Skype Hiinas

Tere! Kas kellelgi on hiljutisi kogemusi Skype'ga Hiinas?
Netikommentaarid on üsna vanad. Kas praegu saab Hiinast helistada läbi Skype?

Märksõna on VPN. Veidi maksab, aga kõik värk toimib.

Olen hiinlane. Skype on töötanud ikka :P. Facebook ja kõik Google teenused vajavad VPN.

Enne Hiina minekut lae omale telefoni mõni paremat sorti VPN. Ise kasutan Hiinas ExpressVPN-i. Skype ja kõik "keelatu", sh Google Maps töötab (VPN riigiks valin tavaliselt Singapuri või Hong Kongi).
Kui sisened Hiina Hong-Kongi kaudu, siis osta Hong-Kongist selline SIM, mis toimib ka Hiinas. Selle SIM-iga sai Shenzhenis ka ilma VPN-ita Facebooki ja Skype'i kasutada (aga ma ei tea, kas see on kogu Hiinas samamoodi). Muidugi sellisel juhul on tegu rändlusega ja nett on kallis. Soodsam on osta Hiinast ikkagi kohalik SIM ja kasutada VPNi.
Samas Hiina jaguneb piirkondadeks ja ühes piirkonnas ostetud SIM võib teises piirkonnas muutuda rändlevaks SIMiks, mis tõstab ka interneti hinda märgatavalt.
NB! Hiinas kohal olles ei pruugi olla võimalik VPN äppi alla laadida, nii et tee see töö enne ära.

Aitäh kõigile kommentaaride eest!
Siseneme Hiinasse Shanghaist, aga siirdume sealt üsna pikale tuurile mööda Kesk-Hiinat ja lõpetame Pekingis. Nii et eri provintse tuleb mitu.
Kaalun siin, et kui Skype töötab, siis äkki polegi vaja VPNi. Saab ka ilma Facebookita hakkama. Niigi telefon muudkui teatab, et 'not enough space'.
Kahju on ainult Google Mapsist ja eriti kahju, et Hiina kaarti ei saa ka Offline'sse alla laadida.
Leidsin mingi China Mapsi, aga seal tänavad ainult hieroglüüfides:) Booking.comis broneeritud hotellide asukohti ka ei näita. Tavaliselt on mind Google Mapsi offline kaardid igal pool maailmas kohale viinud.
Äkki Hiinlane teab mõnda eestlasele arusaadavat Hiina kaardirakendust?

võin ka eksida, aga Facebookis töötas vist ainult messengeri osa.
ehk see töötab
http://maps.me/en/home

Minu meelest Skype ei töötanud ilma VPNita. Muudkui laadis ja laadis, aga sisse ei loginud. Mingit veateadet küll ei tulnud.
FB toimib VPNiga ilusti, ilma ei proovinud.
Meil oli ka üks offline Hiina kaardirakendus, aga see lõppkokkuvõttes ikkagi ei toiminud. Google Maps oli ainus, millele sai kindel olla, ja kuna see näitab ilusti ka kõik ühistranspordivariandid ja peatuste arvud ja nimed ära, siis tasub ilmselt see kohaliku dataSIMi väljaminek siiski teha, kuna seda lootust eriti ei ole, et mõni kohalik inglise keeles juhendada oskab tee küsimise peale. Pekingis ehk veel, aga kui sealt edasi liigute, siis aitavad ainult äpid.
Muidugi maapiirkondades (isegi väiksemates linnades) muutub ka Google Maps kuidagi automaatselt ainult hiinakeelseks. Ei tea, kas kõigil kohtadel pole ingliskeelset/ladina tähestikus vastet või milles põhjus võiks olla? Uurisin seadeid, ei leidnud kohta, kus saaks teha valiku, et äpp ainult ingliskeelsena püsiks.
Soovitan Hiinas kasutamiseks veel iTranslate'i ja WayGo'd.
NB Hiina SIMide puhul on tavaliselt esimene 300 või 400 MB kiiret ühendust ja siis nett kaob ja tuleb hieroglüüfides sõnum, millest aru saamiseks peaks iTranslate'i kasutama. Palju välismaalasi ei saa sellest SMSist aru ja arvavad, et on tünga saanud, kuna telefonikaardi pakendil lubatakse 3,5 Giga ja pärast tundub, et tegelikult sai ainult 400 Mega. Isegi Tripadvisor on samateemalisi hädaldamisi täis.
Tegelikult tuleb neti uuesti avamiseks lihtsalt vastusõnum sellele numbrile saata teatud koodiga, mis sisaldub selles algses teavitusSMSis. iTranslate aitab copy-paste meetodil ka SMSe tõlkida.

