Simferoopol, Jevpatoria

On minek Ukrainasse. Kuna viimati reisisin 20 aastat tagasi, siis pole õrna, kuidas asjad käivad. Sõit on aug. lõpus. Milliseid riideid on vaja kaasa võtta, millise rahaga on kõige soodsam arveldada, kas tavalist (deebet)kaarti seal tunnistatakse? Kas seal poest midagi süüa on osta ja kas hinnad on kallid või odavad? Kuidas muus suhtes kaubandus on? Riidekraami ja jalanõusid pean silmas. Kas sealt on midagi osta? Millega veel arvestada? Kõik küsimused ei tule kohe meelde.

Mõistan su ärevust, kuid uuri vanemaid teemasid: http://www.trip.ee/taxonomy/term/387

0
0

Augusti lõpus on soe, õhtul võib olla veidi jahe, aga jakist piisab. Supermarketites on kõike, hinnad peagu nagu meil ( olid aastal 2004), EUR ja USD saab vahetuspunktides grivnadks vahetada. Kommipoed on tõeline paradiis, kommid on megahead ja odavad, kui need ära proovid ei taha sa Kalevi komme enam mitte kunagi (maitseasi, muidugi) Tänavavetsud on jubedad... kui sa 20 aastat tagasi Krimmis käisid, olid nad samad... Kui on huvi , siis ekskursioone võid vabalt tänavlt osta - kõik toimib, kuid kõik on vene keles.

0
0

Vahetusrahaks on kõige mõistlikum võtta kas eurosid või USA dollareid, muidugi võib kohe Eestis ka grivnasid vahetada.Eelmisel aastal sai Krimmis käidud ja kohapeal oli vist veidi soodssam raha vahetada.

0
0

Vähemalt aasta tagasi Jaltas ei läinud meil küll muud raha vaja kui ikka kohalikke grivnasid.Jah,öömaja andnud perenaisele andsime eurosid,aga selle olime juba varem kokku leppinud.Üldiselt tuli enam-vähem kõik päris tuttav ette-nagu meil nõuka-ajal-kaljaautomaadid,torisevad müüjatarid,kel vene keel suus,saab hästi hakkama.Muidu tore.Ja ekskursioone ostke otse tänvalt,Eestist ei tasu küll välja osta.Ise sinna shoppamise mõtetega ei läinud,rohkem ikka selleks,et näha ilma ja inimesi.Merevesi supersoe aga ettevaatust-kohe läheb sügavaks.

0
0

Meie olime Jaltas. Raha saab vahetada Jaltas pea iga nurga peal. Meil olid kaasas EURid ja dollarid. Süüa on poes saada piisavalt. Osa toidukaupa meie omast odavam, osa kallim. Juurviljad odavad(kurk, tomat, kartul, kapsas olid tänaval 3-8 grivnat kg. See korruta 2,1 EEK.)Puuviljade hinnad olid 15-20 grivnat kg. Aga need on Jalta hinnad. Põhjapool teeääres olid hinnad väga odavad. Suitsud väga odavad, sama alkoholi kohta. Meie igatahes tegime süüa kodus, sest kõike oli saada mida vaja. Kõige suurem normaalse hinnaga kauba valik oli Jalta turgudel. Promenaadi ääres ainult kallid firma poed. Augustis on ilmselt õhk õhtuti jahe aga päeval sooja piisavalt. Pangakaardid hästi ei toiminud ja kasulikum on seal mitte pangakaardiga raha võtta. Meie sealt eriti midagi ei ostnud. Lihtsalt mõned suveniirid kodustele.

0
0

Grivnades saab täitsa arveldada. Kuid ka Eurode ja dollaritega saab hakkama, sest vahetused igal sammul ja pikalt avatud (osa isegi öösel). Hinnad on muust Ukrainast kallimad (kuurort). Jepfatooriast soovitan eemale hoida. Must ja m6tetu linn. Rand rahvast täis ja vesi enamasti ei hiilga puhtusega. Alupka, Alushta, Gurzuf ja Jalta on maapealsed paradiisid. Shoppama pole sinna m6tet minna, suveniirid, kommid, veidi alkot ja kui suitsumees siis ka odavat suitsu (vesipiibu tubakas on seal märgatavalt odavam ja tasub osta, tuleb suurem kokkuhoid kui tavalise suitsuga). Pangakaartidega on nii, et m6nes kohas annab välja v6tta kyll, kuid automaate väga vähe ja kaardiga maksta v6imalusi veel vähem. Muide vähemalt osad automaadid annavad v6imaluse raha välja v6tta ka eurodes ja dollarites (kohalikele vaid juhul kui neil on valuuta arve, eestlaste kontod ongi nende jaoks ju valuuta arve).

0
0
Lennupakkumised
Reisikaaslased