Sikkim - eriluba

Kas kellelgi on kogemust viimasel ajal Sikkimi külastamisega? Ma saan aru, et eriluba on võimalik taotleda Helsingist koos viisaga (36 €), kuid paljudel andmetel on lihtsam, kui võtta see sisenemisel Sikkimisse kohapeal (teatud andmtel 30 $). Kas keegi oskab kommenteerida?

Käisin just sel nädalal Helsingis India saatkonnas viisat sisse andmas ja soovisin eriluba Andamanide külastamiseks ning saatkonnatöötajate sõnul on see lihtsam hankida kohapealt. Ehk on sama lugu ka siis Sikkimiga?

1
0

Eriload saad tõesti kergemini kohapeal. Lihtsalt ilmu kohale ja täida mingid paberid ära.

2
0

Kogemus olemas samuti Andamanide eriloaga. Taotlesin ja sain viisa Belgiast ning viisal oli ka suisa kirjas, et allowed to visit permitted areas in Andaman and Nicobar Islands. Aga sellele vaatamata tuli kohapeal võtta see permit, mida peab igal pool kaasas kandma, millest tehakse pidevalt koopiad ja ainult mille ettenäitamisel saartele pääseb. Nii et sellest kirjast mu viisas polnud mingit tolku. Sõbranna tegi viisa Helsinkis ja tal passis polnud Andamanide kohta midagi kirjas - aga kogu paberimajandus Andamanidel oli meil täitsa ühesugune.

Ma arvan, et kohapeal saad paremini manageerida neid asju.

0
0

2011.aastal võtsin Sikkimi loa Darjeelingust. Seal võib küll veidi aega minna, kuid muidu erilisi probleeme ei olnud. Igaks juhuks tasuks reisiplaanis Dajerliingus loa taotlemieks paar päeva varuda.

Aga muidu oli Sikkim väga äge. Mõnusaim India nurk, kus ma käinud olen. Tegime Yuksamist matka Dzongrisse - 4-5 päeva. Seal Khancjenjunga ümbruses saab teha ka 10-14 päevaseid matku, mis võivad ka väga vinged olla. Head reisi!

0
0

Võtsime ka Darjeelingust. Käisime 2011 novembri lõpus. Oli üks kontor, sellel lahtiolekuajad, läksime kohale ja saime load kätte. Mingit erilist aega, välja arvatud lõunamaades tavaline kolmveerandtunnine vahtimine ja muidu asjatamine, ei läinud. Värskemat infot selle kohta, kas ja kuidas praegu, peaks veebis olema. Lisaks oli vaja päris Hiina piiri äärde sõiduks veel miskit täiendavat luba, aga selle ajas Gangtokis korda see firma, kelle käest võtsime džiibi koos juhi ja kokaga. Oli suht probleemivaba kõik see asjaajamine. Sikkimi ja muu India vahel oli muideks päris piiripunkti moodi piiripunkt. Nõus Arvoga. Oli äge. Soovitan. Vaatasime seal piiripunktis suu lahti silti, kus kirjas, et prügi mahaviskamise eest saab suure trahvi. Muidu olid päris mitmed paigad varem nähtud Indias üks suur prügimägi. Aga Sikkimis oli tõepoolest üsnagi puhas.

0
0
Lennupakkumised
Reisikaaslased