Split, Horvaatia

Tere,

Lugesin läbi enamiku Horvaatiat sisaldavad postitused, kuid ei saanud kahjuks vastust sellisele küsimusele. Et kui maanduda Splitis, siis (lugedes postitusi) ei ole mõistlik oma nädlast puhkust seal veeta? Plaanime minna neljakesi septembri lõpu poole. Kuhu võiks ennast siis sisse seada? Mitut majutust ei tahaks. Ideaalis võiks olla üks öömaja, kust siis nö päevaseid väljasõite teha (maks 2 seiklust). Samuti on oluline hea ranna lähedus, vähem turiste ja hea kohalik toit. Võib olla ka siis juba mõni tore majutuskoha soovitus?

Kuidas Horvaatias võrreldes Eestiga hinnatase on?

Aitäh!

Eelmisel aastal käisime Splitis. Maandusime Splistis ja elasime nädal ka Splitis. Lennujaam on umbes 30 km linnast. Esimene ja viimane päev olime linnas. Teistel päevadel tegime väljasõite. Split on suur linn ja siit on palju variante erinevateks sõitudeks. Ainuke asi, et rand oli umbes 20 min jalgsi (elasime Riva lähedal). Aga õhtul oli palju võimalusi vaba aja veetmiseks. Seega soovitan valida Spliti

Kui asi on plaanis septempri lõpu poole, siis öömaja leiate kohapealt lihtsalt.Kui on plaanis ka rendiauto võtta, siis tasub seigelda vahemikus Split Makarska. Point on selles, et kui juhuslikult ilm peaks veidi kehvem olema, siis otsejoones Makarskasse ( kuni 10 km mõlemis suunas on riviera efekt ). Kui ilm on ilus, siis kannatab septembri lõpus igal pool seigelda.

Aitäh vastuste eest!

Mulle jäi eelmistest postitustest hinge peale, et Split on suur ja nö kivine linn, kus väga mõnus puhata ei ole. Aga ju siis sain valesti aru :)

Kas oskate soovitada ka mõnd majutust või kust võiks neid leida? Huvitaks korter või villa, et saaks ise süüa teha jne.

Aitäh!

Tere rukola.

Splitist 28 km läände jääb imekaunis linnake nimega Trogir.seda linna jakorval asuvat saart ühendab vüike sild.Saare nimi Ciovo.Seda saart sulle soovitangi.Saare läänepoolne kaunis laht on poolkinnine-ehk tuulte poolt kaitstud. Vesi püsib seal sooja on oktoobri kespaigani -st.kui tuulte suund muutub.Laht ja selle rand on väga puhas ja ilus.Lahelt saab teha huvilaevadega väljasõite.Minu teada tehakse sealt väljasõite isegi Krk rahvusparki.Kui majutuse võtad selle saare,selle lahepoolsesse ossa oled paradiisiga koos.Sealt poole tunni jalutuse kaugusel asub Trogir,i vanalinn -elamus ja naudingud omaette. Saare lahepoolses osas päris rannas on kaks toredat toidupoodi-rannalt tulles mugav toidud kohe kaasa osta. trogir,i vanalinna servas on värvikas turg ,ka toiduturg.sellest kohe üle tee Konsum. Ei taha kõike ära rääkida selle ilusa koha kohta -parem kui jääb teilegi avastamisainet. Olen puhanud seal saarel korra-nädal korraga.Ja võin lähemalt mitmeid asju selgitada,kui vaja läheb. Löö Google,sse booking Okrug Gorny croatia,ava,löö sisse puhkuseperiood ja mitu inimest.annab võimalikud majutused.Kindlasti ava ka bookingu kaart ja tee see suuremaks,siis saad ka täpsemalt majutust vaadata-saad selgemaks kus asud. Vaatasin-sept. lõpus on isegi päris soodsaid pakkumisi. Kui teed ühe seikluse Krk rahvusparki ja Sibenikusse,teise Split,i vanalinna ja ühel päeval raiskad pool päeva laevahuvireisile,siis on selleks ka küll.Trogiri vanalinn on nii kaunis ,et veedad seal mitu õhtut. Kui huvitab-küsi julgesti.edu planeerimisel.

to rukola

Veel tahan lisada-Ära jää Split,i.Split,is pole muud vaadata,kui vanalinn. Kui autorentimise plaani pole-Togiri puhul pole see tegelikult üldse vajalik-kõik kompaktselt lähedal. Lennujaamas võta takso-see pole suur kulutus-säästad aega ja buss peatub vaid Trogiri vanalinna servas turu vastas. sealt saarele on asjadega tülikas minna ja ülesmäge.Kui soovid rentida autot,siis seda saab teha otse lennujaamas ja ka neti teel. Mina muidugi seda varianti ei kaaluks see seisab nagunii poole ajast tühjalt. Majutuskohast saad kindlasti abi ka Krk külastamiseks,kui laevaga ei saa.

