trip-krainetrip-ukraine-dark
Soovitage kohti Poolas.

Plaanis siis suvel väike Poola reis ette võtta. Oskab keegi soovitada kuhu minna ja milliseid kohti külastada.

Tere!

Poolas on palju kohti mis on külastamist väärt. Mitmeks päevaks plaanid? Soovitan nt. Toruni linna - (kaunis gooti linn kus sündis astronoom Kopernikus, ka "präänikute linn"), põhjapoole sõites Chelmno linn (ilus keskaegne linn, külastamistväärt!! tasub teha overnight stop), Chelmza linnake (vanalinn, keskväljak), Grudziadz, ... edasi Gdansk (imeilus vanalinn, Stocznia - gdanski sadam - "solidaarsuse "liikumise paik), Sopot - merekuurort, Malbork - loss, Frombork linn, Warmia-Mazury regioon (järvede maa, palju losse, ilusaid linnakesi - Olsztyn, Lidzbark, Swieta Lipka...)

Wroclaw,Krakow,Zakopane,üldiselt vaatamist palju,mitmekülgne maa igaljuhul.

Olen mõned aastad puhanud Põhja-Poolas(Sopot, Gdynia,Wladyslawowo, Hel)Hinna ja kvalteedi suhe paigas.Teepeale jäävad veel Malbork, Mikolaiki, Olstyn jne.On mida vaadata ja on kus puhata.Soovitan soojalt, Tartust 1100km.

... on soolakaevandused Krakowi lähedal. Seal maa all on kõik soolast - mustrilistest põrandatest kirikulühtriteni. Võimas! http://www.krakow-info.com/wielicz.htm http://www.cracow-life.com/play/entertainment_details/310-Wieliczka_Salt_Mines

Kuidas on teekond Lõuna-Poolasse(Zakopane) läbi Lublini? Kas teed normaalsed? Tundub kaardi järgi otsem tee kui läbi Warssavi. Kas selle tee ääres norm campinguid on?

Ei oska komenteerida teed mis läheb läbi Lublini, aga kindlasti on see huvitav marsruut. Lublin on ilus vana linn, mida tasub vaadata. Lähedal asub renessanssi pärl - kaunis Zamosc´i linn (Kantud UNESCOsse). Edasi Krakowi/Zakopane poole sõites vana Sandomierz´i linn on üks vaatamisväärsusi. Häid kämpinguid leidub ka. http://www.zamosc.wonder.pl/start_en http://www.sandomierz.pl/

Head sõbrad Poolast ütlevad, et kõige ilusam linn Poolas on Krakow. Arvatavasti olen ise seal esimest korda kahe nädala pärast.

Või on seal politsei, vahet pole.. Mingitest aegadest meelde jäänud et välismaa numbriga autosid trahvitakse mõnuga, eksid siis millegi vastu või ei... Kuidas praegu? Ja kuidas ööbimiskohtade ja hindadega? Puhkus algas ja mingi 4-5 päeva tahaks kuskil ringi sõita küll! Miks mitte Poolas. Kunagi Prahasse minnes sai läbi sõidetud ja lisaks ilusale loodusele ja tiba suvisemale kliimale olid ka hinnad taskukohased.Kas mingit eestikeelset taskuteatmikku ja / või kaarti on meil kaubanduses saadaval. Sorri, elan maal ja ei saa kohe poodi otsima minna,et kas on. Vene keelega peaks ju Poolas hakkama saama küll, kui kehakeel ka appi võtta?

Kehakeelega saab igal pool hakkama. Vene keelega on nii, et alla 40 inimesed ei oska üldse. Vanemad on mingil määral koolis õppinud, aga ei räägi või ei taha rääkida eriti. Nii sarnased need keeled ka nüüd pole, et lihtsalt saaks aru. Ise soovitan samuti Krakowi kanti, Zakopanet, soolakaevandust. Lähemal on ilusad kohad Gdanski kandis, Malbroki kindlus jne.

Poolas on tsiviliseeritud politsei, hallid ajad on möödas. Poola on praegu väga atraktiivne turismimaa. Eestikeelset teatmikku peaks olema suuremates raamatukauplustes, vähemalt Tallinnas-Tartus. Poola on hea valik.

Enamus valdavad vene keelt vabalt. Eelmine aasta mõõdeti 30 märgi taga 95. Peale selgitamist, et Eestist öeldi OOOO patsutati õlale ja paluti mitte enam nii teha:) PS. Vahetult peale pronksiööd oli see juhtum:) PPS. Üldiselt kehtib pisikeste autode puhul reegel, et kui üldisest massist ei erine siis ei kotita. PPPS. Suurte puhul see paistab ei kehti. Transpordipolitsei nagu omasid ei peatagi:(. Eelmine nädal olid lätlased miskipärast need keda peeti. Märtsis jälle ainult Eesti busse maha võeti:(

Kuna Poolas venelasi ei sallita (õigemini püris paljud poolakad), siis esmalt võid kasvõi eesti keeles küsida ja siis kordad juba vene keeles. Kui kohe vene keeles küsid, siis võidakse ka pikalt saata.

Keelega on seal nii, et inglismannide keelt eriti ei osata, kuid vene keelt lihtsalt rääkida ei taheta. Kahes kohas pakkusin välja inglise või vene keeles suhtlemist. Mõlemal juhul sain vastuseks pakkumise suhelda inglise või poola keeles :) Tegemist oli keskealiste inimestega.

kohti kuhu minna on palju! Kindlasti Warsavi vanalinn, Krakov. Soolakaevandustest soovitan Wieliczka, see asub kuskil 10km Krakovist- väga suur ja võinas, just turistidele suunatud, siis soovitaks külastada ka Bochnia soolakaevandust, asub Wieliczkast 15km eemal ja näeb rohkem kaevanduse moodi välja, seal saab ka kevanduse rongiga sõita :) ja ronida mööda kitsaid käike, seal ka maa-alune hotell ja spordikompleks, see koht jättis sügavama mulje kui Wieliczka, leida mõlema on lihtne, lihtsalt jälgi märke Kopalnia Soli. Kevandustest soovitaks ka Zloty Stok linnakest, seal asub kunagine kullakaevandus ja seintes siiamaani näha kulda aga seda pidavat nii vähe olema, et keavndamine on mõtetu, seal saab ka paadiga sõita mööda maa-aulust jõge ja kel huvi siis ka ronida mööda igasuguseid radu - võimas koht! Kindasti soovitan külastada ka Mazury järvede regiooni, eriti meeldis linnake nimega Mikolajki, seal ka suurepärane hotell, mis juba omaette külastamist väärt - Golebiewski, linnake ise on väga ilus ja armas, palju lilli ja kuna asub järvede vahel siis ka palju laevakesi, paate jne. Golebiewski hotelli juurest (hotelli tagant trepist alla) saab ka suurema paadiga järvele ringi peale teha. Teistest kohtades oli enam-vähem juttu - Zakopane-Pieniny mäed, Gdansk, Torun, Malbork, Lublin jne

Lubin oli vist linna nimi, millest läbi sõites Razesowi(ei mäleta ,kuidas kirjutatakse) pääle jääb linna serva motell. Öö umbes 200 eeki koos hommikusöögiga

kas Rzeszovi poole Lublinist välja,ja kui palju see on umbes linnast väljas,kuu aja pärast minek ja kusagil sealkandis oleks vaja öömaja,parem muidugi natuke veel Slovakkia poole,kui keegi teab,kirjutage