Sri Lankale (dets-jaanuar 2014-2015)

On kedagi siit samal ajal sinna minemas?

Mõned küsimused ka nendele, kes käinud ja näinud.

  1. Kuidas oleks kõige lihtsam ja soodsam viis sinna Eestist saada? Et lennuajad väga pikale ei veniks.

  2. Kuhu soovitaksite Colombost edasi minna? Olen lugenud, et pigem soovitatakse lõunasse minna (Unawantuna vms). Kuidas sinna kõige kiiremini ja lihtsamini saab (lennujaamast) ?

  3. Plaanime kuu aega Sri Lankal puhata. Mida peaks kindlasti nägema ja tegema?

  4. Kas ööbimise peaks siit ette bronnima või alles kohapealt? Kuhu vahemikku need hinnad võiksid jääda?

  5. Milline liikumisviis saarel oleks kõige mõistlikum? Kas nagu Tais, et rolleriga?

  6. Milliste summadega peaks arvestama, kui kuu aega seal puhata? Palju peaks raha kaasa võtma jms. (kahekesi läheme).

1.Emirates pakkus sügisel edasi-tagasi pileteid Stockholmist kuskil 500€ eest ja ehk on neil mingi hetk jälle miskit sellist pakkuda. 2. Ma ise liikusin lennujaamast kohaliku transpordiga Negombosse, kust laenutasin rolleri et sõita põhja poole surfiparadiisi Kalpitiyasse. Oleneb mis sa teha tahad, kui plaan kuhugi rannapiirkonda, siis mitmed eestlased olid näiteks Hikkaduwa kandis. 3. Kuu ajaga jõuab nii mõndagi peale rannas vedelemise teha. Minu soovitus oleks üle kaeda teeistandused Nuwara Eliyas , Sigiriya kindlus, Adams peak ning teha ka miski safari. Samas tasub teada, et turistidelt küsivad nad piletite eest ikka päris palju raha. Aga samas eks need kohad ole seda ka väärt. 4. Mina võtsin kõik ööbimised kohapealt, probleeme polnud ning sai ka kaubelda kui pikemalt kuskil olla. 5. Lisaks rollerile kasutasin ühistransporti ehk siis bussid ja rongid. Ühistransport on küll üsna aeglane aga väga odav ning näiteks rongigal Colombost Nuwara Eliyasse minnes on vaated teeistandustele ja mägedele omaette vaatamisväärsus. Arvestada tasub et rong on ülerahvastatud. Roller on iseenesest ok, ning ühe tuk-tuki juhiga vesteldes selgus et on võimalik ka tuk-tuk rentida. 6. See oleneb kuidas seal elada soovite. Ööbimise hinnad on võrreldavad Tai omadega, ehk isegi natuke kallimad, aga korraliku toa kahele saab kuskil 15-20usd eest. Samas toit ja kohalik transport on odavad. Kui soovite kuskil vaatamisväärustes käia, siis arvestage päris krõbedate väljaminekutega. Rollerirent oli kuskil 10 usd / päev.

käisin Sri Lankal selle aasta jaanuar/veebruar.

0
0

Üks võimalus Riiast Türklastega, hinnaks 786€ .Kui nad Tallinnast lendama hakkasid siis oli 640€ terveks hooajaks...ja mina loll ei ostnud ära

0
0

Ise läbi tehtud marsruut: Finnair: Tallinn - Helsingi - Dubai Flydubai: Dubai - Colombo - Mattala (uus ja vaikne lennujaam Sri Lanka lõunaosas) Flydubai pilet maksis edasi-tagasi 190 €, seega on ainus võtmeküsimus, kuidas Tallinnast Dubaisse saada hea hinnaga. Eelmisel aasta sai pileti osta Finnairi veahinnaga 230 € eest...kuid seda ei juhtu iga päev.

0
0
  1. Minu soovitus lennuks oleks Turkish Airlines.
  2. Teie valitud ajal on sobilikemaks lõuna- ja läänerannad.
  3. Selle aasta esimeses Estravelleris http://issuu.com/estraveller/docs/estraveller_1-2014/10?e=3875337/7560481 lühem ja Maailm&Maitsed ajakirjas (rikkalikemalt lettidelt võib veel leida, kui ei - siis digivariant http://www.digiraamat.ee/product/Maailm-&-Maitsed-01-2014-1252 ) veidi pikem lugu Sri Lanka kohta. Lisaks mõned pildid http://kaidohaagen.com/gallery_603902.html
  4. Esimesed paar ööd ette, ülejäänud kohapealt.
  5. Mägedesse tripi tegemiseks soovitan otsida auto koos juhiga.
  6. ATM-e piisavalt.
0
0

Arvestades, et detsember-jaanuar on tipphooaeg, siis ilmselt väga odavalt ei saa ja kui mitte oodata veahinda, siis tasuks piletid ruttu ära osta - odavamaks nad enam kindlasti ei lähe. Eestist kohalesaamise kohta ei oska öelda, ise läksin Pariisist (elan välismaal) Saudi Arabian´iga 320 eur´ga (sõbranna tuli siis Tallinnast Pariisi ja sealt lendasime edasi koos).

Edasi tuleks minna sinna, mis teid huvitab. Kui puhkus on ainult rannas olemine, siis ilmselt tõepoolest lõuna (Mirissa jms). Siiski on Sri Lankal nii palju muud vaadata, et ainult rannas lesimine tunduks mulle puhta raiskamisena. Aga muidugi huvide üle ei vaielda:) Ise olin ca 10 päeva ja käisin Anuradhapuras templeid vaatamas, Sigiriyas, idas Uppuveli rannas, Mirissas ja Galles.

Ringi liikusime ainult kohaliku transpordiga - rongid ja bussid. Töötas laitmatult.

Elamine, toit ja liikumine olid väga odavad. Kindlasti saab ka kallimalt hakkama. Aga palju raha pead arvestama - raske öelda. Minu tavaline summa on 50 USD / päev. Sri Lankal kulus sellest palju vähem, tõin isa rahast tagasi.

Majutusi osaliselt broneerisime ette - nt kui oli teada, et saabume sihtkohta hilja õhtul ja ei tahtnud öösel majutust taga ajada. Palju võtsime ka kohapeal, võimaldas olla plaani osas paindlik. Kuivõrd tegemist oleks tipphooajaga, siis ilmselt popimates turismipiirkondades tuleks paremad kohad siiski ette broneerida.

0
0
Lennupakkumised
Reisikaaslased