesse. Kahjuks kulus toimetusel hulk aega, et vormistada kõik Sinu 5 kommentaari Trip.ee reeglitele vastavaks - st vastavaks eesti keele õigekirja- ja grammatikareeglitele. Lootes Sinu arusaamisele usume, et kõik su järgnevad postitused sobivad meie keskkonda. Viidates toimetuse liikmete ajanappusele kustutame iga Sinu järgneva reegleid eirava postituse tingimusteta automaatselt.

Võta 10 minutit ja loe siit http://trip.ee/node/7412 ja siit http://trip.ee/node/11116 . Ürita loetut mõista ja järgi seda! Ootame Sinu uusi postitusi!

Igasugused Türgi kuurortlinnad on kallid, sest tegemist on turistidele mõeldud hindadega...isegi feik kaup määritakse sulle pähe originaalse kauba hinnaga. Kauplemise taktikat peab tunda ülimalt hästi ja see on ränk töö. Kui keegi juba shopata tahab eriti heade hindadega, siis soovitan sõita kaheks päevaks Bursa-sse, mis on üks kõige suurem tööstus- ja tekstiililinn Türgis. Poode on hirmsalt palju, tipp ja tava brändide Outlet Store-e on jalaga segada, kus siis müüakse tooteid tehaste hindadega + veel allahindlused. Keset Bursat on veel tohutult suur avatud turg, kus müüakse kodumaiseid rõiva ja jalatsite brände, kodutarbeid jne jne... Ise elan seal linnas ning ma pole kahe ja poole aasta jooksul veel öelnud et "ma ei leia mida ma tahaks" ...tõeline ostuparadiis. Linn ise on muidugi päris kaugel kuurortitest..aga siselennud alati aitavad!

Tere Maltoja! Palun abi! Läheme juunis 12-ks päevaks Istanbuli (8 inimest vahemikus 20-50, 2 naist, 6 meest). Olen kaks korda Istanbulis käinud ja seega plaanisin u 7-8 päeva ülejäänud seltskonnale tempokalt vaatamisväärsusi tutvustada ja siis u 4-5 päeva rahulikult väljaspool Istanbuli puhata. Kaalun Bursat, Printsisaari või siis Musta mere äärt, ühtki hotelli pole veel broneerinud. Kõigi kohta olen ka netist infot kogunud, aga küsiksin Sinu kui kohalolija arvamust. Kui Bursa (keegi meist pole seal varem käinud), siis tahaksin leida välibasseini ja päevitustoolidega 3-4* hotelli (4 kahest twin tuba) või apartementi, ideaalis termaalvannidega (midagi meie SPA taolist). Paar päeva vaataks kohalikke vaatamisväärsusi, paar päeva vaataks ostuvõimalusi (mehed ilmselt mõnuleks õllega basseini ääres, naised shoppaks) ja paar päeva lihtsalt mõnuleks basseini ääres (ja kui meeldima hakkab, siis looduslikus kuumaveevannis). Hotell võiks olla kohas, kust see kõik oleks jalutuskäigu kaugusel ja kui võimalik, siis twin tuba alla 70 euro öö. Kas Bursa selleks kõigeks sobiks? Kas äkki tead hotelli, mis kõigile neile soovidele vastaks? Palju aega peaks varuma vaatamisväärsustega tutvumiseks? Milliste nt meeste teksade brändide outlet-store müügiga võiks Bursas arvestada ja kas oskad tuua näidet, mis on selliste teksade (no nt Hillfiger?) hinnavahemik (Istanbuli Grand Bazaaril koopia ca 300 krooni, aga Bursas originaal outlet-müügis ja koopia Bursa turul?). Mis oleks Sinu arvates parim transport Istanbulist Bursasse ja kaua peaks transpordi ajakuluks varuma? Kas Sul on mõnda head soovitust, mida Bursas kindlasti teha? Tänud ette!