Olime ka Trogiris. Tundus nagu väike linn ja eriti ei ole seal midagi teha. Splitis aga võib vabalt leida erinevaid võimalusi, mida saab teha. Näiteks kui me olime väljasõidul, pärast puhkasime "kodus" ja õhtul lihtsalt jalutasime vanalinnas või nautisite kontserte (neid on suvel Riva'l palju). Väiksemas linnas vist on raske leida õhtul mingi tegevus. Ainuke asi, mis ei meeldinud, see on ranna kaugus. Aga siia saab ka bussiga, siis ei võta see palju aega. Väljasõitude ajal ujusime ka, seega ei ütle, et selleks oli vähe võimalusi

Õige Jaanika. Kui Venemaale,siis Moskvasse...Saksa,siis Berliini... jne.Ja kindlasti kontserdile...

Majutuse leiab väga kergesti bussijaamast, kohalikud jalutavad seal vastavate siltidega ringi või istuvad niisama saaki oodates.

Suurepärane, aitäh vastuste eest!

Meid pigem huvitab jah selline rahulikumas keskkonnas puhkamine, meelelahutust pakume endile ise :)

Minu kogemust Trogiri ja Ciovoga, olime seal eelmisel aastal nädalakese, juuni alguses Trogir on armas linn. Igav meil ei hakanud, ka hooaja alguses toimus igasuguseid üritusi. Leidsime juhuslikult kohaliku rahvamuusika (klapa) kontserdi linnamüüride vahel, mis oli imeline elamus. Toimusid ka keskaegse vôitluse päevad ja täitsa ehe keskaegne laager oli üles löödud, mis sobis linna väga hästi. Riva on täiesti olemas, saab jalutada ja drinki nautida. Môned head söögikohad on ka Linn on kompaktne, kohati natuke liiga turistikas, aga vôimalik leida nurgataguseid kohti ja veidi valides on ka turg väga asjalik. Konzum ajab asja ära, aga rahvast käib seal palju. Majutusime Ciovo saarel. Majutuse soovitan kindlasti valida nii, et saab ôhtul üle silla jala linna minna. Meil nii hästi ei läinud, saime ikka suht sageli mônuga ummikutes istuda ja see veidi pidurdas tegevusi :( Randu leiab sealkandis küll, saar ju ikkagi. Minu lemmikud on kivised, imelise helesinise veega lahed ja laguunikesed, aga need jäävad pigem saare lôuna osasse. Sealtkandist p♪2rineb ka üks ülihea toiduelamus :) Reisid, mis me sealt tegime: Split- vanalinn tasub siiski kindlasti vaatamist ja Riva jalutamist. Krka rahvuspark- veekosed ja jôed. Tahtsime Splitist ka praamiga Braci saarele minna, aga ilm oli sel nädalal viletsapoolne, nii et jäi ära. Igal juhul soovitan mônda saart külastada! Hinnatase on Horvaatias veidi odavam kui Eestis (pole küll Eestis viimased 5 püsivalt elanud). Majutuse olen ka siin elades enamasti siiski leidnud booking.com v housetrip.com v tripadvisori kaudu leidnud. Mulle lihtsalt sobib nii.

