Sitsiilia, kas põhja või lõunakallas?

8 liikmelise seltskonnaga mai algul nädalaks minek. Piletidki juba olemas aga hetkel käib väike vaidlus kas põhja või lõunakallas :-) Kuhu maja rentida (kus oleks rohkem vaatada)?

Suht keeruline dilemma on. Palermost Trapanini vasakule või Gefaluni paremale on ka päris põnev jääda ja vaadata kui palju. Ent siiski ma jääks Siracusa ja Messina vahelise ala peale. Kordan ühe korra veel, et keeruline otsus - ma võtaks selle järgi, kuhu lennujaama maandute, sinna ka jääks. Trapani ja Palermo puhuks üles ja Catania puhul alla. Aga kindlasti teeks ka ühe daytripi teisele poole - daytrip on selge kiirustamine, aga kui vara minna ja hilja tulla, siis ikka peaks palju ära nägema.

Nõustun, et keeruline. Mõlemal pool on teha ja vaadata ikkagi. Ise võtsime majutuse Cefalu ja Messina vahele, sealt jõudis nii Palermosse kui ka idakaldale, samuti daytrip-ina läbi terve saare sõites Agrigentosse. Samas, Trapani ja teised läänekaldal olevad linnad jäid juba kaugeks.

Tundus kuidagi kompromissina, et nii jõuab kõige rohkem.

Ma valiks läänekalda hoopis.
Baasi teeks San Vito Lo Caposse ja sealt siis sõidaks Palermosse, Trapanisse, Ericesse, Favignanale jne.

Palermo jääb meie puhul yldse ära, sest seal on käidud paar aastat tg daytripil :-) Lend läheb Trapanisse..
Kuulnud siin ühe kõrvaga, et Lõuna-Sitsiilias on kole kurvilised mägiteed, mis mulle jänespüksile hästi ei sobi (kuna 8 liikmeline seltskond tuleb mahutada bussi) :D Kuidas kommenteeriksite teid?

Kurvilised mägiteed on - nagu nimigi ütleb - mägedes. Kuna mägesid on nii põhjas kui lõunas, on ka kurvilisi teid mõlema pool. Pigem on mingi erinevus lääne- ja idaosa vahel. Läänes (seal Trapani kandis) on maastik mõnevõrra laugem.

Soovitan niisugust kohta nagu Letojanni, mõnus pisike linnake ilusa kivise rannaga(pisikesed kivid). Kui peatute campingus on see keset linna jõe orus. Küsige terrassidele sidruni sallu koht. Kõige maitsvama pitsa itaalias saime Letojannis.

Tänud vastuste eest igal juhul :-)