Sri Lanka: palju maksab taksosõit Colombo-Mirissa?

Tere!

Sõidame  2 nädala pärast Sri lankale jauuriksin natuke taksode hindasi. Colombost- Mirissasse. Suhtlesin  Karnal da Silvaga ja tema hinnaks oli selle vahemaa puhul 165 dollarit. Vaatsin, et kilomeetreid umbes samapalju ja tundub natuke kallis see hind või mis arvate? Kuna olema 2  lapsega (7 aastastega) siis eelistaksime taksot mingile muule seiklusvahendile.
Jään ootama Teiepoolseid arvamusi.kilomeetrihinna kohta on mul sellised märkmed selle aasta jaanuarist: Pikal distantsil ja
arvestades, et auto peab tühjalt tagasi tulema, km maksab ca 60-80LKR (Ühel oli
edasi-tagasi km 67Rs ehk 9000Rs/135km/auto). Kui sama autoga ka tagasi, siis km
ca 40-50LKR. 
Võrdluseks: 170km/4H
taksosõitu maksab ca 13 000LKR

ja võib ka proovida sellega (Eesti Taxify analoog):  https://play.google.com/store/apps/details?id=com.pickme.passenger&hl=en

Reaalne hind on ca 70 eurot, see härrasmees üritab teie arvelt rikastuda lihtsalt. Kahe- ja kolmekordsete hindade küsimises nad on meistrid seal ja on valmis vanduma, et hind on õiglane ning kogu aeg selline olnud. 


Siiralt soovitan teine juht otsida.

sigala kommentaarid on muidu päris head, aga seekord lööb see äriklassi reisija suhtumine välja. 165 ja odav? Paar klikki ja tripadvisori foorumis pakutakse kuskil 13k hinnaks. http://taxisrilanka.info/taxi_cab_to_from_Mirissa.html siin näitab ka alla 70 euro, seega Tokenil õigus.

Sri Lanka miinimumpalk on ca 50 eurot kuus, reaalset väheste oskustega töötaja palk on ca 100 eurot kuus, kirkam kriit venitab 250 eurot välja.
Auto omamine tuktuki asemel tõstab automaatselt sinna kirkama kriidi poole, aga need numbrid on siiski kuupalk, mitte päevapalk, mille see ots halvimal juhul moodustab.
Ehk siis Eesti kontekstis, kohalikku teenistusse ümber konverteerides.
Rikas Ameerika turist tahab sõita taksoga Tallinna Lennujaamast Tartusse.
Teemaalgataja: küsiti 1500 eurot. Kas on norm?
AndresR: Olen Eestis käinud. 4 tundi taksosõitu maksab seal 450 eurot.
Token556: Reaalne hind on ca 650 eurot, teie arvelt üritati rikastuda lihtsalt.
sigala: Ameerika elatustaseme juures 1500 eurot kvaliteetse teenuse eest on niigi odav, kui sinna jaksad sõita, on häbiasi mingi 600 euro pärast vaielda.
norsu: foorumites räägitakse, et mõni teeb ka 500 euroga ära selle otsa.

Kohe ei tulnud meelde: mina küsisin hinnapakkumist siit ja tulemus oli, et mingi 4-5 tegid PM-i pakkumise ja olin saaduga rahul.

P.S. ma loodan, et teemaalgataja Colombot ja Negombot omavahel nüüd sassi ei aja...

Jah, improved, hea võrdlus. Aga Sri Lankal on nii mõnedki kaubad ja teenused kohalike sissetulekutega võrreldes väga  kallid. 

 

Nagu AndresR vihjas, siis Colombo lennujaam asub tegelikult Negombos. Sõltuvalt sellest, kummast piirkonnast tegelikult sõitu alustatakse, võib hinnavahe Mirissasse sõidul olla a la 10-15 eurot. Näiteks üks juhuslik guugeldatud Airport Taxi leht pakkus sõiduhinnaks lennujaamast Mirissasse 13 000 kohalikku kopikatega, Colombost Mirissasse 11 000 kopikatega. See on poole odavam, kui teemaalgatajale tehtud pakkumine.

Selle aasta jaanuaris käisime ja sõitsime 30-40km kaugemalt kui Mirissa Colombosse, maksis kokku 50 eurot, olime kahekesi.

Mitut moodi on võimalik mugavalt reisida. Kiirtee bussid on ju suhteliselt viisakad. Taksodega on ilmselt sama lugu, et seinast seina on neid masinaid. Ja lisaks , kas nad lähevad mööda kiirteed, mis tähendab lisamakse. Ja kas nad plaanivad ka tagasituleku mööda kiirteed.

Kirjutasin sõnumina vähe pikema jutu. Kas ka abiks , ei oska öelda.

Kirjutasin sõnumina vähe pikema jutu


Väga hea, Aivar! Foorumi(te) eesmärk ongi info- ja kogemuste vahetus, sina aga teed vastupidi, kirjutades sõnumitesse....
Kahe kuu pärast tuleb siia järgmine küsija sama teemaga ja kas siis kirjutad jälle sõnumitesse? ja jälle ja jälle? Vist mingi eriti salajane info sul siis....

Kahe kuu pärast võivad hinnad muutuda. Siis küsin sõbrannalt järgi kuidas on.  Aga loomulikult foorumis muljetan üldistes asjades heal meelel. Vahel kipun juba teiste kirjutatut kordama ja vahel äkki saab midagi juurde lisada, et inimestel mõnusam puhkus tuleks.


Mul oli nii, et sain 60 euroga umbes sinna kanti. Hotelli poolt pakutud takso.
Tagasi tulles ma tulin teisest hotellist, mis oli lennujaamast poole kaugemal. Tegin hotelli omanukuga diili, et panen hotelli eest max hinde Booking.com ja ta tegi mulle 50 euroga takso (poole kaugemalt kui minnes nagu mainisin).

See vastab muidugi tõele, et iga nurga peal üritatakse sind nöörida ja hullemini kui näiteks Tais. Eriti kui alles sinna jõuad nad vaatavad olematu päevituse järgi ära, et sa alles jõudsid ja proovivad sind igasuguste hindadega haneks tõmmata. Juba esimene putka pakkus mulle banaane 5x hinnaga. Esimesed tuk tuk sõidud olid ka mingi 3-5 kordse hinnaga. Kui keegi hakkab sulle mingit eriti head diili peale suruma, siis suure tõenäosuseda on tegelikult vastupidi.
See maksab umbes $50- $75.
Lisateabe saamiseks lugege seda linki

max 100 dollarit auto kohta(olenemata inimeste arvust, kas lähed üksi või auto täis) lennujaam-mirissa, matara. Lennujaamas ok kurss raha vahetada ja soovitan ka seal samas telefonile kohaliku sim kaardi teha , soovitan Dialogi  võtta koos netiga. hind vist 2 nädala peale mingi 10-15 euri.