Ma ei ütleks, et Horvaatias on odavamad hinnad. Sõtlub mille hinnad on. Bussipiletid, laevapiletid, muuseumipiletid on odavamad. Mõni toit kaupluses on kallim kui Eestis, mõni natuke odavam, aga midagi üldse ei leia sealt

Ma ei tea, poolteise siinelatud aasta jooksul ei ole veel nälga surnud :) leiab poest toitu ja turult veel paremat. Puu- ja juurviljade kvaliteedist rääkimata, eriti veel suvehooajal. Tassi kohvi saab väiksemates kohtades kätte ca euroga, turistikates kuni 2, rohkem reeglina mitte. Ja kohv on eranditult igal pool hea. Leian, et ka väljas süüa ob soodsam. Lisaks on pea igal pool soodsa hinnaga täiesti joodavat majaveini. Viimati saime vist 10 eur/ liiter. Restoranis. Bensiini hinda peaks vaatama, ei teagi, palju Eestis hetkel on. Puhkamiseks siiski pigem soodne riik, nii et eelneva kommentaariga ma nõus ei ole!

killuk, ma ei öelnud, et võib nälga surra. Mõned toiduained, mida võib olla Eestis armastatakse lihtsalt puuduvad kauplustest. Jah, vein on küll odavam ja väga maitsev

Kui tahad jala Trogiri linna saada siis võta Ciovo saarel ööbimine Okrug Gornji, soovitavalt otse omanikelt. Surfa netis ja otsi ööbimisi läbi Horvaatia kohalike saitide. Saad otse omanikega suhelda ja ammendavad vastused, kuidas ja kus liikuda. Kohalikud mega sõbralikud.

Alkohol on kallim kui Eestis igatahes, söök enamvähem sama. Ja Brela randa soovitan minna.

to rukola

Mul broneeritud nädalaks Brelasse septembris 6-13.Olin üleelmisel aastal Makarskas-augustis.Rahvast ülearu palju.Brelast olen läbi sõitnud ja rannas käinud-imekaunid,vähe rahvast,kristallselge vesi.Üldiselt väike armas mägikülake-ehk liigagi mägine-seda ronimist ikka oli-trepid-trepid-trepid.Aga kahele inimesele on see lausa paradiis.Sestap sel aastal sinna.

Kui sa veel minu tagasitulekuks läinud ei ole-võin rääkida pikemalt(ka privas). Majutused broneerisin kahte erinevasse kohta Brelas-keskuses ja veidi eemal.Kumma kasuks otsustan selgub hiljem.Majutuskohti on seal muidugi kordades rohkem,kui booking pakub.Ise olen kasutanud vaid booking,it.Juba palju aastaid-tundub kindel.Paaril korral olen Euroopas vahemajutusi broneerinud ka mujal-on olnud probleeme ja ühel korral ei vastanud broneering reaalse majutusega. Edu sulle otsingutel.

PS.Ei ole põhja-Horvaatias käinud.Lõunapoolse osa kohta oskan ühtteist rääkida.Trip.ee-s vaata UVA postitusi horvaatia kohta.Minu inspireerijaks Horvaatia avastamisel oli just uva.

Olen Horvaatias käinud päris mitu korda ja plaanin sellel aastal jälle minna. Minule on jätnud väga hea mulje Dubrovnikust mõnikümmend km eemal asuv väike ja armsa vanalinnaga linn Cavtat. Cavtati plussideks on minu arvates see, et ta on väike, seal pole liiga palju turiste, samas on olemas armas vanalinn, väike jahisadam, nii ametlik rand kui palju võimalusi privaatselt omaette kaljude peal peesitada ja sealt vette sulpsata, mitmed head restoranid otse mere ääres ning asukoht. Asukoht sellepärast, et rendiautoga saab teha päevatrippe nii teistesse Horvaatia ilusatesse mereäärsetesse linnadesse kui ka külastada Bosniat ja Montenegrot.

Trogiris olime eelmise aasta septembris. Soovitan kindlasti. Ööbisime osalt Villa Lučica Trogir apartmendis, hindeks annaks julgelt 5. Maja oli väga puhas ja vaikne, selle ees sai ka parkida, meie ruumis kööginurka polnud. Siis ööbisime ka 3 ööd Spliti lähedal Kaštel Sućurac väikelasulas Stella Apartments'is, kus suured toad ja korraliku köögiga, et ise toitu valmistada. Selles kohas oli hommikuti kohalik turg, kust sai värsket kala odavalt osta, samuti juurvilju jms. Üsna lähedal oli hea söögikoht Baletna Skola, (Kastel Kambelovac), sinna minekuks peab kasutama autot või bussi. Suured toidupoed olid ka autot kasutades ca 10 min kaugusel, väiksemad on iga nurga peal.

Ma tänan veel kord kõiki nõuandjaid, aitäh!