Sri Lanka reisimuljed 2018

Tere,Ehk kellegile on see informatsioon abiks. Olime mehega detsembris Sri Lankal kokku 14 päeva. Meie marsuut Negombo - Dambulla - Pollonaruwa - Sigiriya - Kandy - Haputale - Ella- Tangalle - Mirissa - Galle-Negombo.Peamiselt liikusime ringi kohaliku transpordiga (bussid ja rongid), piletid olid äärmiselt odavad  ja bussiliiklus sage. Majutused otsisime jooksvalt. Tangalles rentisime üheks päevaks ka rolleri. Nö kuldse kolmnurga jaoks on hea ööbida Dambullas ja teha sealt päevaseid ekskursioone. Sigiriya kivi jätsime vahele kalli piletihinna tõttu ja selle asemel külastasime hoopis Piduranga Rocki, kust avanes imeline vaade Sigiriya kivile ning hiljem sõitsime sealt kivist lihtsalt mööda.  Sõidu eest Piduranga kivi juurde ja tagasi maksime 2000 kohalikku. Pollonaruwa templid on kindlasti väärt külastamist, sinna saab väga mugavalt ka kohaliku bussiga, kuid meie arust oleks kõige mõistlikum variant rentida tuk-tuk. Meie maksime 4000 kohalikku sõidu eest sinna ja tagasi, lisaks vedas tuk-tuk meid ringi ka templikompleksis, seega ratast eraldi rentida ei olnudki vaja (rattarent juba ise oli 700 ratas). Selle 4000 ehk umbes 19 euro eest oli meil isiklik juht ja giid terve päeva, nägime palju kohalikke huvitavaid kohti, sh prügimäge, kuhu viiakse linnast biolagunevaid jäätmeid ning kust leiab elevante, kes seda prügi sinna sööma on kogunenud.Dambulla koobas mulle erilist muljet ei avaldanud, kui aega pole siis võib minu arust selle koha vahele jätta.Kandys olime ühe päeva ja külastasime hamba templit. Tegime seda õhtuse tseremoonia ajal ajal, inimesi oli väga palju, kõik trügisid ning mingit erilist vaimustust ei tekkinud.Tavaliselt soovitatakse Ellat, kuid meile jättis kustumatu mulje hoopis rahulik mägikülake Haputale. Väga meeldis Lipton Seat teeistandus ning Diyaluma waterfall. Teeistanduste juurde saab kõige paremini nii, et sõidad tuk-tukiga sinna (600 kohalikku) ja hiljem tuled bussiga tagasi. Kosk samamoodi, lased tuk-tukil ennast kose juurde viia (mitte kose alla vaid ülesse, kust algab matkarada), sealt on umbes 20 minutit matkamist kose juurde. Hiljem saab sealt alla matkata suure tee juurde, kus on kohe bussipeatust, kust saab bussiga tagasi Haputalesse. Haputalest võtsime rongi Ellasse. Seal matkasime nii Ella Rocki, kui Little Adams peaki. Ella rocki tipus soovitan olla enne 10.00, sest hiljem on suurem tõenäosus, et taevas on pilves ja vaadet ei näe.Ellast sõitsime kohaliku bussiga otse Tangallasse. Meie hinnangul kõige ilusamad rannad olidki just Tangalles. Mirissa ja Unnawatuna piirkond meile nii väga ei meeldinud, tohutult inimesi, kõik rannaääred olid rahvast ja restorane täis, eriti Unnawatuna. Galle kindlus on ka kindlasti väärt külastamist. Meenutab mõnda Vahemereäärset linnakest, palju mõnusaid kohvikuid, tegevust jagub mõneks tunniks.Meie reisi kogukulu kahe nädala jooksul 560 eurot / 2 inimest , lisaks lennupiletid. Siit leiad blogipostituse:https://evelinsjourney.wordpress.com/2019/06/11/sri-lanka-pisarakujuline-saar/Siit leiad ka meie reisivideo: https://www.youtube.com/watch?v=33TNmGXmE4s

1
2

Hea kuulda, et olukord okToken556, FB ja muu jaoks kasuta VPNi, ise kasutan seda

1
0

Ella123, väga lahe video! Tõstsin selle maa oma plaanitavate reiside listis ettepoole.

