Simferopol !?

Tere sooviks infot majutuse kohta Simferopolis.Mis majutus tüüp oleks kõige soodsam ja kes tegeleb seal sellega! Olen kuulnud,et seal on palju eestlasi kes rendivad kortereid,kui tedate kedagi konkreetselt siis palun kirjutage!;) ja milline on sealne kliima septembri algul (temperatuur,sademed)Ja veel,et millised on hinnad võrreldes eestiga (toit,söök ja riided)igasugune info sealse elu ja olu kohta on oodatud ja teretulnud! Jään ootama! ;) Tänud!

Miks sa Simferopolisse jääda tahad? Hirmus tolmune, tänavad autosid-inimesi-heitgaase täis, ujumisvõimalust pole (või kui on, siis ainult basseinide näol, arvestades sealset elustiili tuleks neist eemale hoida) jne.

Muidu on linnast väljas lennujaama juures kaks mõistliku hinnaga hostelit, aga see on ka kõik, mida ma tean. :)

Krimmis oleks ikka ranniku lähedal palju lahedam ööbida, mõnusam kuidagi...

Äkki ajasid segi Sevastopoliga? See on mereäärne sadamalinn Krimmis.

...aga kuhu siis soovitate minna,et elu nautida Krimmi poolsaarel? Asi lihtsalt selles,et estonian-Air pakub sinna lende ja hea hinnaga,mõttlesin,et oleks tore eksootikja! Aga jagage infot,palun! ;)

 1. Mine raamatupoodi
 2. Osta Krimmi/Ukraina kaart
 3. kirjuta väja sind huvitavad kohanimed
 4. otsi internetist antud linna/küla kohta pilte ja juttu.
 5. Kui mingi koht meeldib, uuri sõiduplaane
 6. Jõudes Simferoopoli, mine raudteejaama
 7. Sõida trolliga (väga odav, kuid sõidab väga kaua) või rongiga sind huvitavasse kohta. Kui teisel pool mägesid (Jalta, Sevastoopol, Balaklava) võis aprilli alul kohata juba üksikud päevitajaid, siis Kertšis leidus lund.
 8. Arvesta, et lõunarannikul puuduvad liivarannad ja plaazid on tihti väikesed kiviklibuga kaetud rannaribad mere ja kaljude vahel. Kui murdlainetust ei ole, teed kaks sammu ja satud kilomeetrise sügaviku kohale. Liivarannad peaksid olema Jevpatooria kandis.
 9. Ole ujuma minnes ettevaatlik. Nägin ise kui murdlainetus oleks ühel näitsikul bikiinide alumise osa minema viinud.
 10. Kõigi eelduste kohaselt tullakse sulle ise öömaja pakkuma. Hinnad sõltuvad hooajast, sinu välimusest, tingimisoskusest ja uhkusest.
 11. Bussiliiklus on suht nadi. Enamus asju aetakse autodega.
 12. Kertši taga, stepis ja Aasovi mere ääres, võid kohata haudvaikust. Sellist, mida Musta mere ääres ja eestis ei kohta.
 13. Mägedes hulkudes arvesta, et need on suhteliselt veevaesed.
 14. koobaslinnades elasid aeg-ajalt metsistunud homo soveticused.
 15. Hoia neil piirkondades noorikul silma peal. On olnud juhtumeid, kus viimasena, teistest maha jääv näitsik võetakse rajalt maha ja lohistatakse põõsa taha või koopasse.
 16. kui homo soveticus on külast midagi varastanud kolivad nad ajutiselt mujale
 17. punktid 15 ja 16. See info pärineb krimmi-tatarlaste külast, Mangup-Kale juures
 18. Koobaslinn Tepe-Kermen. Mäe jalamil oleva küla elanik ütles, et tema elatub varastamisest.
 19. Autotranspordi tehniline baas on nõrk. Mõnikord kipuvad autod lagunema kohe peale sõidu eest tasumist.

Ära nüüd Simferopolisse küll puhkust veetma jää, seal lihtsalt Krimmi poolsaare ainus lennujaam. Hüpake trollile ja sõitke maailma pikimat trolliliini pidi Aluštasse, Jaltasse, Gurzufi või mõnda muusse suvituslinna. Ühistrantspordi piletid on odavad. Lühemaid vahemaid saab edukalt marsadega katta kui rahast kahju pole siis võib taksoga ringi lasta.

Hotellidest rohkem soovitan kodumajutust aga minu teada ei ole seal eestlasi kes kortereid välja üürivad, üks Eesti tädi peab seal küll võõrastemaja. See pigem ikka kohalike bisness. Suuremates linnades on kodumajutus soodsam kui väiksemates ja armsamates. Vahendajad ootavad maantee ääres ja linnades. Ise kaupled nendega või omanikega. Vene keele oskus vajalik, ainult inglise keelega võib hätta jääda sest seda tönkavad vähesed. Aga alati on võimalus end käte-jalgadega arusaadavaks teha. Võib ka neti teel endale kodumajutuse broneerida.

Hinnad ei ole enam palju odavamad kui meil. Samuti ole valmis maksma asjades eest, mida sa eestist sellise raha eest ei ostaks kuna kvaliteet ei rahulda sind nt teeninduse, hotellitubade, söökla ja restoranitoidu hinna-kvaliteedi suhe. Üldiselt selline nõukaaja mentaliteet on ikka veel õhus.

September on minemiseks väga hea aeg, kuumus enam ei tapa ja suuremad turistide massid on läinud.

mina läheks kohe bussijaama ja sõidaks sudaki - hotellid kõik odavad, pakutakse veelodavamat kodumajutust igal tänavanurgal, toit hea, inimesed toredad, tegevust küllaga ja rand liivane ja tasuta:)