Siinai viisa

Sharm el Sheiki reisides on võimalik vormistada ka tasuta nn. Siinai viisa. Sellega ei saa sõita Sharm el Sheiki piiridest väljuvatele ekskursioonile, kuid kas sukeldumine ja jahisõit seal samas Aqaba lahel on võimalik. Palun jagage kogemusi!

Just uurisin, et eestlastega saab merele sukelduma ja probleeme ei tohiks olla.

Oleneb kuhu lähed sukelduma. Parimad kohad on Ras Mohamedi rahvuspargis ja siis oleks seaduse järgi viisat vaja. Küsimus on et kas seda keegi ka kontrollib.

Kontrollpunktid on iga asula ees ja taga.

Ras Mohamedi minekuks on viisat vaja.
Tirani saare ümber snorkeldamiseks ja laevasõiduks piisab Sinai only templist. Sharm'i ja Nabq'i territooriumil ei kontrolli keegi dokumente, kuid väljasõidul on kontrollpunktid, kus dokumente kontrollitakse.

Täpselt nii ongi nagu ixxx kirjutas, meil kontrolliti viisat Ras Mohamedile minnes kindlasti.

Uuriksin täpsustuseks veel, et kuhu siis saaks selle Siinai only viisaga minna? Nagu ma aru saan, siis eestlastega sukelduma saab? Aga kas värviline kanjon jääb juba piiridest välja? Oleme minemas kahe lapsega ja eriti ekskursioonid ei huvita. Samas oleme kohapeal 14 päeva ja ehk lähiümbruses ikka veidi vaataks ringi :) Tänud ette, kes viitsivad vastata!

http://killud.blogspot.com/2010/03/egiptuse-reisi-finaal-valjasoit.html
Siinai viisa kehtimise kohta :Siinai poolsaart on võimalik külastada viisatasust vabastatult juhul, kui on täidetud järgmised tingimused:
a) saabutakse ja lahkutakse mõne Lõuna-Siinai piiripunkti kaudu (Sharm El-Sheikhi lennujaam, Sharm El-Sheikhi meresadam, Taba lennujaam, Taba maismaapiiripunkt, Nuweiba meresadam ning St. Catherine’i lennujaam). Piiriületustel kantakse reisidokumenti sisenemise ja lahkumise kuupäevadega templid;
b) taoline viisatasuta sisenemine on kehtivusega maksimaalselt 15 päeva ning seda ei saa pikendada;
c) taoline viisatasuta sisenemine kehtib ainult järgmisel territooriumil: Aqaba lahega piirnevad alad Siinai lõunaosast kuni Tabani põhjas ning lääne suunal kuni Püha Katariina kloostrini.

Kui on soov külastada Egiptuse muid piirkondi, tuleb võtta piirilt tavaline turistiviisa.

Neid kanjonijuppe on ilmselt üsna mitu, meie kunagi läbisime küll märksa kergema :) ja minu arust (värvide poolest) ilusama. Mingeid nööri otsas ripnemisi küll polnud ja see beduiinide küla külastamine oli ka ilmselt isetegevus - et te neilt ikka midagi ostaksite, no samasuguse peatuse kuskil teevad siiski kõik ekskursandid. Paremad tripid külastavad nii Dahabit kui Nuweibat, ehk et sellist siis võikski ka küsida, kus ikka mõlemad ära näeb. Lõunat süüakse siis pigem Nuweibas ja tagasiteel hüpatakse Dahabisse shoppama.

Siinai viisaga on nii, et kõik mis suundub Sharmist põhja poole, on viisavaba, ja Sharmi lõunavärav on see koht, kust alates on viisat vaja. Turistide mõistes siis ainukesena Ras Mohamed, või kui El Tori, Kairosse ja mujale kaugemale minna.