Hiina asukana võin öelda, et Skype toimib ilma VPNita küll, aga mitte päris ideaalselt. Esineb paremaid ja halvemaid päevi, kusjuures halvad päevad esinevad ka VPNi kasutades. Täiesti ideaalselt töötab siis, kui skype kõne teha Hiina piires.

Kui sul on kindlad kontaktid, kellega Skype'is suhelda soovid, võite proovida kõik omale (ajutiselt) installida WeChat'i või QQ äpid. Need on Skype'i Hiina analoogid ja toimivad täiesti kindlasti ilma VPN-ita.
Ka on nende videokõne kvaliteet garanteeritult parem (sõltub muidugi netiühenduse kvaliteedist).
Kui aga kasutad Skype'i, siis ära lae alla ühtegi "uuendust", mida Skype Hiina territooriumil pakub. Sealne versioon Tom on täis adware'i ja kuuldavasti ka spyware'i.

Tänud kõigile kasuliku info eest! Tulin just seda uurima, et kuidas kommunikatsiooniga Hiinas lood. Samas tekkis kohe uus küsimus, et kas keegi oskab tuua üldse mõne Skype'i eelise teiste äppide ees, peale selle, et see on Eesti päritolu? Ise kasutan enamasti WhatsApp'i, Messengeri ja Aasias väga levinud Line'i. Minu arust on need kõik mugavamad, kuna võimaldavad saata nii faile, videoid, helisalvestisi kui ka fotosid väga kiiresti võrreldes Skype'iga. Samuti teha nii audio- kui videokõnesid. Olen pigem hädas sellega, kui keegi on mõne kasvõi 3-4 mb foto või faili Eestist saatnud ja ma ei saa seda Aasias kuidagi alla laetud. Teised äpid vähendavad automaatselt foto mahtu ning see on hetkega kohal.

Nõustun Miaga. WeChat on tunduvalt parem kui Skype. Videokõne kvaliteet suunal Hiina-Eesti on super ja kui netiühendust vähemalt 2mbit/s, siis pole kunagi katkestusi esinenud.

Minul vaja helistada Eestisse tavatelefonile. Skype võimaldab seda 3 senti/min. Teisi selliseid võimalusi ei tea.

Uuel Operal on kaasas VPN. Saadaval ka eraldi äpina App Stores ning täiesti tasuta ning vist oli ka mahupiiranguta.
Kasutan juba 2 nädalat pea igapäevaselt seda Etioopias ja kõik toimib.
Siin on kinni keeratud FB, Skype, Google.

Hiinast tagasi! Tõesti Skype töötab ka ilma VPNita. Eriline tänu Toomasele maps.me soovituse eest! Laadisin alla külastatavate provintside kaardid ja töötas offlines küll. Kaardid ise on kehvemad, kui GoogleMapsis, aga kui neid ei saanud kasutada, siis Maps.me aitas väga selles umbkeelses riigis orienteeruda. Ega teed küsida ei ole seal eriti kelleltki!
Soetasin ka ExpressVPNi ikkagi igaks juhuks, nii et ka muud rakendused töötasid.