1
0

Mis puutub öisesse liikumiskeeldu, siis see vist kehtib küll ainult paberil, sest kõik käivad ning sõidavad ringi ja toimetavad omi asju ka peale päikeseloojangut. Mulle ütlesid ametnikud juba lennujaamas, et tegelikult see keeld ei toimi. Muide- tänaval relvastatud sõdurit nähes ei maksa ehmuda, see ei pruugi sugugi olla erioperatsioon või -olukord. Nad käivadki niimoodi automaatidega ringi kogu aeg, see on tavaline. Galles näiteks on mereväel suured linnakud ja sõdurid jalutavad nende vahel. 

0
0

Mul oli täna Galles huvitav juhtum. Jalutasin äärelinnas, üks kohalik noormees tuli jalgrattaga vastu, teretas viisakalt (väiksemates kohtades ja äärelinnades ütlebki iga kolmas sulle "tere") ja küsis, kas ma olen äkki inglane. Ütlesin, et ei, olen Eestist. Ja..kutt hakkas selle peale eesti keeles rääkima. Ning mitte lihtsalt "Tere, kuidas leheb"vms, mida iga tänavakaubitseja võib eesti turistidega suhtlemisest meelde jätta, vaid pikkade lausetega suhtles kohe. Ütles, et on suur estofiil ja 8 aastat omal käel keelt õppinud, aga viimane õpik, mis ta kusagilt saanud oli, läinud kaotsi. Palus, et äkki tulen tema poolt läbi ja aitan tal mõningaid lauseid tõlkida ning õpetan sõnade õiget hääldamist. Kuna mul aega oli, läksin kaasa. Kutil olidki kodus suured kladed täis kirjutatud inglise- ja singalikeelseid lauseid ning mõisteid eestikeelsete vastetega. Aitasin tal kaks tundi neid märkmeid täiendada. Lõpus küsisin, et kas ta google translate`i ka kasutab, näitas selle peale kurvalt oma klahvidega vana mobiili ja kurtis, et tal pole nettigi. See oli tõesti nukker, lubasin talle inglise-eesti vestmiku organiseerida ja kindlasti teen ka seda.Kutt töötab muidu Galles tema perele kuuluvas suveniiriäris ning pakub ka giiditeenust vanalinnas. Nii et kui keegi tripikas ehk soovib seal estofiilset giidi, kes räägib puhtalt inglise keelt (enamus kohalikke tegelikult räägib seda nagunii) ja igal võimalusel praktiseerib eesti keelt, siis kontakt: (+94) 077 0828 523 JiffreyLugesin talle sõnad peale, et ta eestlaste käest siis ekskursioonide eest kõrget hinda ei küsiks. Küsisin ka kontrollimiseks mõningaid fakte vanalinna hoonete ja ajaloo kohta ning veendusin, et ta kindlasti teab seda kanti nagu oma taskuid, ei ole mingi juhuslik mees tänavalt.

7
0

Sealsamas Galles sõidab muide ringi ka üks tuk tuk, mille kerele on kleebitud Eesti lippu kujutav kleeps. Juht sõidutas üksvahe kogu aeg eesti meremehi ja tema saab ka minu meelest eestlaste jutust mõnedest sõnadest aru. Paraku ta soodushinda sellegipoolest ei paku, meremehed hellitasid ta suurte jootrahadega ära ning talle jäi mulje, et eestlased on kõik rikkad ja laristajad. 

0
0

Praegu värsked muljed on sellised, et turistid on Sri Lankal tagasi:) Käisin laupäeval (27.07) Unawatuna rannas baarides ja turiste oli silma järgi vaadates vähemalt sama palju kui samal ajal aasta tagasi. 28.07 hommikul olid Colombo lennujaamas parajad järjekorrad ja Dohasse suunduv suurem lennuk tuli ka rahvast üsna täis. Mingeid öiseid liikumiskeelde pole ja ainult nii palju oli märgata, et vahetult ennem lennujaama jõudmist kontrolliti pealiskaudselt kõiki sõidukeid ning dokumente- seda minu meelest vist varem ei olnud.

1
0
1
2
Lennupakkumised
Reisikaaslased