Sri Lanka lennupiletid

Ma vaatan siin möödunud sooduspakkumisi ka ja ei näe eriti Sri Lankat. Praegu momondost veebruariks lennupileteid otsides leiab Tallinnast Colombosse ca 600-ga.

Arvestades, et näiteks Bangkokki on praegu pidevalt 400-ga pileteid saada, siis kas peaks veel ootama või need 600-sed piletid ära ostma?

Me ostsime Riia-Colombo ja Male-Riia 600€. Colombo-Male ots oli mingi 90€

Nojah, praegu saab Helsinki-Male 460-ga...

Samas odavamaim, mis ma praegu Male ja Colombo vahel veebruaris leidsin, on 150 EUR üks suund.

Ma arvan, et tuleb veel mingi soodukas (pead muidugi ei anna). Vaadates 2016 aastat, siis ukrainlased paar korda pakkusid kuni 420-ga, aga nagu tead, ega raske on ette ennustada.

Meie seltskonnale see kõik sobis: praeguseks on marsruut paigas, öömajad bronnitud ja ei pea enam tõmblema

Me käisime eelmine aasta Tallinn-Male// Colombo-Tallinn Turkishiga 607€, oli ka kõige soodsam varaint mis pika otsimise peale leidsime.

Sri Lankal käisime 2016 aastal ja saime piletid lennujaam.ee pealt 550 euroga Tallinn-Doha-Colombo, ostsime piletid augustis ja reis oli jaanuari lõpus. Head hinnad peaks leidma piletite ostmiseks juuni kuni september,reis toimub talvel, peab lihtsalt jälgima trip.ee sooduspakkumisi, reisidiilid.ee pakkumisi ja ka lennujaam.ee.

Kui ajad budgetit taga, siis kasuta Norwegiani HEL-DXB ning flydubai DXB-CMB lende. Norwegiani tripi soodukates avaldatud lennupiletid Helsingist Dubaisse maksavad mingi 160-180€ ning flydubai piletid DXB-CMB-DXB leiab momondos hetkel 240€ eest. Arvan, et flydubai kampaaniate ajal hinnad veelgi odavamad. Miinuseks (või plussiks) on see et tuleb 1-2 päeva ka dubais veeta kuna norwegianil öised lennud.

AndresK, miinuseks veel Tallinn-Helsingi edasi-tagasi ots, ööbimis- ja söömiskulud Dubais + metsik ajakulu

P.S. kui liita reisile Maldiivid (sest sinna eraldi minna ma ei näe mõtet), siis kõige odavamat piletit Malele olen ma Tripis näinud 350-ga, vist Tallinnast

Ja teemaalgatajale: Bangkoki on alati odavamad piletid olnud, nt eelmine aasta siin min. oli Finnair vist, (ka) Tartust 270-ga! No aga see grazy hind ka :)
Seega Tai ja SL ei ole võrreldavad, pigem Tai ja Maldiivid omavahel

Aga teisest küljest võttes pole läbi Dubai lend üldse paha mõte! Paar päeva seal ringi vaadata, edasi Columbosse ja 2 riiki külastatud!

Me käisime ka selle aasta veebruaris Helsingi-Dubai-Helsingi Norwegianiga ja Dubai-Mattala-Dubai Flydubaiga. Mattala on eriti väikene lennujaam Sri Lanka lõunaosas. Helsingi-Dubai-Helsingi läks maksma 160euri ja Dubai-Mattala-Dubai läks maksma u 250euri. Flydubai soodukat ootasime ja vaatasime kodulehelt kokku u 4-5 kuud kuni lõpuks tuli -50% piletid. Julgen kindlasti just Sri Lanka lõunaosa soovitada- super ilusad rannad ja vähem turiste kui Colombo lähedal asuvates kuurortites. Samas tuleb arvestda, et lennujaamast saab ainult taksoga hotelli ja takso peaks ennem ära bronnima. Küsima peaks mitmetest erinevatest firmadest pakkumisi kuna hinnad võivad erineda kuni poole võrra.

Tõesti kui Norwegiani ja Flydubaid kasutada, siis isegi kui arvestada et Tallinn-Helsinki lend paneb 100 EUR otsa, siis saaks ikkagi 500 EUR-iga Colombosse.

Kas Norwegiani ja Flydubai hinnad on koos pagasiga või ilma?

AndresR: Kindlasti on Dubai külastamaine hea pakkumine. Aga arvestades mu viimase korra Dubai külastamise sekeldusi viisaga, mis altkäemaksuga lõppesid, siis ma parem seal riigis lennujaamast ei väljuks. Samuti on Dubai hotellid kindlasti sigakallid.

Maldiividelt võib ka läbi põigata, aga sinna pikemalt jäämist rahakott ei kannataks.

mar11: Kui Sri Lankale lähen, siis ikka pikemaks ajaks ja teeks saarele tiiru peale. Rongiga, ma eeldan.

Mida aga imestan: Et India ja Sri Lanka vahel lennud suhteliselt kallid on.

Meil olid kõikidel lendudel 20kg+ käsipagas hinnasees. Ostsime opodo.com lehelt Helsingi-Dubai ja flydubai lehelt Dubai-Mattala.

Teada. Ega see eelnevaid sekeldusi ja ebameeldivusi olematuks ei tee!

Käisin jaanuris Ukraina International Airlinesiga. Sain tollal veel need soodsad piletid läbi Kiievi. Sri Lankat soovitan väga!

Kui ma arvutan ametlike pangakurssidega, siis dollar kaasa võtta odavam ei tule, pigem kallim, aga see hinnavahe on olematu.
Minu arvutused:
100USD. 16 983 LKR (ja siin olen ma arvestanud, et eelnevalt vahetan eurod dollariteks)
100 EUR. 17 084 LKR
Seega ma ise võtaks kaasa pigem eurosid, jääb siin see dollarivahetuse jama ära. Kes aga dollareid võtab, ega see ka midagi rahaliselt kaota

Reaper,
kui piletid ära ostad, siis soovitan liituda ka FB grupiga Sri Lanka Backpackers, Grupis olles elad tasapisi reisi sisse ja saad ka üht-teist kasulikku teada...

AndresR, sa midagi segamini ei aja? 100 euro eest peaksid ju 110+dollarit saama?

2016.a veebruaris ostsin emale piletid Vilnius-Istanbul-Colombo-Istanbul-Vilnius 400 eur-ga (kõige odavamad olid mingi 370 eur, aga kuupäevad ei sobinud). Vilniusesse emps läks mingi AirBalticu soodukaga mingi 50 euri edasi-tagasi. Istanbulis olid lühikesed ümberistumised.

Kui praegu odavlendudest otsida, siis sain soodsaima variandi: Tallinn-Kiiev-Sharjah-Colombo. Nordica ja Air Arabiaga.

Edasi-tagasi hinnad: 160 + 125 + 222 EUR, kokku veidi üle 500 EUR. Sinna lisaks tulevad Air Arabia pagasitasud, kokku ca 30 EUR.

Aga Air Arabia on odavlennufirma, pileteid müüakse eraldi ja kui midagi ära jääb, siis on sinu enda mure.

Ma läksin sellist imelikku teed ja võtsin hoopis piletid:
Tallinn-Frankfurt-Muscat-Colombo

670 EUR kokku, Lufthansa + Oman Air.

Veidi kallim küll, aga 13 tundi päevasel ajal Muscatis ooteaega, saab linna külastada. Omaan on selline koht, kuhu küll muidu niisama ei satuks.