Soovin uusi ideid kuhu reisida.

Mul ees  reis sügisel Gruusiasse, see esimene pikem, kuid juba uueks aastaks otsiks midagi, keegi ehk soovitab?  Me saame vene keeles hakkama, inglisekeel kuidagi, saksa kooliajast ja vähe,  soodsad hinnad, lauge maastik, sõbralik rahvas, soodne lend.  Nädal mõeldav.  Rannal ei vedeleks, giidi ei sooviks, kooserdaks ise kahekesi. Ehk soovitate midagi huvitavat?

kohad kus käisin ja mis jäid väga meelde:

1. Türkmenistan (Ashghabat)
2. Põhja Pakistan (Himaalaja)
3. Alžeeria (Sahara)
4. Madeira (väga soovitan). Mega ilus saar, kuid randasid pole.

Ise sama otsingu ees, praeguseks ainult Rumeenia leidnud -  ( linnad Cluj ja Sibiu ) 

Oled kirjutanud, et minek Khuthaisi kanti. Kas Bathumi kah on reisikavas? Seal on enamvähem lauge maastik. Rahvas on väga sõbralik. Vene keelega saab hästi hakkama. Ma ise enne oktoobrit sinna ei läheks, siis on meil juba jahe ja seal mõnus soe, subtroopiline kliima. Kalaturg, botaanikaaed, delfinarium, Musta mere äärne kaldapealne näiteks jne. Lennud Tallinn (Riia) -Konstantinopol - Bathumi. Turkis Airlinesiga päris soodne lennata.

Jah see aasta ongi juba ostetud reis Oktoobri algul Kautaisi, sealt edasi, ka Batuimi ja kõik need ahvatlevad kohad plaanis läbi käia. Nüüd pilte ja kogemusi lugedes on veel uuel aastal tahtmine kuhugi reisida, Gruusia reisi ostsin veebrurari alguses, nüüd mõtlengi järgmisele aastale juba.

Kesk-Aasia. 

Näiteks vanad Siiditee linnad - Buhhaara Hiiva jne. 
Vene keel on seal tugev eelis teiste turistide ees.

Ma ise ütleks nii:

Lääne-Euroopas ja Põhja-Ameerikas tunned end kui vaene sugulane. Teenused on väga kallid ja tajud pidevalt, et ida-eurooplasele vaadatakse natuke ülalt alla.

Lõuna-Aasias ja Aafrikas on vastupidi - oled liiga rikas. Kõik kraabivad kintsu, lapsed käivad sabas ja vaatavad sind kui kõndivat rahakotti. Seda ka seal, kus teenused on turistile kallid.

Kesk-Aasias oled nagu... vanem vend. Sul on rohkem kogemust ja rohkem raha. Aga sind ei kummardata. Sul on ühine lapsepõlv, NSVL, ja see hakkab heas mõttes mängima. Leiad kohalikega ühise keele, neil on sinu suhtes kerge austus, aga see ei lähe maotuks. Vene keeles saad suhelda pea kõigiga (peale mägihõimude). Ehk, sul on mõnus olla. 

Sirvi reisibüroode pakkumisi ja mõtle:

- mis isutab?
- mille korraldamisega saad ise hakkama?

Musta Aafrikat omal käel ja kogemuseta ilmselt ette ei võta. Aga kogu Euroopa ja suur osa Aasiat - vabalt. 
Ja no raha... Jaapan ja Lõuna-Korea või mõni Hiina suurlinn on ilmselt väga ägedad nädalaks ajaks, aga maksavad palju.
Kui poliitika ei häiri, siis Iisrael on nädalaks super variant. Või selle verivaenlane Iraan. Tehearn-Yazd-Shiraz või kus seal käiaksegi. Samas ajavööndis, kultuuriliselt super huvitavad, väga-väga sõbralikud. 

Ukraina,Moldaavia,P6hjaMakedoonia???

Ukrainat soovitaks ise ka. Kiievisse WizzAir odavalt ja vahel ka Nordica (otselennud) ja Kiievist bussiga Odessasse, Odessast Tallinna läbi Riia AirBalticuga näiteks.


Kiiev jättis nii kustumatu mulje, et ka see suvi tuleb sinna üks nädalavahetuse reis :)
Lennupiletid 60€ edasi-tagasi ja koha peal võib eestlane ennast finantsiliselt väga mõnusalt tunda.