Skyscanneri kaudu mitu lendu koos ja muutunud lennuajad, mis nüüd ei sobi

Soovitage palun, mida saaks teha, et mitte raha kaotada ja parimal juhul siiski reisile minna.

Otsin Trip.ee lennusoodustuste soovituse järgi lennupiletid sügiseks Seišellidele. Lennud on Tallinn - München Air Balticuga ja edasi München - Abu Dhabi, Abu Dhabi - Mahe Etihad Airwaysiga. Piletid valisin Skyscanneri kaudu ja vahendajaks on Lastminute.com

Nüüd on Etihad muutnud lennuaegu ja nii rumalasti, et me enam Müncheni lennuga klappima ei saa.

Mida sel juhul tavaliselt tehakse? Lastminute ütleb, et on nõus raha tagastama, aga ainult nende lendude eest, mida on muudetud. Mis on minu seisukohast jabur, sest ma ei taha 10 päevaks Münchenisse minna, kui edasi ei saa.

Uute aegade järgi saaksin Münchenist koju Lufthansaga, aga kas oleks lootust, et see mulle kompenseeritakse, kuna ma lennuplaani muutuse tõttu Air Balticuga lennata ei saa? Või ongi selline jätkulenude ostmine omal vastutusel ja kui lennuplaan muutub, siis ongi kööga, ei muutev lennufirma ega vahendaja ei pea kulusid kinni maksma? Jätsin ostes teadlikult lendude vahele mitu tundi puhvrit, aga seda, et lausa terve päeva võrra lennuplaan muutub, ei osanud ette näha.

Mis tava enamasti on, kui mitu jätkulendu on koos ostetud, aga üks lendudest sobimatuks muutub? On ju paratamatu, et kaugetesse sihtkohtadesse ei saa vaid ühe lennufirma lende kasutades minna.

Oled sa ikka 100% kindel, et piletid on eraldi ja mitte ühe broneeringu all? Vaata Etihadi kodulehelt oma broneeringut milliseid lende seal näitab. Kui muidugi tegid kaks eraldi makset, siis on kindlasti piletid eraldi ja pead ise vaatama kuidas Münhenisse või sealt tagasi saada. Praegu müüakse reisifirmade poolt ka self transfer pileteid kus teed ühe makse, aga piletid on ikkagi eraldi ja vastutad ise. Rohkem oleks vaja teada mida sa ostsid ja mida täpselt muudeti.

2
0

Sinu jutust aru saades on BT (Air Baltic) lend eraldiseisev. Sellisel juhul aitab korralik reisitõrke kindlustus. Näiteks Ergo ja Seesami laiendatud reisitõrke kaitses on see kaitse sees kui lennugraafik muutub. Samas kui kõik lennud on ühel piletil siis on lennufirmal kohustus leida alternatiivne variant või tagastada kõikide lendude summa 100% mitte vaid ühe lennu.

2
0

Kõik on ühel piletil, sest Etihadi lehel sisse logides näen ka Air Balticu lende. Kas nad on sel juhul kohustatud mulle pakkuma sobivad jätkulennud koju, kuigi need pole nende lennufirmaga?

Kuna Etihadi lennud tõsteti nii minnes kui tulles päev edasi, peaksin minnes olema Münchenis üle 24 tunni ja tagasi tulles läheb jätkulend Müncheist koju üldse päev varem, kui ümber tõstetud lend sinna jõuab. Kui tahan Münchenist Tallinna saada Lufthansaga, kas siis Etihad peaks selle kompenseerima, kui kõik on ühel piletil ja muutus nende lennuplaan?

0
0

Nüüd tuleks välja uurida, milline lennufirma reaalselt need piletid välja kirjutas. Seda näeb piletite esimestest nubritest. Nendega olekski esmalt mõtet suhtlemist alustada. Muidugi on seal vahel veel lastminute.com, aga igatahes on sul võimalus halvimal juhul kogu raha tagasi saada.

1
0

See pakkumine jah. Aga kuna ostsin lastminute.com lehe kaudu, kas siis nemad saavad ka midagi teha / peavad tegema või on see minu ja lennufirmade vaheline asi?

0
0

https://trip.ee/odavad-lennupiletid/edasi-tagasi-lennupiletid-tallinnast-seisellidele-al-673

Aga selles pakkumises on tagasilend ju hoopis Turkishiga läbi Istanbuli?

Vahendusfirma kaudu on tavaliselt keerulisem asju ajada. Aga kui lennufirma keeldub, siis peab lastminute.com poole pöörduma. Ja siis nõustuma nende variantidega mida nad pakuvad, või küsima kogu raha tagasi.

0
0

Oma kogemustest ütlen, et kuna lend on alles sügisel, siis lennuajad jõuavad/ võivad veel mitu korda muutuda.

2
0

Helista otse lennufirmasse ja nõua, mis vaja. Ma sain ntx Singapore Airlinesiga otse aetud, kui lennuajad muutusid kuigi Supersaver vahendusfirma väitis, et ainult refund on võimalik. Lopuks säästsin ikka 200 EUR per pilet.

1
0

Häda on selles, et millisesse lennufirmasse helistada :) Pileti 3 esimest numbrit oleks vaja teada kes pileti väljastas.

3
0

Oli kunagi sarnane juhtum. Etihad + Air Seychelles, ostetud läbi BudgetAir'i. Air Seychelles oli lennuajad nii muutnud, et Seišellidel tekkis 23h "ümberistumine". Tagatippu BudgetAir ei saatnud veel teavitust ka (või läks see spämmi ja ma ei saanud seda kätte). Avastasin asja 2 päeva enne reisi. BudgetAir laiutas käsi - pole midagi tega, istud oma raha eest Seišellidel ühe ööpäeva. Etihad ei teadnud ega tahtnudki teada asjast midagi. Kõne Air Seychelles Pariisi kontorisse lahendas asja: sain nende poolt tasuta majutuse ja transpordi Seišellidel ja veetsin ööpäeva 5* hotellis päevitades. Kuna kõik toimis, ei hakanud üle pingutama ega täiendavaid kompensatsioone küsima.

Teine kord avastasin check-inis, et Iberia oli mu lennuaegu muutnud nii, et mu lend Madridi jõuab paar tundi pärast seda, kui mu Guatemala lend väljub. Teavitusi selle kohta ei tulnudki. Iberia broneeris mind ringi ja jõudsin õigeks ajaks Madridi Swissiga läbi Zürichi.

0
1

Soovitan ühenduda Etihadi customer supportiga, seda enam, et sul näitab kogubroneeringut.

Mul oli paar aastat tagasi nii, et esimene lend Tallinn-Amsterdam Air Balticuga ja Amsterdam-Abu Dhabi Etihadiga ning Air Balticult tuli teade, et lend jääb ära. Samas lennuplaanis oli kõik olemas ja AB kodukalt sai seda lendu veel osta. Kõne Etihadi lahendas jama ära.

0
0
Lennupakkumised
Reisikaaslased