Söögikohad Riias

Võib-olla selline teema juba olemas , aga ise ei leidnud kahjuks midagi, nii et uurin siiski, et kus oleks Riias häid söögikohti ?

Võiks olla midagi peenemat, aga hind võiks olla mõistlik ning muidugi kõige olulisem, et oleks maitsev . Kui keegi oskab midagi soovitada, siis visake link siia .

Samuti tahaks teada kus oleks selline hea ja mõnus rahvarohkem pubi , heade hindadega jookide osas ? : )

Riia (nagu ka teiste Ida-Euroopa suuremate linnade) parimatest söögikohtadest annab päris asjaliku ülevaate In Your Pocketi reisijuht, mis on täies ulatuses veebist alla laaditav: http://www.inyourpocket.com/data/download/riga.pdf

Just täna õhtul käisin: 5-käiguline degustatsioonimenüü koos hea pudeli veiniga kahele 100 Lv. Ja oli tõesti maitsev

Olen kirja pannud mõned kohad, kus Riias on hea suvel hea väljas süüa. Nimekiri ei pretendeeri lõplikule tõele, vaid isiklikule kogemusele.

http://madisriias.blogspot.com/…gikohad.html

Vanalinnas küüslaugu pubi “Kiploku Krogs”

http://www.kiplokukrogs.lv/

Otsin samuti söögikohta vanalinnas, Vecrigas. Mina ei eelista peenikest kohta, kus roog on soustiga taldrikule joonistatud ja mõned kõrred peale visatud. Usun, et küüslaugupubi on mulle meele järgi, ehk on veel pubisoovitusi, võrdluseks Tallinnas Dubliner oma korraliku portsjoniga. Või siis selline restoran, kus argipäeva lõuna ajal soodne päevamenüü. Tänan ette vastuste eest.

Leidsin söögikoha, mis meeldis senistest enam - Melnais kiploks, Musta küüslaugu restoran-baar, aadress Smilšu iela 2. See on Toomkiriku platsilt (Doma laukums) kolm minutit, Jekaba iela ja Smilšu nurgal. Kolmekäiguline ärilõuna maksis 8 eurot, mugavad diivanid, teenindus valgetes kinnastes, aga peamine, et toidud olid väga maitsvad ja portsjonid korralikud. https://www.facebook.com/melnaiskiploks/  Mööda Jekabat edasi märkasime paari kohta ärilõuna hinnaga 5.50, aga neid ei ole proovinud.

mina olen sellest kohast vaimustuses. Kõik oli pisidetailideni läbi mõeldud seal, interjöörist toiduni. http://cod.lv/en/