Kas keegi viimati sealt ka tulnud (sel aastal)? On seal odavad hinanad riietele, jalanõudele, käekottidele, maiustustele?:)

Sai äsja tuldud.Hinnad on odavad, kui ei osta sealt, kus on palju turiste liikumas. Kuid ka seal on odavamad, kui siin. Mõned hinnad on samad, mis tax fries. Tuleb nendega väheke kaubelda ikka ka. Muidugi peab teadma, sellest asjast mida ostad, et ei määritaks järgitehtud asju pähe.

Kuid kas müüakse palju nn. fake kaupa?

Tulime just Kemeri ja Antalya vahelisest turismikülast nimega Beldibi. Seal polegi muud kaupa kui Fake :) Selleks, et leida mingit õiget firmakaupa pead sa ikka minema suuremasse linna ja õigesse butiiki. "Turismikülades" on ikka igalpool ainult järgitehtud kaup. Ja ega need õigete firmakaupade hinnad soodsamad pole kui meil siin. Nt. maksid seal päikseprillid mis olid järgi tehtud mingi 10 USD, ja samas poes, aga siseruumides, originaalid 300 USD. Nii et ega pole midagi odavam.

Aga fake asjad siis muidu ostetavad ja normaalsed ka, valik suur ?:)

Valik on SUUR. Alates Armanist ja loomulikult Dolce Gabana. Rohkem on selliseid kullakarva asju ikka, kuna venelastele rõhk pandud rohkem. Aga ostetavad asjad on küll. Teksa poode on seal nii et ohohohoooo. :)) Ja nagu ma ütlesin siis kaubelda saab seal hästi kui viitsid. Mina sain parima ale paari päevaga 140 USD pealt 70 USD peale.

Tere. Kui keegi on minemas Türki lähiajal, siis oleksin jube rõõmus kui keegi saaks tuua sealt paar pakki punase ja rohelise õuna piibutubakat. Aga see peaks kindlasti olema Türgi toodang, mitte mingi muu koha oma. Võin saata ka pildi sellest õigest tubakapakist. Ei taha tegeleda Eestis mitte müümisega vaid ikka oma tarbeks. Sai sealt ise kaasa seda ostetud ja osutus nii heaks asjaks, et tahaks veel ;) Kes minemas ja tunneb, et see ei ole väga raske ülessanne ja oleks nõus tooma seda sealt, võtke palun minuga ühendust kas meilile marek@paintlines.ee või tel. 56 641 676.

Shoppamise pärast ei tasu sinna küll sõita, müüdav kaup on sama, mis meil 15 aasta eest Kadaka turul, ainult hinnad on samad, mis meil korralik kaup oma kaubanduses. Kaup on fake ja mõeldud Vene ja Poola turistidele, kelle jaoks see on veel huvitav, ja ega seal muud rahvast eriti ei liigugi. Kui lähed linna peale, pöördutakse 9 korral 10-st sinu poole vene keeles, ja kui ütled, et oled Eestist, siis oled nende jaoks ikka venelane, targem on su üldse kinni hoida,kui niisma vaatama lähed. Küsitavast hinnast pakutakse tavaliselt kohe pool alla, millest pool tuleb sul veel maha tingida, aga sellest hinnast saab sama kaupa veel poole odavamalt osta.ee-st. Osta tasub ainult kohalikke puuvilju, tomateid, mis on väga head, aga hind sama, mis meil poes, ja teed, aga siis tuleb ka kindlaks teha, kas on ikka päris tee või siirupipulber. Soovitav kasutada kohalikku raha, saab kõige vähem petta.

...kellapoest kuskil 90ndate keskel Casio Protrek kella (altimeetri, kompassi, termomeetriga), maksis nii 200 USD. Samas oli müüd ka igatsugu Rolex-eid 4x odavamalt. Küsisin, et miks teil Rolexid nii odavad on. Kellamüüja mulle siis usalduslikult mainis (sest olin juba kulutanud 200 USD), et neid kullakarva kelli panevad nad siinsamas keldris kokku. Tundsin huvi, et kas ka Casio on ka keldris kokku nikerdatud, mille peale sain vastuse- ei, sest see on liiga keeruline.

Miks osta kohalikke puu- ja köögivilju kui neid saab nõrkemiseni süüa hotellis?