Sooduspiletid Etioopia siselendudel?

Olen mitmelt poolt kuulnud, et kui sõita Etioopiasse Ethiopian Airlines´ga, siis saab sama kompanii poolt teenindatavate siselendude piletid soodsamalt. Teab ehk keegi öelda, kui palju soodsamalt? Piletid paistavad olevat kallivõitu. Näiteks AA-Gambella-AA maksab umbes 5500 birri/krooni. Samas saab Etioopiasse ka odavamalt kui Ethiopian Airlines´ga. Üldse on teretulnud igasugune info Etioopia siselendude kasutajailt.

Etioopia siselennud. Mõned aastad tagasi oli tõesti selline süsteem, et kui lennata Etioopiasse Ethiopian Airlinesiga, siis sai nn. "Historic Route" (Aksum, Lalibela, Gonder) lennupiletid väga soodsalt. Sellist süsteemi enam ei ole. Kuid ka praegu on suhteliselt kasulik võtta siselennud koos Ethiopian Airlines rahvusvahelise lennuga samale piletile. Kui osta eraldi piletid näiteks Stockholm-Addis-Stockholm ja siselennud siis on see oluliselt kallim ühisest piletist. Siin tuleb lihtsalt vaadata konkreetsete kuupäevade hindu ja natuke arvutada. http://www.ethiopianairlines.com 5500 birri tundub Gambella kohta küll paljuvõitu, kuid arvestada tuleb ka Etioopia birri suurt odavnemist.

0
0

Uuendan seda teemat, ehk on kellelgi sellest abi. Ethiopian Airlinesil on jätkuvalt olemas võimalus osta kohalikke lende (siselende) oluliselt soodsamalt, kui lennata riiki Ethiopianiga. Kuulsin sellest sõbrannalt, kes eelmisel aastal Etioopias seda võimalust kasutas. Otsustasime sel aastal samuti Etioopiad külastada ja valida oli kas odavama Turkish Airlines´i lennu või kallima Lufthansa+Ethiopian lennu vahel. Kuivõrd piletid ostsin Lufthansa lehelt, sai helistatud Ethiopian´i klienditeenindusse, kas sellisel juhul on mul ikkagi võimalik osta soodsamaid siselende. Vastus oli jaatav. Nüüd oleme kahed siselennupiletid ostnud (mitu piletit on vaja veel hankida) ja saanud neid päris odavalt, võrreldes tavahinnaga. Hinnavahe 20-90 eur, sõltuvalt lennust. Ethiopian´i lehelt ostest tuleb ette kastike, kus saab kinnitada, kas Sul on rahvusvahelise lennu piletid Ethiopian´iga. Kui valida "jah", näitab oluliselt soodsamaid hindu (kontrollitud, proovisin ka "ei"  valida ja siis oli hinnavahe mõne lennu puhul ikka väga päris suur).  Et kokkuvõttes saaks nende piletitega lennata, peab olema kas check-inis ette näidata see rahvusvahelise lennu pilet, või siis saab Ethiopian´i helistada ja nad lisavad ise vastava märke süsteemi. Me arvutasime, et arvestades meie hinnavahet Turkish´i ja Lufthansa+Ethiopian´i piletite puhul, peaksime tegema vähemalt 3-4 siselendu - siis tasuvad kallimad piletid ennast kenasti ära.

2
0

HeiOstsime ka meie Etioopia  siselennud soodsamalt, kuna olime tulnud riiki ka Ethiopian Airwaysi lennuga. Kõik toimis nagu pidi ja lennukid on suhteliselt korralikud.

0
0

Huvitav asi oli viimati selline, et umbes kaks kuud enne reisi oli Ethiopian Airlinesi lehel soodukaga hind kallim, kui sama lend ilma soodukata Expedia kaudu. Antud lend oli Lalibela-Addis Abeba ja ülejäänud lende ei uurinud.Seega tasub siselende ostma hakates ka mõnda suuremat vahendajat vaadata. Pikemalt ette ostes on Ethiopiani lehel siselennud soodukaga siiski odavamad olnud.

0
0

Kunagi sai Addises Ethiopiani kontorisse sisse astutud ja ülehomseks pileteid küsitud. Sai ja umbes 50 USD maksid. Sama lugu Gondaris. Keegi ei küsinud, mis lennufirmaga riiki saabusid. Kuidas praegu, ei tea.

0
0

See on viimase 15 aasta jooksul mõned korrad muutunud. Mingid aastad olid mingi turismi edendamise kampaania raames kõigile soodsad hinnad. Aga samas on olnud ka vähemalt üks aasta, kui soodsat hinda ei olnud ühelegi välismaalasele. Residendid tõenäoliselt ikka said.Lisaks on muutunud ka reeglid, kuidas välismaalane soodsa hinnaga pileti saab. Praegu on viimased aastad olnud üsna inimlik ja arusaadav süsteem.

0
0
Lennupakkumised
Reisikaaslased